جراحی بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی + فیلم و عکس عمل بینی

بینی استخوانی یا غضروفی اصطلاحا به نوعی از بینی اشاره دارد که دارای پوستی نازک و ساختار غضروفی محکم است. بینی های استخوانی دارای استخوان باریکی در زیرساخت خود هستند.

عمل بینی استخوانی ممکن است به دلایل زیبایی به عنوان مثال اصلاح قوز یا سوراخ های بینی بزرگ و یا به دلایل درمانی مانند پولیپ انجام شود. عمل جراحی بینی برای اصلاح شکل این نوع بینی عوارض کمتری نسبت به بینی گوشتی داشته و نتایج بهتری را به همراه دارد. نوع غضروف این نوع بینی اجازه دستکاری راحت تری را در روند رینوپلاستی به جراح بینی می دهد. مشخصه اصلی این نوع بینی پوست نازک آن است. ضخامت پوست بینی در روند جراحی بینی حائز اهمیت است.

سپتوپلاستی جراحی برای درمان انسداد بینی است.

یک سپتوم منحرف ، جابجایی دیواره بین سوراخ بینی است و اغلب باعث ایجاد انسدادها می شود. ساختارهای استخوانی بزرگ شده بنام توربینات نیز ممکن است قسمتهای بینی را مسدود کند.
یک جراح همچنین برای درمان سینوزیت طولانی مدت ، برداشتن پولیپ های بینی و سایر شرایطی که باعث انسداد مجاری هوای بینی می شود ، یک سپتوپلاستی انجام می دهد. گاهی اوقات ، جراحان برای جلوگیری از مایع شدن بینی مکرر ، سپتوپلاستی را توصیه می کنند.
جراحی سپتوپلاستی یکی از رایج ترین روش های گوش ، بینی و گلو  در ایالات متحده است. با این حال ، پزشکان اغلب پس از رد کردن سایر روشهای درمانی برای انسداد بینی ، فقط سپتوپلاستی را توصیه می کنند.
در این مقاله ، ما می بینیم که در طول یک سپتوپلاستی ، از جمله خطرات این روش و دلایل وجود آن چه باید انتظار داشت.

 

مشاوره رایگان برای عمل بینی استخوانی : تماس با شماره 09902771196

 

عمل بینی استخوانی

ایجاد تغییرات زیاد در بیماری های استخوانی امکان پذیر است و بیماران می توانند به راحتی بینی بسیار کوچک و عروسکی داشته باشند، اما انجام تغییرات تا این حد به بیماران توصیه نمی شود و بهتر است که هارمونی کلی صورت را در هنگام رینوپلاستی در نظر گرفت و تغییرات را به اندازه ای اعمال کرد که تناسب کلی صورت به هم نخورد. افراد با بینی استخوانی روند بهبود کوتاه تر و آسان تری نسبت به بیماران با بینی گوشتی دارند. البته داشتن درد و تورم و کبودی پس از عمل به علت تراش و دستکاری استخوان و غضروف های بینی عادی بوده و پس از مدت کوتاهی این عوارض از بین می روند و نتیجه نهایی حاصل شده از رینوپلاستی را می توانید مشاهده نمایید. تورم در بینی های استخوانی و دارای پوست نازک بسیار سریع تر از بینی های گوشتی از بین می روند.

انتظارات

قبل از عمل جراحی ، یک پرستار و پزشک جزئیات جراحی را مرور کرده و به هرگونه سؤالی پاسخ خواهند داد.
آنها ممکن است از فردی که تحت عمل جراحی قرار دارد ، بخواهد برخی از آزمایشات معمول مانند آزمایش خون ، اشعه ایکس یا ردیابی الکتریکی قلب را انجام دهد.
پزشکان و پرستاران همچنین در مورد سلامت عمومی ، داروهای فعلی یا حساسیت احتمالی سؤالاتی را مطرح خواهند کرد.
هنگام ورود به بیمارستان ، پزشک متخصص بیهوشی برای توضیح همه عناصر بیهوشی با شخصی که اقدام به جراحی می کند ، ملاقات می کند.

 

عمل بینی استخوانی

 

بینی های استخوانی ممکن است دارای انحراف یا قوز باشند که در طی رینوپلاستی این مشکلات نیز رفع شده و نتیجه نهایی بینی تقریبا بدون نقص خواهد بود. البته داشتن انتظارات واقع بینانه در هنگام انجام هرگونه پروسه زیبایی به خصوص رینوپلاستی حائز اهمیت است. شما باید قبل از عمل در جلسه مشاوره انتظارات خود را با پزشک مطرح سازید و مطمئن شوید که درخواست ها و انتظارات شما، از واقعیت دور نیست.

انواع پوست بینی

اهمیت ارزیابی نوع پوست بینی بیمار در یک معاینه فیزیکی اغلب یک مولفه کلیدی است که قبل از رینوپلاستی نباید نادیده گرفت. ارزیابی نوع پوست در رینوپلاستی حیاتی است و باید قبل از عمل جراحی انجام شود. در طول مشاوره با دکتر کیوان اخترکاوان، دکتر یک معاینه فیزیکی کامل برای بینی شما انجام می دهد که شامل ارزیابی ضخامت پوست می شود. با ارزیابی ضخامت پوست، یک طرح مناسب جراحی و انتظارات مناسب می تواند شکل بگیرد. اساسا ضخامت پوست در بینی متفاوت است از افراد پوست بسیار نازک به افراد بسیار ضخیم پوست که اکثر بیماران در جایی در وسط قرار دارند. اکثر بیماران به دسته ضخامت “متوسط” می افتند. ضخامت پوست همانند دیگر ویژگی های بینی است توسط آرایش ژنتیکی فرد تعیین می شود. در بینی های استخوانی ضخامت پوست از بسیار نازک تا متوسط متغییر است.

آماده سازی

سپتوپلاستی اغلب شامل بیهوشی عمومی است. متخصص بیهوشی فرد را در حین عمل جراحی می خواباند. گاهی اوقات ، جراحان به جای آن از بیهوشی موضعی و آرامبخشی داخل وریدی استفاده می کنند ، اما ابتدا این موضوع را با بیمار در میان می گذارند.
مانند سایر جراحی هایی که از بیهوشی عمومی استفاده می کنند ، افراد نباید بعد از مدتی مشخص در شب قبل از عمل ، از خوردن ، نوشیدن و حتی جویدن آدامس استفاده کنند.

در صورت لزوم ، پزشک یا پرستار دستورالعمل های بیشتری را در مورد زمان و چگونگی مصرف داروها ارائه می دهند.
برای کاهش خطر خونریزی ، پزشک احتمالاً از فرد خواسته است که تا یک هفته قبل از عمل از مصرف هرگونه داروی رقیق کننده خون خودداری کند. هرکسی که رقیق کننده خون یا داروهای دیگر مصرف می کند ، باید این موارد را با جراح در میان بگذارد.

روش

در طی یک جراحی سپتوپلاستی ، جراح تلاش خواهد کرد غضروف و استخوان خم شده در سپتوم را صاف کند. در مرحله اول ، آنها پوشش مخاط را که غضروف و استخوان را پوشانده ، بلند می کنند.
جراح سپس غضروف و استخوان را مجدداً تغییر داده و بعضی اوقات قسمت هایی را از بین می برند. پس از آن ، آنها دوباره آستر را در جای خود قرار می دهند.
اگر توربنات های بزرگ شده باعث انسداد شوند ، جراح ممکن است سعی کند آنها را با کاهش فرکانس رادیکشن کوچک کند. در برخی موارد دیگر ، جراح بخشی از توربینات را بر می دارد.

 

فیلم عمل بینی استخوانی

 

 

چرا تعیین ضخامت پوست مهم است؟

ضخامت پوست بیمار تعیین می کند که در طی رینوپلاستی به طور واقع بینانه چه اهدافی می توانند انجام شوند و چه کارهایی امکان پذیر نیست. ضخامت پوست بینی بیمار بر انتخاب روند جراحی موثر است. بیماران دارای پوست بسیار نازک در معرض خطر بیشتری برای آشکار شدن عدم تقارن بسیار کم هستند. از آنجایی که که پوست فقط پوشش بسیار نازک را بر روی ساختار زیرین فراهم می کند، بیماران دارای پوست بسیار نازک در معرض خطر بالایی برای مشخص شدن بی نظمی های ظریف هستند. پوست نازک اجازه می دهد تا اصلاحات بسیار خوبی و دقیقی بر روی بینی انجام شود. از سوی دیگر بیماران دارای پوست ضخیم دارای پوشش ضخیم بر روی زیر ساخت بینی هستند. در این موارد بیماران در معرض خطر آشکار شدن بی نظمی های ظریف نیستند، چرا که آشکار شدن تغییرات مشکل تر است.

 

عمل بینی استخوانی

بیماران با بینی استخوانی و پوست بسیار نازک

جراح رینوپلاستی باید توجه داشته باشد که بیمار با پوست بسیار نازک در معرض خطر این بی نظمی ها قرار دارد. دکتر کیوان اخترکاوان مدت زمان خاصی را صرف می کند و هنگام انجام جراحی زیبایی بینی استخوانی در بیماران دارای به پوست بسیار نازک توجه زیادی می کند. دکتر کیوان اخترکاوان در عمل جراحی با پوست های نازک برای جلوگیری از آشکار شدن بی نظمی ها و عدم تقارن در این بیماران با استفاده از برخی از پیوند غضروف و بافت نرم در رینوپلاستی بهترین نتیجه را بدست می آورد. دکتر کیوان اخترکاوان همچنین از برخی گرافت های خاص خودداری می کند تا از مشخص شدن آنها پس از جراحی جلوگیری کند. در برخی موارد همچنین ممکن است متخصصان جراحی بینی از یک لایه نازک از بافت از عضله تمپورال به عنوان وسیله ای برای کمک برای جلوگیری از ظاهر شدن بی نظمی ها و نامتقارن بودن ها پس از جراحی استفاده کنند. اگر عمل به درستی انجام شود، بیماران دارای پوست بینی نازک می توانند از بهبود و تغییر ساختار بینی در مدت کوتاهی پس از عمل جراحی لذت ببرند و این نتایج را می توان با گذشت زمان و بهبود کامل و رفع تورم مشاهده نمود.

 

عمل بینی استخوانی

نمونه فیلم دیگری از عمل بینی استخوانی

 

نتایج و بازیابی

تا 85 درصد از افراد بعد از عمل انسداد بینی بهبودی را در خود تجربه می کنند.
معمولاً افراد بعد از عمل چند ساعت دچار خواب آلودگی می شوند. برخی به دلیل بیهوشی احساس تهوع خواهند کرد. آنها همچنین ممکن است از رویه احساس درد کنند. افراد باید عوارض جانبی را به پرستار گزارش دهند. آنها می توانند داروهایی برای تسکین علائم ارائه دهند.
تیم پزشکی احتمالاً بسته بندی را در هر دو سوراخ بینی قرار می دهد. این بسته بندی به این معنی است که فرد باید بلافاصله بعد از عمل از طریق دهان خود نفس بکشد. بسته بندی برای کمک به متوقف کردن هرگونه خونریزی که بلافاصله پس از عمل رخ می دهد ، استفاده می شود.
زمان ترخیص بیمار، پرستار باید پانسمان ها را از روی بینی آن باز کند.
به ندرت ، متخصص مراقبت های بهداشتی اسپلیت ها را در بینی قرار می دهد. در این صورت ، پزشک معمولاً در مدت 7 روز قرار ملاقات دیگری را برای از بین بردن لکه ها تنظیم می کنند.
در صورت عدم بروز عوارض ، پزشک به طور معمول فرد را در همان روز عمل به خانه می فرستد. یکی از اعضای خانواده یا یک دوست باید برای همراهی با آنها حضور داشته باشد.
انتظار می رود برخی از احتقانات و خونریزی ها پس از ترخیص از بیمارستان هنگام بهبودی در بدن شما رخ دهد. این علائم باید طی 2 هفته آینده برطرف شود.
درد نیز شایع است ، به همین دلیل افراد می توانند طبق توصیه پزشک خود از مسکن ها استفاده کنند.

نکات سبک زندگی

با بهبودی بینی ، افراد می توانند موارد زیر را برای سهولت بهبودی اجتناب کنند:
حداقل برای 2-3 روز ، دمیدن بینی
نوشیدن الکل
سیگار کشیدن
مرخصی کاری برای چند روز
عدم حضور در مناطقی که افراد بیشتر با دود سیگار و سایر افراد مبتلا به سرماخوردگی یا سرفه روبرو هستند و احتمال ابتلا به بیماری را افزایش می دهد.

خطرات

اگرچه سپتوپلاستی یک روش کم خطر است ، اما مردم باید از عوارض احتمالی آگاه باشند و با هرگونه نگرانی به پزشک خود مراجعه کنند.
خطرات سپتوپلاستی شامل موارد زیر است:

خون ریزی:

مقدار کمی خونریزی با جراحی بینی شایع است و افراد معمولاً آن را به خوبی تحمل می کنند. اما در موارد نادری ممکن است خونریزی بیش از حد رخ دهد. در این شرایط ، جراح ممکن است مجبور شود این روش را متوقف کند تا در معرض خطر بیشتر فرد قرار نگیرد.
بندرت، انتقال خون گلبول قرمز بسته بندی شده لازم خواهد بود ، اما پزشک فقط در مواقع اضطراری این کار را انجام می دهد.

عفونت:

از آنجا که بینی محیطی استریل نیست ، ممکن است عفونت بعد از جراحی سپتوپلاستی ایجاد شود.

سندرم شوک سمی

این یک عفونت بسیار نادر و تهدید کننده زندگی است که نیاز به درمان فوری دارد.
بعد از عمل ، افراد و خانواده هایشان باید مراقب تغییر فشار خون یا ضربان قلب ، تب ، تغییر رنگ یا هر علامت غیرمعمول دیگر باشند.

بی حسی دندان و بینی:

برخی از اعصاب منتهی به لثه ، دندانهای جلویی و فک فوقانی بینی را پشت سر می گذارند. سپتوپلاستی خطر آسیب دیدگی به این اعصاب و بی حسی مداوم را افزایش می دهد. بی حسی معمولاً بعد از چند ماه برطرف می شود.

سوراخ شدن سپتوم:

ممکن است یک سوراخ کوچک در حین یا بعد از عمل به خصوص در مورد عفونت بعد از عمل در قسمت بینی ایجاد شود. اگر سوراخ منجر به خونریزی یا سایر عوارض مشابه شود ، فرد ممکن است نیاز به جراحی بیشتر داشته باشد.

نشت مایعات نخاعی:

اگرچه بسیار نادر است ، یک سپتوپلاستی می تواند به مغز آسیب برساند و نشتی از مایعات که مغز و نخاع را تغذیه می کند ، ایجاد کند و خطر دیگری برای عفونت ایجاد کند.

علائم مداوم:

اگرچه اکثریت افراد از پیشرفت قابل توجهی در علائم انسداد بینی خود گزارش می کنند ، اما احتمال کمی وجود دارد که جراحی ممکن است به علائم کمک نکند.

دیگر:

در موارد نادر ، افراد ممکن است تغییر در حس چشایی یا بو ، درد مداوم در صورت ، تغییرات صوتی ، نقص بینایی یا تورم و کبودی اطراف چشم را تجربه کنند.

سپتوم چیست؟

سپتوم بینی ساختاری است که بینی را پشتیبانی می کند و راه های هوایی راست و چپ را از هم جدا می کند و دو سوراخ بینی را تقسیم می کند.
مخاط ، یک لایه نازک از غشای بافت ، سپتوم را پوشانده است.
مخاط محافظت کننده و پوشاننده سپتوم است. همچنین به حفظ رطوبت داخل بینی کمک می کند.
با این حال ، در بیشتر افراد ، سپتوم مستقیم است.

توربین ها چیست؟

توربینهای بینی ساختارهای استخوانی طولانی ، فرفری و باریکی دارند که به داخل مجرای تنفسی سوراخ بینی گسترش می یابند. در هر سوراخ بینی ، چهار راه هوایی در مسیر هوایی بینی ایجاد می کنند و در دیواره های جانبی سوراخ بینی ایجاد می شوند.
بافت مخاطی در بینی عمدتا توربینات را پوشانده است. هنگامی که فرد هوا را از طریق بینی استنشاق می کند ، بزرگترین توربین ها عمدتاً مسئول فیلتر کردن ، گرم کردن و رطوبت هوا هستند.
توربینات های مخاطی نیز ذرات موجود در هوا را به دام می اندازند و فیلتر می کنند. این بدان معنی است که توربین ها بخش اساسی سیستم ایمنی بدن هستند که با بیماری مبارزه می کنند.

دلایل وجود سپتوپلاستی

دلیل اصلی داشتن یک سپتوپلاستی اصلاح یک سپتوم انحرافی است که باعث انسداد بینی و تأثیر در جریان هوا می شود.
سپتوم انحراف یافته هنگامی رخ می دهد که سپتوم به اندازه کافی در یک جهت خم شود. این می تواند تنفس را دشوار کند.
بعضی اوقات ، انجام روشهای جراحی سینوس یا برداشتن تومور ، انجام یک عمل سپتوپلاستی است. پزشکان ممکن است در مواردی که درمانهای غیرجراحی به طور موفقیت آمیز با آپنه انسدادی خواب یا مشکلات خروپف روبرو نشده باشد ، سپتوپلاستی را برای افراد توصیه کنند.
توربین های بزرگ شده همچنین می توانند برای برخی از افراد منجر به مشکلات تنفسی شوند. جایگزیندرمان های غیر جراحی برای انسداد بینی می تواند به افراد کمک کند که بهتر نفس بکشند. افراد باید قبل از عمل این گزینه ها را با پزشک در میان بگذارند.
داروهای بدون نسخه (OTC) و داروهای تجویزی برای افرادی که احتقان مربوط به آلرژی دارند ، و همچنین عکس های آلرژی در دسترس هستند. گزینه امتحان کردن شستشو های شور و اسپری های ضد احتقان نیز موجود است.
در موارد عفونت باکتریایی ، پزشک ممکن است آنتی بیوتیک ها را نیز برای کمک به پاکسازی مجاری هوایی بینی تجویز کند.
پزشک معمولاً تنها در صورت موفقیت آمیز بودن این اقدامات ، سپتوپلاستی را در نظر می گیرد.

 

facialplasticsurgerymiami.com

همین امروز برای گرفتن زمان مشاوره با مطب دکتر کیوان اخترکاوان تماس بگیرید.


دکتر کیوان اخترکاوان جراح بینی استخوانی ، جراح پلک در تهران و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کیوان اخترکاوان با شماره تلفن 09902771196 تماس حاصل فرمایید


بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.