آیا من به عمل بینی نیاز دارم؟

بینی سنگ بنای صورت شماست. بینی شما با شکل ، اندازه و موقعیت مناسب می تواند زیبایی لبخند و چشمهای شما را تکمیل کند – یا بر عکس اگر شکل ، موقعیت و اندازه مناسب نداشته باشد می تواند باعث شود زیبایی های شما دیده نشود. برای کسانی که احساس می کنند در دسته دوم قرار دارند ، ملاقات با یک جراح پلاستیک می تواند به حل مشکلشان کمک کند.

اگر از خودتان سؤال کرده اید ، “آیا باید عمل بینی داشته باشم یا خیر؟” این مطلب را بخوانید. ما به رایج ترین سوالات مانند دلایلی که مردم می خواهند شکل بینی خود را تغییر دهند ، جراح پلاستیک صورت چه کاری می تواند انجام دهد و سایر مواردی که شما باید بدانید خواهیم پرداخت.

آیا من به عمل بینی نیاز دارم؟

جراحی زیبایی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی ، که به عنوان عمل بینی شناخته می شود ، در واقع تجدید شکل بینی است. این امر شامل تغییر غضروف و استخوان های بینی برای رسیدن به شکل و اندازه جدید است. همچنین می تواند راه حلی برای درمان مشکلاتی در بینی مانند سپتوم انحرافی یا مشکلات تنفسی باشد. جراحان زیبایی صورت بیشترین اطلاعات را در مورد جراحی زیبایی بینی دارند. هیچ دو بینی یکسان نیست و هیچ دو عمل بینی نیز یکسان نیست. اگر جراح به شما بگوید جراحی زیبایی بینی برایتان عمل آسانی است ، خیال شما راحت باشد. حتی کسانی که بیشترین تجربه را دارند ، این عمل را بسیار پیچیده و سخت می گویند.

چرا عمل بینی انجام دهید؟

مفهوم تناسب صورت بزرگترین عامل محرک افراد برای انجام عمل بینی است. با توجه به مفهوم تناسب صورت تمام ویژگی ها و قسمت های صورت شما باید متناسب با یکدیگر و متعادل باشند. بسیاری از کسانی که به دنبال جراحی زیبایی بینی هستند ، احساس می کنند که بینی آنها نامتناسب است و یا تعادل سایر بخش های صورتشان را بهم ریخته است. تغییر ظاهر صورت ، به ویژه بینی شما ، ممکن است اعتماد به نفس شما را تقویت کند. بینی یکی از برجسته ترین قسمت های صورت است به همین دلیل نسبت به سایر اجزای صورت توجه بیشتری را به خود جلب می کند.

هنگام تصمیم گیری در مورد تغییر شکل بینی ، مهم است که مشخص کنید چه چیزی را در مورد بینی خود دوست ندارید یا از وجود آن احساس ناراحتی می کنید. برخی از دلایل افراد برای تغییر شکل بینی عبارتند از:

پل بینی کج بودن بینی

قوز بینی

نوک بزرگ بینی یا نوک کج بینی

شکاف در نوک

بینی خیلی برجسته یا خیلی کوچک

علاوه بر این ، اگر در تنفس از طریق بینی مشکل دارید یا عینکتان هرگز به راحتی روی صورت شما قرار نمی گیرد جراحی زیبایی بینی می تواند به اصلاح این موارد کمک کند.

فرآیند جراحی زیبایی بینی

یک جراحی زیبایی بینی از سه بخش تشکیل شده است:

مشاوره ، عمل و دوره بهبودی. اگر در مورد اینکه آیا عمل بینی برای شما مناسب است یا نه ، کنجکاو هستید ، بهتر است در نظر بگیرید که کل این فرایند چیست؟

مشاوره

در این مرحله با جراح پلاستیک صورت خود صحبت خواهید کرد تا تشخیص دهد که آیا این عمل برای شما مناسب است یا خیر و مشخص کنید هدف شما از انجام این عمل چیست. این جلسه همچنین فرصتی برای آشنایی با جراح است.

جراحی زیبایی بینی باید متناسب با صورت شما انجام شود. شکل صورت ، وضعیت چانه شما و عرض چشم ها ، گونه ها و پیشانی شما مشخص می کند که چه نوع بینی برای شما مناسب است. یک جراح پلاستیک خوب صورت با شما همکاری خواهد کرد تا طرحی را تهیه کنید که متناسب و همچنین دلخواه شما باشد.

جراح پلاستیک شما سابقه پزشکی شما را تحت بررسی قرار می دهد ، هرگونه آزمایش و معاینه مربوط را انجام می دهد و با شما در مورد اینکه چه نوع شکلی را می خواهید داشته باشید صحبت خواهد کرد. در مطب دکتر ، صورت شما ارزیابی می شود. همچنین به شما گفته می شود در دوره بهبودی چه کارهایی را انجام دهید و چه انتظاراتی داشته باشید.

عمل

ابتدا با بیهوشی آرام می شوید. این عمل جراحی شامل تغییر غضروف و استخوان در زیر پوست بینی شما خواهد بود. اگر سپتوم انحرافی داشته باشید ، صاف می شود. این روند ممکن است ترسناک به نظر برسد ، اما مطمئن باشید دکتر درک عمیقی از آناتومی بینی شما دارد.

بعد از اتمام عمل ، پرستاران پزشکی حرفه ای هنگام بیدار شدن از بیهوشی در کنار شما خواهند بود. به شما یادآوری می شود که چه کاری باید انجام دهید و چه کاری انجام ندهید. به احتمال زیاد شما همان روز عمل به خانه می روید.

بهبود

فردای آن روز احتمالاً احساس گرفتگی خواهید داشت اما درد شدید ندارید. بهتر است در ابتدا تا حد ممکن استراحت کنید و از لمس کردن بینی خودداری کنید.

بعد از گذشت چند هفته به راحتی قادر خواهید بود به زندگی عادی ، از جمله فعالیت های ورزشی ، برگردید. دوره بهبود کامل جراحی زیبایی بینی اغلب تا یک سال کامل طول می کشد.

بهترین توصیه این است که صبور باشید. شما می توانید از زندگی روزمره بعد از عمل لذت ببرید ، اما خود را تحت فشار قرار ندهید ، به خصوص هفته اول بعد از عمل.

آیا من به عمل بینی نیاز دارم؟

ملاحظات خطر

تمام اشکال جراحی ، زیبایی یا پزشکی برخی از عوارض را همراه خود دارند. در عمل بینی ممکن است با برطرف شدن تورم ، عوارض و مشکلاتی مشخص شود.

تصمیم گیری

بگذارید به سؤال اصلی مورد بحث برگردیم: آیا باید عمل بینی انجام دهید؟

این سوال شما را فقط یک نفر که خودتان است می تواند پاسخ دهد. اگر از خودتان این سوال را کرده اید و جوابتان مثبت بوده است قدم بعدی را بردارید. قدم بعدی مشاوره با یک متخصص زیبایی است.

مشاوره می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که انجام عمل بینی برای شما مناسب است یا خیر و همچنین مشخص کنید که این عمل چه نتیجه ای ممکن است داشته باشد.

در مورد تناسب صورت خود فکر کنید. چه نوع رابطه ای بینی شما با بقیه ی اجزای صورت شما دارد؟

آیا با عمل بینی خود می خواهید سایر قسمت های خود را مانند چشم و لب هایتان برجسته کنید؟

جراحی زیبایی بینی فقط ممکن است بینی را تغییر دهد اما اغلب می تواند بر تمام صورت شما اثر بگذارد.

Source: www.drfarrior.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.