باید ها و نباید ها بعد از عمل بینی

باید: بیشتر از زمان حداقل را از محل کار خود مرخصی بگیرید.

ممکن است بشنوید که می توانید بعد از یک هفته دوباره به کار خود بازگردید و حتی ممکن است وسوسه شوید که زودتر از یک هفته به محل کار خود بازگردید، اما در حالت ایده آل یک یا دو هفته استراحت بهترین کار است. شما باید از خم شدن، کاملا صاف دراز کشیدن، افزایش فشار خون یا ضربان قلب و چند فعالیت دیگر اجتناب کنید. همچنین ممکن است احساس خفگی و تورم داشته باشید و همینطور به نظر بیایید! هر چند که برای افراد پرمشغله بازگشت به کار وسوسه انگیز به نظر می رسد، ما شدیدا توصیه می کنیم که زمان مورد نیاز برای ریکاوری و بهبود بعد از عمل جراحی بینی را دست کم نگیرید.

باید ها و نباید ها بعد از عمل بینیباید: انتظار حداقل یک هفته ناراحتی را داشته باشید.

خوشبختانه اکثر افراد رینوپلاستی را به عنوان روشی با بهبود بسیار دردناک توصیف نمی کنند. با این حال، ممکن است احساس فشار و احتقان داشته باشید. درد متوسط، تورم و کبودی همه بخش نرمالی از عمل جراحی زیبایی هستند، بنابراین اگر انتظارات شما واقع گرایانه باشد، زمانیکه احساس ناراحتی در اوج خود است، با این احساس خود راحت تر برخورد خواهید کرد. جراح شما داروهای مسکن مورد نیاز را برای شما تجویز می نماید. در صورت تمایل در روزهای بعد از جراحی بینی، می توانید از کمپرس های سرد بر روی چشم ها و گونه ی خود استفاده نمایید. اما نباید هیچ چیزی از جمله کمپرس سرد را روی خود بینی قرار دهید.

نباید: بدنسازی کنید، ورزش کنید و یا هر کاری دیگری که می تواند به شما آسیب برساند را انجام دهید.

هرچند جراحان بینی همواره بر این باورند که اجتناب از فعالیت بدنی برای جلوگیری از خطرات بالقوه ی ترومای بینی ضروری است، اما هنوز هم بعضی از افراد شانس خود را امتحان می کنند و خیلی زود به فعالیت های ورزشی خود باز می گردند. شاید این امر به این دلیل باشد که این افراد چند هفته پس از عمل احساس خوبی می کنند، یا نمی تواند از ورزش هایی که دوست دارند دور بمانند، اما به هر دلیلی که باشد قرار دادن بینی در معرض خطر در چند ماه اول پس از عمل باعث افزایش احتمال خونریزی، نتیجه ضعیف یا نیاز به عمل جراحی دوم می شود. به جراح خود اعتماد کنید، سعی کنید صبور باشید و منتظر بمانید.

باید ها و نباید ها بعد از عمل بینیباید: برای جلسات معاینه پس از عمل به جراح خود مراجعه نمایید.

حتی اگر فکر می کنید همه چیز خوب است (و احتمالا همینطور است)، جراح شما می داند چه علائمی را بررسی کند، می تواند مشکلات احتمالی را مد نظر قرار داده و پیشرفت شما را دنبال کند.

نباید: علائم خونریزی، عفونت و سایر مشکلات را نادیده بگیرید.

اگر فکر می کنید ممکن است به خودتان آسیب رسانده باشید یا کار اشتباهی انجام دادید، در اسرع وقت به جراح بینی خود اطلاع دهید. متخصصین بینی می خواهند که از سلامت، ایمنی و بهترین نتایج ممکن اطمینان حاصل کنند، پس باید درباره نگرانی ها مطلع شوند.

نباید: سیگار بکشید!

سیگار کشیدن می تواند سیستم گردش خون بدن را مختل کرده و در نتیجه بهبود شما را به تاخیر بیندازد.

نباید: در معرض نور خورشید قرار بگیرید.

طی چند هفته پس از عمل بینی از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری نمایید، چرا که پوست شما حساس است و راحت تر دچار آفتاب سوختگی می شود.

باید: به پشت و در موقعیتی نیمه نشسته بخوابید.

در هنگام خواب سر شما باید بالاتر از سطح قلبتان قرار بگیرید. این کار به طور چشمگیری میزان تورم را کاهش می دهد.

نباید: به بینی ضربه بزنید

بینی شما بعد از عمل جراحی و در زمان بهبود آسیب پذیر خواهد بود. یکی از مهم ترین چیزهایی که پس از جراحی زیبایی بینی باید به آن توجه کرد این است که به بینی ضربه نزنید. این امر به معنی اجتناب از فعالیت هایی است که به طور بالقوه ممکن است به بینی برسانند. همچنین به معنی ایجاد تغییراتی در عادت های روزانه شما مثلا لباس هایی که می پوشید، غذایی که می خورید و حتی گاهی نحوه ی خندیدن شماست.

لباس هایی که باید از سر پوشید، می توانند تصادفا به بینی شما ضربه بزنند. معمولا توصیه می شود که حداقل برای چند هفته از لباس هایی با دکمه جلو استفاده شود. اگر عینک می پوشید، ممکن است مجبور شوید حدود یک ماه از لنز استفاده نمایید تا وزن عینک به بینی فشار وارد نکند.

معمولا ایده ی خوبی است که طی چند هفته بعد از جراحی بینی از حرکات بیش از حد صورت خودداری نمایید تا بینی بدون ضربه دیدن بهبود یابد. شما باید طی این مدت از غذاهای مایع و نرم استفاده کنید و از خوردن غذاهایی ک نیاز به جویدن زیاد دارند مانند استیک و گوشت اجتناب کنید. خندیدن در زمان بهبود بینی شما می تواند چالش برانگیز باشد.

Source: www.rhinoplasty.ca

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.