تصورات اشتباه درباره جراحی بینی

بی شک فرم بینی و ظاهر آن در زیبایی افراد تاثیر بسزایی دارد. در واقع این عمل علاوه بر ایجاد زیبایی به منظور برطرف کردن مشکلات تنفسی و عملکردی بینی نیز انجام می گیرد. بنابراین داشتن تخصص در این مورد بسیار حائز اهمیت است.

با توجه به اینکه جراحی بینی امروزه بسیار مورد استفاده افراد قرار می گیرد، شاید تصور کنید که هر جراح پلاستیکی قادر به انجام این عمل باشد. در این مقاله می خواهیم شما را با واقعیت های این شغل و تصورات اشتباهی که افراد به آن دچار هستند، آشنا کنیم.

تصورات اشتباه درباره جراحی بینی

تصور شماره 1: هر جراح پلاستیک توانایی انجام جراحی بینی را دارد.

جراحی بینی یکی از تخصصی ترین روش های ایجاد زیبایی است که به مهارت و علم بالایی در این زمینه احتیاج دارد. در واقع بسیاری از افراد تصور می کنند؛ هر نوع جراح پلاستیکی قادر است که جراحی بینی را انجام دهد.

از آنجایی که آناتومی بینی بسیار پیچیده تر از سایر اندام های بدن است و تنها افرادی که در زمینه گوش و حلق و بینی دارای تخصص هستند، می توانند از ساختار آن مطلع شوند، بنابراین عمل بینی نباید توسط هر جراح پلاستیکی صورت گیرد.

تنها افرادی که دارای تخصص در زمینه جراحی پلاستیک صورت هستند، مجوز های لازم برای انجام این کار را دارند. از طرفی دیگر افرادی که تحت نظر جراحان پلاستیک صورت زیر تیغ جراحی قرار گرفته اند تا 83.6 درصد رضایت بیشتری از جراحی بینی خود در مقایسه با افرادی که توسط جراحان بدون تخصص در این زمینه قرار گرفته اند، دارند.

برای اینکه در مورد مجوز های پزشک جراح خود مطمئن باشید، در جلسات حضوری از او در مورد صدور گواهی نامه هیئت مدیره برای جراحی پلاستیک بینی و تعداد کارها و سوابقی که در این زمینه دارد، سوالات خود را بپرسید و اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورید.

تصور شماره 2: انجام جراحی بینی بسیار ساده و راحت است.

شاید تصور کنید که برداشتن برجستگی بسیار ریز روی بینی ساده است و در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ گونه دردسری صورت خواهد گرفت. لازم به ذکر است که این تصور در باور عامه و کسانی که اطلاعی در مورد سختی این عمل ندارند، بسیار جا افتاده است.

به دلیل ساختار پیچیده بینی، کوچکترین تغییرات میلی متری در این ناحیه به شدت روی ظاهر فرد تاثیرگذار است. علاوه بر این تغییرات اشتباه، ممکن است عملکرد بینی را نیز تحت تاثیر قرار دهد. این امر سبب مشکلات تنفسی در افراد خواهد شد. به همین دلیل انجام جراحی بینی به مهارت و دقت بالایی احتیاج دارد.

به عنوان نمونه برای کاهش پل بینی نیاز است تا جراح پلاستیک متخصص در این زمینه برش های کوچکی را در غضروف ها و استخوان های داخلی بینی ایجاد کند تا علاوه بر حفظ ظاهر بینی، آناتومی آن دچار تغییر نشود و مشکلات تنفسی برای افراد به وجود نیاید.

تصور شماره 3: جراحی بینی بسیار گران است.

جراحی بینی یکی از روش های ایجاد زیبایی است که هزینه های متفاوتی را برای افراد در برخواهد داشت. با توجه به میزان مشکلاتی که در بینی وجود دارد، هزینه ها برای هر فردی متفاوت است. بنابراین ممکن است جراحی بینی برای همه افراد گران قیمت نباشد.

در صورتی که مشکلات عملکردی مانند شکستگی ها، پلیپ، تروما یا انحراف سپتوم در بینی وجود داشته باشد، شرکت های بیمه هزینه این عمل بینی را می پذیرند. به همین دلیل در هزینه های افراد کاهش چشمگیری مشاهده خواهد شد.

با این وجود اگر قصد شما از انجام جراحی بینی، ایجاد زیبایی است، مشورت با پزشک مورد نظر خود می توانید مداخلات مالی دریافت کنید. برخی از پزشکان برای بیماران خود، چنین شرایطی را در نظر می گیرند. ممکن است شرایط پرداخت به صورت قسط بندی یا با تخفیفات ویژه از سوی پزشکان در نظر گرفته شود.

با این حال قبل از انجام عمل بینی در ابتدا کلیه هزینه های موجود را مورد بررسی قرار دهید و از شرایط آن اطلاع پیدا کنید. در حالت کلی موارد زیر را برای برآورد هزینه ها در نظر داشته باشید.

  •     هزینه عمل بینی
  •     دستمزد متخصص بیهوشی
  •     هزینه های قابل پرداخت به بیمارستان برای بستری
  •     قیمت داروهایی که پزشک بعد از جراحی بینی برای شما تجویز می کند.
  •     هزینه انجام آزمایشات قبل از عمل بینی
  •     پرداخت کردن هزینه های پانسمان و مراجعه مجدد به پزشک برای معاینه و کشیدن بخیه

تمامی این هزینه ها را باید به صورت جمع بندی کلی در نظر داشته باشید تا در زمان انجام عمل دچار کمبود بودجه نشوید.

تصورات اشتباه درباره جراحی بینی

تصور شماره 4: هر نوع مدل بینی که بخواهید برای شما انجام می شود.

بینی ساختار پیچیده ای دارد. به همین دلیل هر نوع بینی باید با ظاهر چهره و صورت شما همخوانی داشته باشد. با این حساب نمی توانید انتظار داشته باشید که هر نوع مدلی که مد نظر دارید، توسط جراح انجام شود. جراحان پلاستیک بینی طرح های اولیه تغییرات بینی و مدل های مد نظر و متناسب با چهره شما را پیشنهاد می دهند. این امر نه تنها از نظر ظاهر بلکه به لحاظ عملکردی نیز باید دارای کیفیت بالایی باشد.

به همین دلیل جراحان در بیشتر مواقع از انجام جراحی بینی به پیشنهاد خود بیمار خودداری می کنند. زیرا مشکلات تنفسی و عملکردی که ممکن است برای بیماران ایجاد شود را به هیچ عنوان نمی پذیرند. با این حال با جراح پلاستیک بینی خود در تعامل باشید تا او خواسته ها و علایق شما را نیز در ظاهر و فرم بینی در نظر بگیرد.

تصور شماره 5: عمل بینی درد بسیاری دارد.

افرادی که تصمیم به جراحی بینی دارند، تصور می کنند که این جراحی بسیار سخت و دردآور است. انجام اولین جراحی بینی به دو هزار و 500 سال پیش در هند باستان برمی گردد. در آن زمان ها تکه ای از پوست بیمار برای ایجاد بینی جدید مورد استفاده قرار می گرفت.

با این حال با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه پزشکی انجام عمل جراحی بینی دیگر دردناک نیست. زیرا در زمان بیهوشی فرد متوجه هیچ دردی نخواهد شد. همچنین بعد از عمل با خوردن مسکن ها، درد تا حدود زیادی کاهش پیدا می کند.

برخی از عوارض و ناراحتی هایی که بعد از عمل بینی ایجاد می شود، مانند: درد، تورم، کبودی اطراف بینی و زیر چشم نیز به مرور زمان و طی یک هفته از بین می رود. بنابراین نیازی به نگرانی در مورد درد ایجاد شده بعد از عمل نباشید.

تصور شماره 6: تنها زنان جراحی بینی انجام می دهند.

از آنجایی که افراد مشتاق برای جراحی بینی بیشتر شامل زنان می شوند، شاید تصور کنید که این عمل تنها مخصوص زنان است. در صورتی که چنین مسئله ای صحت ندارد. امروزه مردان بسیاری وجود دارند که از جراحی بینی به منظور ایجاد جذابیت و ظاهری زیبا و بهبود عملکرد بینی استفاده می کنند.

در سال های اخیر جراحی بینی در مردان با افزایش چشم گیری روبرو شده است. این امر نشان می دهد که مردان نیز مانند زنان تمایل دارند تا از ظاهری زیبا و منحصر به فرد برخوردار باشند. بنابراین اگر مرد هستید و تصور می کنید که این جراحی تنها برای زنان است، تفکر خود را تغییر دهید.

بنابراین جراحی بینی یکی از روش های ایجاد زیبایی است. با توجه به اینکه انواع فرم های بینی وجود دارد، جراح پلاستیک بینی با توجه به آناتومی بینی هر فرد جراحی را انجام می دهد. این عمل باید به گونه ای باشد که علاوه بر ظاهری زیبا، عملکرد بینی را نیز تحت تاثیر قرار ندهد.

Source: www.doctorbinder.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.