جراحی بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی بینی چگونه انجام می شود؟

بسته به شرایط بیمار و تصمیم جراح بینی، دو نوع مختلف جراحی بینی می تواند انجام شود. بعد از تعیین عملیات بسته و باز، یک تصویر مناسب تر از نتیجه عمل بینی به دست می آید. در جراحی باز، عملیات با یک برش به شکل V از نوک بینی آغاز می شود. جراحی بسته نسبت به جراحی باز بیشتر ترجیح داده می شود و در این نوع جراحی که رینوپلاستی بسته نامیده می شود برش ها از داخل بینی است. دیدن داخل بینی با تکنیک ویدئوسکوپی بسیار ساده است و عملیات از طریق داخلی انجام و تکمیل می شود. شرایطی مانند اختلالات غضروف، مشکلات حفره بینی و شرایطی مانند افتادگی بینی با یک عملیات کوتاه مدت حل می شود. یکی دیگر از بهترین مزایای جراحی بسته، استفاده از آتل سیلیکون است که باعث می شود تنفس در طی عمل جراحی آسان تر شود. نوارهای بینی نیز یکی دیگر از محصولات پشتیبانی هستند. بعد از جراحی بینی، بیمار یک شب در بیمارستان باقی می ماند و روز بعد بسته به شرایط بیمار مرخص می شود.

جراحی بینی چگونه انجام می شود؟

میزان موفقیت در جراحی زیبایی بینی

میزان موفقیت عمل زیبایی بینی در سال های اخیر افزایش یافته است. با توسعه جهان پزشکی و تکنولوژی، مداخلات در حال حاضر می تواند با یک روش بسیار سالم انجام شود، که به طور مثبت بر میزان موفقیت تاثیر می گذارد. میزان موفقیت این عملیات ممکن است بسته به پوست بینی متفاوت باشد. اگر پوست بینی ضخیم باشد، عملیات سخت تر می شود و مداخله می تواند کمی سخت تر باشد. در بینی های با پوست نازک ، چنین مشکلی رخ نمی دهد، زیرا مداخله بسیار ساده تر از سایر جزئیات است. افزایش تعداد جراحان و ایجاد گزینه های عملیاتی یکی از جزئیاتی است که بر میزان موفقیت در جراحی زیبایی بینی تاثیر می گذارد. یکی از مهم ترین عوامل افزایش موفقیت بدون شک پیشرفت جراحان و سپس استفاده از شبیه سازی به روش ایده آل است. فناوری یکی از مزایای دنیای پزشکی است.

زیبایی بینی بدون جراحی

یکی از روش هایی که توجه بیماران را در دوره جدید جلب می کند، بدون شک، زیبایی بینی بدون جراحی است. این عملیات، که به عنوان زیبایی بینی یا با نام واقعی رینوپلاستی تزریقی در 15 دقیقه انجام می شود، اگر چه دائمی نیست، یکی از مداخلاتی است که اثر خود را برای مدت زمان طولانی نشان می دهد. ممکن است کمبود حجم در ناحیه بینی بدون جراحی اصلاح شود. برای ترمیم بینی هایی که ساختار نامتقارن دارند ترجیح داده می شود. مداخلات غیر جراحی نقشی فعال در کاهش مشکلات بعد از عمل دارند. در مواردی مانند آسیب به بینی یا انحراف پس از تصادف، مشکلات زیبایی را می توان در یک زمان کوتاه با مداخلات غیر جراحی حذف کرد. همراه با دوره جدید، تعدادی از گزینه های ترجیح داده شده در زیبایی بینی نیز در مقدار مشخصی افزایش یافته است، و این افزایش تاثیر مثبتی بر میزان موفقیت عملیات دارد که قبلا ذکر شد.

روش های جراحی زیبایی بینی

دو روش جراحی در زیبایی بینی وجود دارد. یکی از آنها به عنوان تکنیک باز شناخته می شود. یکی دیگر از روش هایی که توسط جراحان ترجیح داده می شود و بیشتر استفاده می شود تکنیک بسته است. تکنیک بسته یکی از عملیاتی است که در حال حاضر به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

تکنیک باز:

در این عمل، یک برش کوچک در کلوملا باز می شود و اولین مداخله انجام می شود. باز کردن پوست در نوک بینی با خراش ضروری است. شکل گیری استخوان و غضروف تنها می تواند به این صورت انجام شود. یکی از بزرگ ترین اختلالات تکنیک باز، وجود جای برش است. به غیر از برشی که در قسمت پایین بینی رخ می دهد، هیچ اختلالی در عمل وجود ندارد و بدون هیچ مشکلی انجام می شود. بزرگ ترین مزیت تکنیک باز این است که فرصتی برای مداخله کامل در بینی فراهم می کند. در این صورت بینی به طور دقیق شکل گیری و کنترل می شود. این یک جراحی کوتاه مدت است و حتی ممکن است پس از جراحی باعث ایجاد درد در بینی و زیر چشم شود. در روش بسته، این درد خیلی کم است.

تکنیک بسته:

 

یکی از روش های پیشنهادی که جراحان استفاده می کنند، روش بسته است که مزایای زیادی در آن وجود دارد. یکی از این مزایا بدون شک این است که جای بریدگی در آن نمی ماند. بریدگی ها از آنجایی که در داخل بینی قرار دارند نامرئی هستند و از لحاظ زیبایی مشکلی برای بیمار ایجاد نمی کند. بزرگ ترین کمبود تکنیک بسته این است که نمی تواند به طور دقیق به نوک بینی برسد و قادر به کنترل این قسمت نیست. بنابراین، در بیمارانی که ناراحتی نوک بینی دارند استفاده از تکنیک بسته ممکن نیست. از مزایای تکنیک بسته بدون درد بودن آن است.

source: ameliyat.com

 

همین امروز برای گرفتن زمان مشاوره با مطب دکتر کیوان اخترکاوان تماس بگیرید.

 


دکتر کیوان اخترکاوان جراح بینی ، جراح پلک در تهران و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کیوان اخترکاوان با شماره تلفن 09365110973 و 09902771196 تماس حاصل فرمایید

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.