آیا من کاندید مناسبی برای عمل جراحی بینی هستم؟

آیا من کاندید مناسبی برای عمل جراحی بینی هستم؟

رینوپلاستی یا عمل جراحی بینی یک عمل جراحی است که با هدف اصلاح ظاهر و عملکرد بینی انجام می شود. این روش محبوب به منظور اصلاح نگرانی های زیبایی شناختی مانند قوز بینی، نوک بینی افتاده، اندازه بینی، عملکرد بینی و مسائل تنفسی طراحی شده است. صرف نظر از علت انتخاب رینوپلاستی، مهم است بدانید که رینوپلاستی یک روش پیچیده است که همیشه باید توسط یک متخصص با تجربه انجام شود.

آیا من کاندید مناسبی برای عمل جراحی بینی هستم؟

هنگامی که بحث جراحی رینوپلاستی است، دکتر کیوان اخترکاوان به عنوان یکی از جراحان پیشرو در این تخصص شناخته می شود. دکتر کیوان اخترکاوان تجربه زیادی در هر دو جراحی زیبایی و ترمیم بینی دارد.

اگر شما نیز تصمیم به انجام رینوپلاستی دارید، در اینجا برخی از مهم ترین نکاتی که باید بدانید بیان شده است. بهتر است قبل از انجام عمل کاملا آماده باشید و اطلاعاتی کامل راجع به این عمل داشته باشید.

همچنین مواردی که مشخص می کند کاندید مناسبی برای این عمل جراحی هستید بیان شده است.

پس از رینوپلاستی مقداری تورم روی بینی و زیر چشم شما عادی است. این کاملا طبیعی است که این تورم برای چند روز یا حتی چند هفته طول بکشد و به آرامی با بهبود و ریکاوری بدن کاهش یابد. معمولا حدود 48 ساعت پس از جراحی تورم اوج می گیرد و سپس به آرامی کاهش می یابد. در بعضی موارد تورم ممکن است با بی حسی همراه باشد، که طبیعی است و در طول دوره بهبود شما فروکش می کند.

از آنجا که این منطقه در طول این زمان متورم و حساس خواهد بود، مهم است که از عینک استفاده نکنید. در صورت نیاز به عینک بهتر است در دوره بهبود از لنزهای تماسی استفاده کنید، زیرا بینی شما قادر نخواهد بود چندین هفته از عینک های عادی یا عینک آفتابی پشتیبانی کند. شما همچنین می توانید عینک خود را به پیشانی خود بچسبانید.

یکی دیگر از واقعیت هایی که بهتر است قبل از عمل جراحی بینی بدانید، این است که به مدت 7 تا 10 روز بعد از عمل جراحی بینی، بینی شما با اسپلینت پوشیده می شود. در طول زمانی که بینی شما پوشیده شده است، بسیار مهم است که دستورالعمل های مراقبتی برای تمیز کردن بینی را جهت ریکاوری سالم و موفق انجام دهید.

یکی از رایج ترین سوالاتی که از افرادی که عمل بینی را مد نظر دارند، می پرسند این است که آیا این عمل دردناک خواهد بود؟ اگر چه پاسخ به این سوال به میزان زیادی به بدن شما و چگونگی پاسخ آن در دوره بهبود بستگی دارد، بیماران در طول جراحی دردی را احساس نمی کنند، و برای توصیف ناراحتی های پس از عمل به احساس موقت فشار و تنگی نفس اشاره می کنند. پس از عمل مصرف داروهای مسکن می تواند به تسکین درد کمک نماید.

هنگامی که شما در حال بررسی عمل بینی هستید، مهم است که اطمینان حاصل کنید که نامزد خوبی برای این روش هستید. رینوپلاستی یک عمل جراحی است و شرایط متفاوتی می تواند بر  پاسخ شما به بیهوشی، مدت زمان بهبود، ناراحتی، عوارض جانبی بالقوه و حتی موفقیت کلی جراحی  تاثیر گذارند. علاوه بر این جراحی زیبایی می تواند از لحاظ عاطفی تاثیر گذار تر از آنچه باشد که اکثر افراد فکر می کنند، بنابراین مهم است که اطمینان حاصل شود که از لحاظ روانشناسی از آمادگی برخوردار هستید.

 

نامزد ایده آل برای جراحی بینی

در دنیای ایده آل فردی که تصمیم به عمل جراحی بینی دارد، مطابق معیارهای زیر است:

  • شرایط جسمی مناسب و با وزن سالم
  • بلوغ فیزیکی و عاطفی
  • غیرسیگاری
  • بدون مسئله پزشکی
  • فشار خون طبیعی
  • هیچ دارویی مصرف نمی کند
  • انتظارات منطقی در مورد نتیجه دارد

نگران نباشید اگر همه شرایط این لیست را ندارید. اگر چه برخی از این موارد ضروری هستند، بسیاری از آنها می توانند از طریق ترکیب مشاوره با جراحی، پزشک معمولی و تلاش شخصی شما حل شوند. در زیر برخی از ملاحظات مهم برای کاندید مناسب بودن بیان شده است.

 

عوامل مهم

 

بارداری

به غیر از مواردی که از لحاظ پزشکی ضروری است، بهتر است جانب احتیاط را رعایت کرده و از انجام روش های جراحی برای زنان باردار اجتناب کنید. برای انجام عمل بینی می بایست تا پس از زایمان و طی شدن ریکاوری بدن صبر کرد.

 

بلوغ فیزیکی

شما نمی توانید تا زمانی که بینی شما در حال رشد باشد، عمل جراحی بینی انجام دهید. این معمولا بدین معناست که جراحی بر روی فرد زیر 15 سال (زن) یا 18 سال (مرد) انجام نمی شود.

 

وزن

داشتن اضافه وزن به طور خودکار از انجام عمل بینی جلوگیری نمی کند، اما وزن شما بر چگونگی پاسخ بدن شما به بیهوشی و روند بهبود تاثیر می گذارد. راجع به تاثیر وزن با پزشک خود صحبت کنید.

 

سیگار کشیدن

اگر سیگاری هستید، باید حداقل دو هفته قبل از تاریخ عمل جراحی و حداقل دو هفته بعد از عمل سیگار نکشید. سیگار کشیدن توانایی بدن برای بهبود را کاهش می دهد و همچنین زمان بهبود را افزایش داده و خطر عوارض جانبی را افزایش می دهد.

 

source: rhinoplasty.ca

همین امروز برای گرفتن زمان مشاوره با مطب دکتر کیوان اخترکاوان تماس بگیرید.


دکتر کیوان اخترکاوان بهترین جراح بینی طبیعی ، جراح پلک در تهران و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کیوان اخترکاوان با شماره تلفن 09365110973 و 09902771196 تماس حاصل فرمایید


بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.