تصورات اشتباه درباره جراحی بینی

بی شک فرم بینی و ظاهر آن در زیبایی افراد تاثیر بسزایی دارد. در واقع این عمل علاوه بر ایجاد زیبایی به منظور برطرف کردن مشکلات تنفسی و عملکردی بینی نیز انجام می گیرد. بنابراین داشتن تخصص در این مورد بسیار حائز اهمیت است.

با توجه به اینکه جراحی بینی امروزه بسیار مورد استفاده افراد قرار می گیرد، شاید تصور کنید که هر جراح پلاستیکی قادر به انجام این عمل باشد. در این مقاله می خواهیم شما را با واقعیت های این شغل و تصورات اشتباهی که افراد به آن دچار هستند، آشنا کنیم.

تصورات اشتباه درباره جراحی بینی

تصور شماره 1: هر جراح پلاستیک توانایی انجام جراحی بینی را دارد.

جراحی بینی یکی از تخصصی ترین روش های ایجاد زیبایی است که به مهارت و علم بالایی در این زمینه احتیاج دارد. در واقع بسیاری از افراد تصور می کنند؛ هر نوع جراح پلاستیکی قادر است که جراحی بینی را انجام دهد.

از آنجایی که آناتومی بینی بسیار پیچیده تر از سایر اندام های بدن است و تنها افرادی که در زمینه گوش و حلق و بینی دارای تخصص هستند، می توانند از ساختار آن مطلع شوند، بنابراین عمل بینی نباید توسط هر جراح پلاستیکی صورت گیرد.

تنها افرادی که دارای تخصص در زمینه جراحی پلاستیک صورت هستند، مجوز های لازم برای انجام این کار را دارند. از طرفی دیگر افرادی که تحت نظر جراحان پلاستیک صورت زیر تیغ جراحی قرار گرفته اند تا 83.6 درصد رضایت بیشتری از جراحی بینی خود در مقایسه با افرادی که توسط جراحان بدون تخصص در این زمینه قرار گرفته اند، دارند.

برای اینکه در مورد مجوز های پزشک جراح خود مطمئن باشید، در جلسات حضوری از او در مورد صدور گواهی نامه هیئت مدیره برای جراحی پلاستیک بینی و تعداد کارها و سوابقی که در این زمینه دارد، سوالات خود را بپرسید و اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورید.

تصور شماره 2: انجام جراحی بینی بسیار ساده و راحت است.

شاید تصور کنید که برداشتن برجستگی بسیار ریز روی بینی ساده است و در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ گونه دردسری صورت خواهد گرفت. لازم به ذکر است که این تصور در باور عامه و کسانی که اطلاعی در مورد سختی این عمل ندارند، بسیار جا افتاده است.

به دلیل ساختار پیچیده بینی، کوچکترین تغییرات میلی متری در این ناحیه به شدت روی ظاهر فرد تاثیرگذار است. علاوه بر این تغییرات اشتباه، ممکن است عملکرد بینی را نیز تحت تاثیر قرار دهد. این امر سبب مشکلات تنفسی در افراد خواهد ش