جراحی بینی چگونه تمام اجزای چهره فرد را تحت تاثیر قرار می دهد؟

احتمالا به این دلیل که ظاهر بینی خود را نمی پسندید،  تصمیم به عمل جراحی بینی گرفته اید. شما باید برای انجام این جراحی تمام اطلاعات مورد نیاز خود را گردآوری کنید. بعضی مواقع جراحی بینی بیش از آنچه که تصورش را می کردید، چهره شما را متحول کند. برخی از مواقع فرد به دلیل ترس از عمل جراحی و تیغ جراحی برای انجام دادن این عمل جراحی دچار تردید می شود. برخی از افراد نگران هستند که ظاهری کاملا متفاوت را بدست آورده و با خود احساس بیگانگی کنند.

برخی از افرادمی پندارند، جراحی بینی به معنای واقعی کلمه در طول یک شبانه روز ظاهری متفاوت را برای فرد به ارمغان می آورد. شما روز بعد از جراحی بینی با ظاهر جدید خود روبرو خواهدی شد. در هیچ درمان دیگری نتایج به این سرعت قابل مشاهده نخواهد بود. شاید این یکی از جذابیت های این روش درمانی زیبایی است.  شما مطمئنا مدام به این فکر خواهید کرد که دیگران با مشاهده چهره جدید شما چه واکنشی نشان می دهند؟

جراحی بینی چگونه تمام اجزای چهره فرد را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اما واقعیت این است که نتایج واقعی با گذشت مدت زمان لازم برای بهبودی، خود را نشان خواهند داد. شما بلافاصله پس از جراحی بینی نمی توانید تاثیرات جراجی را مشاهده کنید. از این رو نباید عجله کنید. این انتظار می تواند برای برخی از افراد بسیار عذاب آور باشد. اما گذشته از این موارد آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که، جراحی بینی تا چه اندازه می تواند روی تمام اجزای چهره شما تاثیر بگذارد. در ادامه به برخی از تغییراتی که به واسطه جراحی بینی در سایر اجزای چهره شما رخ می دهد، اشاره خواهیم کرد.

جراحی بینی چه اجزایی را تحت تاثیر قرار می دهد

جراحی بینی با هدف زیبایی و اصلاح ساختار بینی صورت می گیرد. البته اکثر کسانی که برای جراحی مراجعه به پزشک مراجعه می کنند به دنبال برخورداری از چهره زیباتر هستند. با این حال اکثر مراجعانی که به دنبال جراحی زیبایی بینی خود هستند از سایر اجزای چهره خود شکایتی ندارند. برای مثال فرد فرم چشم ها ،گونه و لب های خود را می پسندد و بینی خود را تنها نقص در زیبایی چهره خود می داند. حتما تا به حال متوجه به تغییراتی که پس از جراحی در چهره افراد رخ می دهد، شدید. فرد پس از جراحی بینی ظاهری کاملا متفاوت پیدا خواهد کرد. از این رو شاید درست باشد بگوییم، جراحی بینی روی تمام اجزای صورت بیمار تاثیر خواهد گذاشت.

در واقع جراح در جراحی بینی تنها روی ساختار درونی و خارجی بینی تمرکز کرده و تغییری در بخش های دیگر چهره فرد ایجاد نخواهد کرد. مگر آنکه بیمار شخصا انجام اقدامات زیبایی دیگری نظیر زاویه سازی چانه و یا کشیدن پوست صورت را برای نواحی خاصی از صورت از پزشک تقاضا کرده باشد. پزشک با اعمال تغییرات لازم در مجرای بینی و اندام های خارجی و داخلی بینی ظاهر مورد نظر شما را به وجود می آورد. در حین انجام این جراحی حالت، اندازه، بیرون زدگی و ظاهر لب ها، چشم ها ، گونه ها و چانه فرد بدون اینکه پزشک تغییری در سایر اجزای چهره ایجاد کند، به وجود خواهد آمد.

چرا جراحی بینی تمام اجزای چهره را تحت الشعاع قرار می دهد؟

بسیاری از بیماران نمی دانند که چرا جراحی بینی تا این اندازه ظاهر دیگر اجزای چهره را نیز تغییر می دهد. برای توضیح این اتفاق باید بگویم، بینی مرکزی ترین عضو صورت انسان است. بینی سازه ای بسیار کلیدی و مهم در استخوان بندی چهره به شما می رود و با ظرافتی مثال زدنی از گونه ها، چانه و پیشانی جلوتر قرار می گیرد. زمانی که به نیمرخ چهره یک فرد می نگرید، بینی اصلی ترین عضوی است که باعث دیده شن و یا مخفی ماندن سایر ویژگی های چهره فرد می شود.

با توجه به محل قرار گیری بینی، این عضو می تواند نظم و هارمونی چهره را به کلی برهم زده یا بهبود ببخشد. یک بینی بزرگ یا کوچک، گوشتی یا استخوانی، بلند یا کوتاه به کلی روی سایر اجزای صورت تاثیر خواهد گذاشت. با جراحی بینی، به دلیل ایجاد هارمونی در چهره، زیبایی سایر اعضای چهره نیز نمایان می شود.

جراحی بینی چگونه تمام اجزای چهره فرد را تحت تاثیر قرار می دهد؟

روش انجام جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش انجام می شود. جراح بینی باز و جراحی بینی بسته. در جراحی بسته بریدگی ها از داخل سوراخ بینی انجام می شوند. در نتیجه در این روش هیچ اثری از زخم های خارجی بر جای نمی ماند. در این روش دسترسی جراح بسیار محدود خواهد بود و جراحی با ظرافت بیشتری صورت می گیرد. از این رو جراحان در موارد کمی از این روش جراحی استفاده می کنند. در روش جراحی باز بریدگی در بخش میانی سوراخ های بینی انجام شده و جراح به راحتی به مجرای بینی دسترسی خواهد داشت. در این روش جراحی پزشک می تواند تغییرات بیشتری را ظاهر بینی به وجود آورد. شما می توانید قبل از جراحی بینی پزشک جراح را از نظرات خود آگاه کرده و ویژگی های مورد نظر خود را به پزشک گوشزد کنید. وی با در نظر گرفتن ویژگی های اجزای چهره شما، تغییرات لازم برای بینی را در اختیار شما قرار می دهد، تا شما با خیالی آسوده از دستیابی به چهره ایده آل، خود را برای انجام جراحی بینی آماده کنید.

برنامه ریزی عمل جراحی بینی

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نوع و نحوه جراحی قبل از جراحی جلسات مشاوره ای را با پزشک خود برگزار کنید. در این جلسات شما می توانید نتایج مورد نظر خود را با پزشک در میان گذاشته و در نهایت برنامه ریزی مدونی را برای دستیابی به نتایج دلخواه پیاده سازی کنید. پزشک با توجه به نوع بینی شما تصویری کلی از ظاهر آینده بین برای شما متصور می شود. از این گذشته او با در نظر گرفتن ویژگی های برجسته چهره شما تغییراتی که جراحی بین در سایر اجزای چهره شما ایجاد خواهد کرد، را نیز با شما در میان می گذارد.

پزشک علاوه براین اطلاعات، جزئیات عمل جراحی بینی و روش جراحی را برای شما شرح خواهد داد. جراح با توجه به سابقه درخشان و طولانی خود در زمینه جراحی بینی به خوبی با این نوع عمل های جراحی آشنایی داشته و از تبحر کافی برای انجام این عمل جراحی دارا است. شما ظاهر چهره خود به دستان هنرمند و توانمندی می سپارید که با شناخت آناتومی چهره طبیعی ترین و زیباترین بینی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. هدف پزشک جراح حفظ هارمونی چهره شما است. در این صورت ضمن اصلاح ساختار بینی، زیبایی دیگر اجزای چهره شما نیز نمایان شود. عمل جراحی بینی مرکز چهره شما را هدف تغییرات قرار داده است و این تغییر باعث می شود که اطرافیان برای نخستین بار با برخی از ویژگی ها و زیبایی های چهره شما روبرو شوند.

شما باید صبور باشید و بلافاصله پس از جراحی به دنبال مشاهده تغییرات نباشید. فراموش نکنید که مجرای بینی مجرای تنفسی در وسط چهره شما است و شما با انجام عمل جراحی بینی قلب تپنده چهره خود را هدف قرار داده اید. اقدامات لازم برای تسریع بهبودی را فراموش نکنید. با گذشت مدت زمان کوتاهی شما هارمونی و نظم شگفت انگیز در چهره خود خواهید بود که همگان را متحیر خواهد کرد. اجزای صورت شما در طی عمل جراحی تغییری نکرده و تنها به دلیل تغییر بخش مرکزی چهره زیبای و ویژگی های منحصر به فرد دیگر اعضای چهره نیز نمایان می شوند.

 Source: www.drphilipmiller.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.