جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی یا غضروفی اصطلاحا به نوعی از بینی اشاره دارد که دارای پوستی نازک و ساختار غضروفی محکم است. بینی های استخوانی دارای استخوان باریکی در زیرساخت خود هستند.

جراحی بینی استخوانی ممکن است به دلایل زیبایی به عنوان مثال اصلاح قوز یا سوراخ های بینی بزرگ و یا به دلایل درمانی مانند پولیپ انجام شود. عمل جراحی بینی برای اصلاح شکل این نوع بینی عوارض کمتری نسبت به بینی گوشتی داشته و نتایج بهتری را به همراه دارد. نوع غضروف این نوع بینی اجازه دستکاری راحت تری را در روند رینوپلاستی به جراح بینی می دهد. مشخصه اصلی این نوع بینی پوست نازک آن است. ضخامت پوست بینی در روند جراحی بینی حائز اهمیت است.

ایجاد تغییرات زیاد در بیماری های استخوانی امکان پذیر است و بیماران می توانند به راحتی بینی بسیار کوچک و عروسکی داشته باشند، اما انجام تغییرات تا این حد به بیماران توصیه نمی شود و بهتر است که هارمونی کلی صورت را در هنگام رینوپلاستی در نظر گرفت و تغییرات را به اندازه ای اعمال کرد که تناسب کلی صورت به هم نخورد. افراد با بینی استخوانی روند بهبود کوتاه تر و آسان تری نسبت به بیماران با بینی گوشتی دارند. البته داشتن درد و تورم و کبودی پس از عمل به علت تراش و دستکاری استخوان و غضروف های بینی عادی بوده و پس از مدت کوتاهی این عوارض از بین می روند و نتیجه نهایی حاصل شده از رینوپلاستی را می توانید مشاهده نمایید. تورم در بینی های استخوانی و دارای پوست نازک بسیار سریع تر از بینی های گوشتی از بین می روند.

بینی های استخوانی ممکن است دارای انحراف یا قوز باشند که در طی رینوپلاستی این مشکلات نیز رفع شده و نتیجه نهایی بینی تقریبا بدون نقص خواهد بود. البته داشتن انتظارات واقع بینانه در هنگام انجام هرگونه پروسه زیبایی به خصوص رینوپلاستی حائز اهمیت است. شما باید قبل از عمل در جلسه مشاوره انتظارات خود را با پزشک مطرح سازید و مطمئن شوید که درخواست ها و انتظارات شما، از واقعیت دور نیست.

 

انواع پوست بینی

اهمیت ارزیابی نوع پوست بینی بیمار در یک معاینه فیزیکی اغلب یک مولفه کلیدی است که قبل از رینوپلاستی نباید نادیده گرفت. ارزیابی نوع پوست در رینوپلاستی حیاتی است و باید قبل از عمل جراحی انجام شود. در طول مشاوره با دکتر کاوان، دکتر یک معاینه فیزیکی کامل برای بینی شما انجام می دهد که شامل ارزیابی ضخامت پوست می شود. با ارزیابی ضخامت پوست، یک طرح مناسب جراحی و انتظارات مناسب می تواند شکل بگیرد. اساسا ضخامت پوست در بینی متفاوت است از افراد پوست بسیار نازک به افراد بسیار ضخیم پوست که اکثر بیماران در جایی در وسط قرار دارند. اکثر بیماران به دسته ضخامت “متوسط” می افتند. ضخامت پوست همانند دیگر ویژگی های بینی است توسط آرایش ژنتیکی فرد تعیین می شود. در بینی های استخوانی ضخامت پوست از بسیار نازک تا متوسط متغییر است.

 

چرا تعیین ضخامت پوست مهم است؟

ضخامت پوست بیمار تعیین می کند که در طی رینوپلاستی به طور واقع بینانه چه اهدافی می توانند انجام شوند و چه کارهایی امکان پذیر نیست. ضخامت پوست بینی بیمار بر انتخاب روند جراحی موثر است. بیماران دارای پوست بسیار نازک در معرض خطر بیشتری برای آشکار شدن عدم تقارن بسیار کم هستند. از آنجایی که که پوست فقط پوشش بسیار نازک را بر روی ساختار زیرین فراهم می کند، بیماران دارای پوست بسیار نازک در معرض خطر بالایی برای مشخص شدن بی نظمی های ظریف هستند. پوست نازک اجازه می دهد تا اصلاحات بسیار خوبی و دقیقی بر روی بینی انجام شود. از سوی دیگر بیماران دارای پوست ضخیم دارای پوشش ضخیم بر روی زیر ساخت بینی هستند. در این موارد بیماران در معرض خطر آشکار شدن بی نظمی های ظریف نیستند، چرا که آشکار شدن تغییرات مشکل تر است.

 

بیماران با بینی استخوانی و پوست بسیار نازک

جراح رینوپلاستی باید توجه داشته باشد که بیمار با پوست بسیار نازک در معرض خطر این بی نظمی ها قرار دارد. دکتر کاوان مدت زمان خاصی را صرف می کند و هنگام انجام جراحی زیبایی بینی استخوانی در بیماران دارای به پوست بسیار نازک توجه زیادی می کند. دکتر کاوان در عمل جراحی با پوست های نازک برای جلوگیری از آشکار شدن بی نظمی ها و عدم تقارن در این بیماران با استفاده از برخی از پیوند غضروف و بافت نرم در رینوپلاستی بهترین نتیجه را بدست می آورد. دکتر کاوان همچنین از برخی گرافت های خاص خودداری می کند تا از مشخص شدن آنها پس از جراحی جلوگیری کند. در برخی موارد همچنین ممکن است متخصصان جراحی بینی از یک لایه نازک از بافت از عضله تمپورال به عنوان وسیله ای برای کمک برای جلوگیری از ظاهر شدن بی نظمی ها و نامتقارن بودن ها پس از جراحی استفاده کنند. اگر عمل به درستی انجام شود، بیماران دارای پوست بینی نازک می توانند از بهبود و تغییر ساختار بینی در مدت کوتاهی پس از عمل جراحی لذت ببرند و این نتایج را می توان با گذشت زمان و بهبود کامل و رفع تورم مشاهده نمود.

 

facialplasticsurgerymiami.com

همین امروز برای گرفتن زمان مشاوره با مطب دکتر کیوان اختر کاوان تماس بگیرید.


دکتر کاوان جراح بینی استخوانی ، جراح پلک در تهران و متخصص گوش، حلق و بینی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کاوان با شماره تلفن 09365110973 و 09902771196 تماس حاصل فرمایید

آدرس مطب: میدان ونک، خیابان حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه دوم، واحد 201


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *