آیا بعد از جراحی بینی امکان تغییر صدا وجود دارد؟

جراحی بینی به علت انحراف بینی، آسیب به بینی و دلایل زیبایی انجام می شود. برای بسیاری از افرادی که رینوپلاستی یا عمل بینی را مد نظر قرار می دهند، این سوال به وجود می آید که آیا عمل بینی موجب تغییر صدا می شود؟ در واقع عمل بینی می تواند بر روی صدای شما تاثیر بگذارد، اما احتمال آن بسیار کم است. ممکن است به صورت تفریحی به آواز خواندن در میان دوستان علاقه داشته باشید و یا خوانندگی حرفه اصلی شما باشد. در هر صورت بهتر است قبل از انجام عمل بینی اطلاعات کافی در این مورد داشته باشید.

آیا بعد از جراحی بینی امکان تغییر صدا وجود دارد؟انحراف سپتوم بینی

دیواره نازک میان بینی که از غضروف و استخوان تشکیل شده، سپتوم نامیده می شود. بسیاری از بیمارانی که دچار انحراف سپتوم هستند، عمل بینی یا جراحی زیبایی بینی را با سپتوپلاستی ترکیب می کنند. سپتوپلاستی نوعی عمل جراحی است که انحراف سپتوم بینی را اصلاح می کند. سپتوپلاستی استخوان و غضروفی که دو قسمت بینی شما را از هم جدا می کند، صاف کرده و جابجا می کند. این کار امکان تنفس بهتر را فراهم می کند، به خونریزی بینی کمک می کند و درد را کاهش می دهد.

پس از اصلاح انحراف سپتوم، عبور جریان هوا از طریق بینی شما بهبود می یابد. در طول دوره بهبود بعد از انجام عمل بینی، ممکن است تورم باعث ایجاد تغییر جزئی در صدای شما شود، اما به محض کاهش تورم، کیفیت صدا باز خواهد گشت. خطر تغییر صدای خوانندگی شخص بسیار ناچیز است.

انواع عمل بینی:

جراحی زیبایی بینی در درجه اول با شکل ظاهری بینی سروکار دارد. اندازه و شکل بینی، تناسب بینی با کل صورت و خصوصیاتی که در قسمت بیرونی بینی قابل مشاهده است با جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی تغییر می یابد.

در عوض سپتوپلاستی برای تغییر زیبایی بینی نیست، بلکه عملکرد و ساختار بینی را بهبود می بخشد. سپتوپلاستی به طور معمول برای بهبود تنفس افرادی انجام می شود که دچار انحراف بینی یا انسداد بینی هستند.

  • سپتورینوپلاستی

نوع سوم عمل بینی این دو روش را با هم ترکیب می کند و افراد زیادی در این دسته قرار می گیرند. سپتورینوپلاستی همان عملی است که در هنگام اصلاح انحراف سپتوم به همراه تغییرات ظاهری بینی انجام می شود.

در حالی که رینوپلاستی به تنهایی نمی تواند روی صدای آواز خواننده تأثیر بگذارد، سپتوپلاستی و سپتورینوپلاستی می توانند با احتمال کمی باعث تغییر صدا شوند. آیا تغییر صدا چیز بدی است؟

می تواند باشد، اما برای بسیاری از افراد این تغییر صدا پیشرفت محسوب می شود. به این دلیل که هر گونه انسداد و انحراف بینی می تواند باعث ایجاد صدای تو دماغی برای افراد شود. بعد از عمل بینی ممکن است صدای فرد واضح تر و دلپذیرتر به نظر برسد. در بعضی از موارد با سپتوپلاستی یا سپتورینوپلاستی تنفس شخص بهتر شده و این امر می تواند قدرت خوانندگی او را بهبود بخشد.

آیا بعد از جراحی بینی امکان تغییر صدا وجود دارد؟خوانندگان حرفه ای که عمل بینی داشته اند

برای آن دسته از خوانندگانی که به صورت حرفه ای یا نیمه حرفه ای آواز می خوانند، در ادامه لیست کوتاهی از تعدادی از افراد مشهور آورده شده است که عمل زیبایی یا اصلاح انحراف بینی انجام داده اند.

ادل

جنت و مایکل جکسون

سلین دیون

کورتنی لاو

فرگی

بریتنی اسپیرز

افرادی هستند که معتقدند که جراحی زیبایی بینی یا همان عمل بینی در واقع صدای آنها را بهتر کرده است.

طبق تحقیقات انجام شده هر چه خواننده مهارت بیشتری داشته باشد، بعد از عمل بینی با مشکل کمتری مواجه خواهد شد.

خطرات جراحی

مانند هر عمل جراحی، با جراحی بینی نیز خطراتی همراه است. جراحی بینی یکی از سخت ترین جراحی های صورت است و در صورتی که تصمیم به انجام آن دارید باید تحقیقات کافی را انجام دهید.

بیماران همیشه باید قبل از تصمیم گیری مزایا و خطرات روش را بررسی نمایند. این موضوع بخصوص در مورد جراحی های زیبایی صادق است. برای انجام هر گونه روش زیبایی اطمینان حال کنید که به متخصص با تجربه مراجعه نمایید. مهارت جراح بینی می تواند احتمال بروز این خطرات را کاهش داده و بهترین نتیجه را بهمراه داشته باشد.

جراحی بینی به روش نامناسب و قدیمی و صرفا با هدف کوچک کردن بینی، بدون در نظر گرفتن مسیر تنفس و ساختار بینی می تواند باعث ایجاد صدای به اصطلاح تو دماغی شود. با استفاده از تکنیک های جدید و تخصص و تجربه فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در انجام رینوپلاستی، احتمال ایجاد صدای تو دماغی بسیار کم است.

دکتر کیوان اخترکاوان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و متخصص رینوپلاستی و سپتوپلاستی با مهارت و تجربه خود می تواند به شما اطمینان خاطر دهد که عمل بینی باعث ایجاد صدای تو دماغی و یا مشکلات دیگر نمی شود. مراجعه به فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از آنجا که تخصص ویژه ای در حوزه بینی و راه های تنفسی دارد، ایده ی خوبی برای جلوگیری از مشکلات پس از عمل بینی است.

Source: www.droakleysmithrhinoplasty.com, www.reuters.com, www.rhinoplasty.ca

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.