انواع عمل بینی

عمل زیبایی بینی:

رینوپلاستی، یعنی زیبایی بینی ، عملیاتی برای اصلاح شکل بینی است که به دلیل زیبایی انجام می شود. عمل زیبایی بینی نخستین و رایج ترین عملیات زیبایی در جهان است. انسان موجودی اجتماعی است. مهم ترین قسمت های زندگی ما شامل روابطی است که با مردم برقرار می کنیم. در زندگی تجاری، زندگی خانوادگی، روابط خویشاوندی ، مسافرت ، عروسی ، تدفین ، همیشه با مردم روبرو هستیم.

اگر نمی توانید در مواجهه با افراد احساس راحتی کنید یا خودتان باشید ،

اگر می دانید یا فکر می کنید فرد مقابل روی مهم ترین ارگان صورت یعنی ،بینی شما متمرکز است

اگر احساس می کنید هنگام نگاه کردن به آینه ، اعتماد به نفس شما پایین می آید

یا صورت خود را نمی پسندید یا اگر بینی شما دارای انحراف و ناهنجاری است و از استفاده عملکردی شما از بینی جلوگیری می کند …

برای حل این مشکلات جراحی زیبایی بینی انجام می شود.

انواع عمل بینی

با جراحی زیبایی بینی؛

  • می توانید بینی خود را کوچک کنید ، بزرگ کنید و اگر قوس دارد آن را بردارید
  • می توانیم سوراخ بینی شما را کوچک کنیم و در صورت افتادگی نوک بینی آن را بالا ببریم. می توانیم آن را تنگ کنیم ، به خصوص اگر نوک بینی بسیار پهن و غیرعادی به نظر برسد.
  • برعکس ، اگر نوک بینی از مقابل باریک باشد ، می توانیم آن را پهن کنیم.
  • اگر نوک بینی خیلی سربالا مانند خوک باشد ، می توانیم آن را به اندازهع طبیعی پایین بیاوریم.
  • اگر بینی خیلی دراز باشد ، می توانیم آن را کوتاه کنیم ، اگر خیلی کوتاه باشد ، می توانیم آن را دراز کنیم.
  • اگر خم و کج باشد ، می توانیم آن را برطرف کنیم.

از نظر زیبایی، بینی یکی از مهم ترین ارگان ها است.  همچنین وظایف بسیاری دارد. نقطه شروع سیستم تنفسی ما است. به بو کردن کمک می کند.  صدا خودمان را برایمان خاص می کند. یکی از درهای بدن انسان است که به جهان خارج باز می شود. همه این کارکردها و تصاویر زیبایی با یکدیگر در تعامل هستند. به همین دلیل ، ارگانی است که باید با داخل و خارج بینی به صورت کلی کنترل شود. این اشتباه است که فکر کنیم مشکلات زیبایی از مشکلات عملکردی جداست و به درمان های جداگانه احتیاج دارند. “اگر زیبایی بینی بد باشد ، عملکرد آن نیز به طور کلی بد است.” برعکس ، اگر انحراف وجود داشته باشد که از تنفس در بینی جلوگیری کند، بدون برداشتن این انحراف با عمل، نمی توان نتیجه زیبایی  بدست آورد.

تفاوت بین جراحی بینی و جراحی زیبایی بینی چیست؟

عملیاتی که با جراحی بینی انجام می شود تغییر ساختار غضروف و استخوان ها و شکل دهی مجدد بینی است. برای این کار، گاهی اوقات لازم است استخوان ها و غضروف ها کم شود و برعکس، گاهی باید قسمت های کم را کامل کرده و شکل آنها را تغییر داد.

گفتن اینکه سخت ترین عمل ، زیبایی بینی است اغراق آمیز نیست. این عملیاتی است که در آن علم و هنر با هم عمل می کنند. هدف از این عمل رسیدن به بینی است که هم از نظر عملکردی بهتر و هم از نظر زیبایی با چهره سازگار باشد.

به نظر من ، بینی که از نظر زیبایی موفق و زیبا به نظر می رسد باید دو ویژگی اساسی داشته باشد.

بینی باید با خودش سازگار باشد. قسمت های پایین مانند نوک بینی، پشت، پره و سوراخ باید با یکدیگر هماهنگ باشند.

باید با سایر ساختارهای صورت سازگار باشد. (باید چانه ، پیشانی ، ابرو ، چشم ، لب را با یکدیگر مکمل کنید).

متأسفانه برای ایجاد یک بینی زیبا ، گاهی اوقات بینی به صورت نامتناسب می شود ، یعنی خیلی کوچک می شود. بینی حاکمیت خود را روی صورت  از دست می دهد. من همیشه این را به بیمارانی که برای درخواست بینی کوچک مراجعه می کنند ، می گویم.

من سعی می کنم به خصوص با جراحی زیبایی بینی این تناسب را بدست آورم. بینی های جایگزین مختلفی را به بیماران ارائه می دهم ، به شرطی که این تناسب را رها نکنند. زیرا ، مانند هیچ چیز ، هیچ حقیقت مطلقی در زیبایی بینی نیز وجود ندارد.

زیبایی بینی بدون توجه به زاویه زیبا به نظر می رسد. ظاهر از نمای جانبی مهم است ، اما باید از جلو نیز به اندازه کافی خوب به نظر برسد و در نهایت باید از پایین نیز به نظر خوب برسد. بینی ای که از جانب زیبا به نظر می رسد می تواند از جلو بسیار بد به نظر برسد ، یا ممکن است بینی که از جلو خوب به نظر می رسد از جانب بد باشد. در درک زیبایی بینی از نظر من ، نگاه کردن از مقابل از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا در زندگی روزمره ، مردم همیشه ما را از جلو می بینند و ما همیشه خودمان را از جلو در آینه می بینیم.

بینی را بارها و بارها مطابق با این اصول اساسی بر روی عکس هایی که قبل از عمل گرفتم بررسی می کنم. من مشکلات را از هر نظر شناسایی می کنم.

برای اینکه متخصص در عمل زیبایی بینی موفق باشد ، سه نکته مهم قبل از عمل باید در نظر گرفته شود.

  • تجزیه و تحلیل بینی
  • تجزیه و تحلیل خوب بینی
  • تجزیه و تحلیل دقیق بینی

منظور از تجزیه و تحلیل ، این است که تمام ناهنجاری ها و مشکلات را با بهترین جزئیات تشخیص دهیم. نباید فراموش کرد که چیزهای کوچک در واقع چیزهای بزرگی هستند. خیلی مهم است که برای هر شخص یک شکل بینی ایجاد نکنید. زیرا بینی ای که برای یک فرد مناسب است ممکن است برای دیگری نباشد.

انواع عمل بینی

عمل بینی موفق:

از نظر زیبایی ، باید فرم بینی طبق ویژگی های صورت فرد برنامه ریزی شود. باید طبیعی ، سازگار با سایر ساختارهای صورت باشد. کسی که شما را نمی شناسد نباید متوجه عمل بینی شما شود. اگر محیط نزدیک شما می داند عمل بینی داشته اید ، باید متوجه یک تغییر مثبت شود. اگر شکایت تنفسی وجود دارد ، باید در همان زمان برطرف شود. در دراز مدت ، نباید افتادگی و انحراف بینی ایجاد شود. پس از یک عمل موفق بینی و از بین رفتن تورم بینی به  خوبی روی صورت می نشیند. از آنجا که نتیجه طبیعی است ، فردبا فرم جدید بینی خود سازگار نیست  و به راحتی تطبیق می یابد. بسیاری از افراد حتی بینی قدیمی خود را فراموش می کنند. بینی که به خوبی ایجاد شود در وهله اول ظاهر فرد را  آشکار می کند. بیان روشن می شود ، سپس زیبایی های دیگر صورت ظاهر می شوند. در حالی که یک بینی تحریف شده ، چهره ای عصبی به فرد می دهد ، یک بینی خوب چهره ای شاداب به فرد می دهد، حتی پس از یک عمل موفقیت آمیز ، در ساختار ذهنی فرد نیز تغییرات مثبت ایجاد می شود. ابراز وجود و اعتماد به نفس افزایش می یابد ، نگاه به زندگی مثبت تر می شود.

هر چیز در نسبت درست زیبا است:

جراحی زیبایی بینی،  یکی از جراحی های زیبایی است که در آن تکنیک ، تجربه و مهارت در پیشرو است. جراحی زیبایی بینی دشوار است زیرا بینی هر فرد متفاوت است. در حقیقت ، چیزی مانند بینی دشوار ، بینی آسان وجود ندارد. هر بینی به همان میزان به مراقبت نیاز دارد. این امر به توجه بیشتری نیاز دارد .

احتقان بینی، انحراف و جراحی زیبایی بینی:

این یکی از مهم ترین نقاط جراحی زیبایی است. در بخش قابل توجهی از بیماران متقاضی جراحی زیبایی بینی نه تنها ناهنجاری شکل بینی بلکه مشکلات مختلفی در بینی دیده می شود.  اصلی ترین “انحراف” در غضروف و ساختارهای استخوانی است که خط میانی بینی را تشکیل می دهد. بنابراین همراه با جراحی زیبایی بینی ، مقابله با مشکلاتی مانند انحراف که باعث احتقان بینی می شود و گوشت داخل بینی بسیار مهم است. اگر در بینی شما خمیدگی وجود داشته باشد ، اگر این کار در حین جراحی برداشته نشود ، هم مشکل انحراف و هم تنفس بعد از عمل ادامه خواهد یافت. برای من ضروری است که هر دو مداخله ، یعنی مشکلات زیبایی و عملکردی را با هم حل کنم.

جراحی انحراف بینی:

انحراف بینی؛ به انحراف غضروف بینی یا استخوان بینی اشاره دارد. این انحراف می تواند سبب شکایات زیادی از قبیل احتقان بینی ، عدم توانایی تنفس کافی از بینی ، سردرد ، خروپف یا خسته بیدار شدن از خواب در صبح شود.

تنها راه حل برای انحراف بینی عمل است:

امروزه عملیات انحراف بینی نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است. در گذشته این عملیات تحت بی حسی موضعی انجام می شد و به عنوان جراحی های دردناک شناخته می شدند. در حین جراحی از ابزارهای کاملاً خشن استفاده می شد. تامپون های مورد استفاده بعد از عمل ، تامپون های پارچه ای بوده و هنگام برداشتن باعث ایجاد درد می شدند. عملیاتی که امروزه انجام می دهیم با بیهوشی عمومی ، عملیاتی بدون درد است. حال این عملیات با استفاده از ابزارهای میکرو همراه با آندوسکوپی به شکلی به نام سپتوپلاستی آندوسکوپی صورت می گیرد و با همراهی دوربین ها و به دنبال آن یک صفحه رایانه به صورت ساده انجام می شود.

در حین جراحی ، از تامپون استفاده نمی شود یا تامپون های نرم و سیلیکونی قرار می گیرند. بنابراین ، بیماران می توانند بعد از عمل به راحتی نفس بکشند و در طول برداشتن تامپون هرگز و هرگز احساس درد نمی کنند.

این تکنیک های راحت و بدون درد ، ممکن است بیشتر از بیماران ، ما متخصصان را خوشحال کند.

انواع عمل بینی

عمل ثانویه  بینی:

عمل ثانویه بینی؛ برای افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند اما راضی نیستند ، انجام می شود. در بعضی موارد ، شکل بینی درست است ، اما مشکلات تنفسی فرد نیاز به عمل ثانویه دارد. از طرف دیگر ، در حالی که برخی از افراد هیچ مشکلی در تنفس ندارند ، به دلیل فرم بینی مجدداً برای عمل مراجعه می کنند. ممکن است یک یا چند بار عمل جراحی بینی ناموفق داشته باشید.

بینی امروز شما ممکن است چه از نظر شکل و چه از نظر عملکرد بد باشد، اما هرگز این را فراموش نکنید، می تواند تغییر کند و شما می توانید از همه مشکلات خود خلاص شوید …

پاسخ به این سؤال که چه مدت بعد از اولین عمل باید به عمل ثانویه برویم،  زودترین 6 ماه   … 10 اگر بتوانید صبر کنید 12-10 ماه ایده آل است. بینی دقیقا آن زمان مناسب است. تلاش برای اصلاح   اولیه قبل از نشستن کامل بینی می تواند مشکل موجود شما را بیشتر کند.

قاعده ثابت موفقیت در زیبایی بینی؛ این است که متخصص بینی بیمار را به خوبی تجزیه و تحلیل کرده و مشکلات را ذکر  کند.  این حتی در عمل ثانویه نیز مهم تر است. مشکلات بینی باید بارها در نظر گرفته شود.

Source: www.burunestetigimerkezi.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.