تفاوت جراحی بینی زنان و مردان

تفاوت جراحی بینی زنان و مردان

عمل بینی یا رینوپلاستی عمل جراحی ‌ای است که معمولاً توسط یک جراح گوش ‌و حلق و بینی، جراح فک و صورت، یا جراح پلاستیک به منظور بهبود ظاهر بینی افراد انجام می‌شود. جراحی بینی را می ‌توان به ‌منظور برآوردن اهداف زیبایی یا اهداف ترمیمی به ‌منظور اصلاح آسیب ‌ها، نقص مادرزادی یا مشکلات دیگر اعمال کرد. جراحی بینی می‌تواند با دیگر عمل ‌های جراحی مانند جراحى زیبایى پلک یا بزرگ‌ کردن چانه به ‌منظور بهبود نتایج زیبایی ترکیب شود.

هرگاه یک جراح زیبایی عملی را انجام می دهد، توجه به نیازهای فردی هر بیمار ضروری است . این نیازها شامل در نظر گرفتن نوع بدن بیمار، ظاهر فعلی و اهداف زیباشناختی و همچنین به معنی در نظر گرفتن جنسیت بیمار است. همانطور که معلوم است، فیزیولوژی مردان و زنان می تواند روش انجام برخی جراحی ها را تغییر دهد که شامل عمل های صورت مانند جراحی پلک، لیفت صورت و رینوپلاستی (عمل بینی) است.

تفاوت جراحی بینی زنان و مردان

به طور کلی، ممکن است دانستن اینکه بیماران مرد جراحی زیبایی بینی به دنبال نتایج مشابهی به آنچه زنان می خواهند هستند، شما را متعجب نکند. همه افراد می خواهند که یک بینی متناسب با بقیه ویژگی های صورت خود و یک ترکیب هماهنگ داشته باشند. هر چند، اینکار چندان ساده نیست. بینی “ایده آل” مردانه دارای تفاوت های بسیار خاصی نسبت به بینی ایده آل زنانه است. مهم است که جراحان بینی این اختلافات ها را درک کنند و قادر باشند مهارت های خود را با تکنیک های جراحی سازگار کنند که به نیازهای متفاوت بیماران مرد و زن پاسخ دهند.

تفاوت هایی در آناتومی مردان و زنان وجود دارد که بر رویکرد جراح در رینوپلاستی تاثیر می گذارد. به طور کلی، مردان تمایل به داشتن بینی دارند که برجسته تر است. پوست در بینی یک مرد ضخیم تر از پوست در بینی زن است. این تفاوت باعث می شود ملاحظات ویژه ای در رابطه با نحوه قرارگیری پوست روی زیر ساخت های بینی در یک عمل جراحی در نظر گرفته شود. زنان دارای بینی ظریف تر و کوتاه تر از مردان هستند. بدیهی است که ژنتیک بیمار، اندازه و شکل دقیق بینی را تعیین می کند، اما در مورد تفاوت های صورت بین مردان و زنان، تفاوت ها عمومی هستند.

در اینجا، نگاهی به ویژگی های بینی که باید در طول رینوپلاستی با توجه به جنس بیمار، متفاوت باشد می اندازیم:

 

 

پل

بینی با یک پل مسطح یا کمی محدب معمولا به صورت مردانه تر دیده می شود. پل باریک و کمی مقعر بیشتر زنانه به نظر می رسد. یک نگرانی هم از نظر مردان و هم از نظر زنان، ظاهر قوز بینی روی پل است که قابل توجه است. کم کردن قوز پل بینی در حالی که ظاهر زنانه یا مردانه پل حفظ شود، یک روش ضروری برای جراحان پلاستیک است.

 

نوک بینی 

مردان به طور طبیعی دارای پوست ضخیم تر در این ناحیه هستند، در حالی که نوک باریک تر و مشخص تر بیشتر به نظر می رسد که زنانه باشد. پوست ضخیم می تواند بعضی اوقات رینوپلاستی را برای بیماران مرد پیچیده کند.

 

اندازه کلی

به طور کلی، بینی برجسته یکی از ویژگی های مطلوب تر برای مردان است – تا زمانی که هنوز نسبت به بقیه اجزای صورت متناسب باشد. زنان بینی های کوچک تر را ترجیح می دهند.

 

طول بینی 

طول “ایده آل” بینی یک مرد کمی بیشتر از یک زن است. یکی از نشانه های عمل بینی، این است که طول بینی کوتاه شده است.

به غیر از آناتومی، مردان و زنان اغلب اهداف زیباشناختی متفاوتی در هنگام جراحی تغییر شکل بینی دارند. این اهداف به واسطه گرایش های آناتومیک فردی و همچنین تاثیرات اجتماعی در کنار زیبایی مشخص می شوند.

مردان تمایل به داشتن بینی برجسته تر دارند که بیشتر مردانه و متمایز است. زنان معمولا بینی های ظریف تر و کوچک تر را، اغلب با یک نوک تقریبا رو به بالا ترجیح می دهند. زاویه بالا رفته در نوک بینی، ویژگی های صورت زنانه را بیشتر نمایان می کند.

با توجه به نگرانی های فوق، یک جراح پلاستیک می تواند به دقت برنامه درمان را که مخصوص نیازهای بیمار است، طراحی کند. همه تلاش ها برای در نظر گرفتن تفاوت های آناتومی و زیبایی شناختی صورت می گیرد و تمرکز بر روی نحوه دستیابی به نتایجی است که طبیعی هستند. در نهایت بهترین نتیجه رینوپلاستی، نتیجه ای است که در هماهنگی با بقیه صورت بیمار قرار دارد و خواسته های بیمار را شامل شده باشد.

 

source: drthomasmustoe.com, drdeuber.com

 


دکتر کیوان اخترکاوان جراح بینی ، جراح پلک در تهران و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کیوان اخترکاوان، با شماره تلفن 09365110973 تماس حاصل فرمایید


 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.