جراحی زیبایی بینی چگونه می تواند به مشکلات تنفسی کمک کند

اغلب افراد بر این باورند که جراحی زیبایی بینی صرفا به منظور زیبایی انجام می شود. اما علاوه بر این که به زیبایی چهره کمک زیادی می کند، مزایای دیگری نیز به همراه دارد. جراحی زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی ها در رابطه با زیبایی شناخته می شود.

جراحی هایی که به منظور زیبایی انجام می شود، علاوه بر فرم دادن بینی، بسیاری از نواقص آن را به طور کامل برطرف می کند. به طور مثال با کوچک کردن اندازه توربین ها و از بین بردن پولیپ در بینی به طور کامل مشکلات تنفسی برطرف می شود. اگر قصد انجام عمل جراحی زیبایی بینی را دارید در ادامه با ما همراه باشید تا در خصوص رفع مشکلات تنفسی با انجام عمل زیبایی بیشتر توضیح دهیم.

جراحی زیبایی بینی چگونه می تواند به مشکلات تنفسی کمک کند

سپتوم انحرافی در بینی

عوامل مختلفی در بینی سبب مشکلات تنفسی می شوند. یکی از عوامل موثر که در تنفس بسیار تاثیر گذار است، سپتوم در بینی است. سپتوم تیغه ای در بینی است که دو حفره را به منظور تنفس ایجاد می کند.

در حالت عادی، سپتوم ها باید به طور کاملا صاف در بینی قرار گرفته باشند طوری که حفره های یک اندازه در بینی ایجاد کنند. زمانی که سپتوم در بینی با انحراف قرار گیرد، حفره ها غیر یکسان خواهند شد و در نتیجه تنفس سخت می شود.

در جراحی زیبایی بینی علاوه بر زیباتر کردن فرم بینی، در صورتی که سپتوم انحرافی داشته باشی، آن را در حالت نرمال قرار می دهند و در نهایت تنفس بهبود خواهد یافت. در واقع می توانید در کنار عمل زیبایی، مشکلات تنفسی خود را بر طرف کنید.

توربین های بزرگ در بینی

از دیگر عواملی که می تواند در تنفس تاثیر گذار باشد، وجود توربین های بزرگ است. همانطور که گفته شد، سپتوم ها حفره های بینی را از یکدیگر جدا می کنند، این امر سبب می شود که هر یک از حفره ها، به صورت جداگانه هوا را به داخل ریه بفرستند.

در هر حفره از بینی، توربین هایی وجود دارد که به صورت برجسته بر دیواره بینی قرار گرفته اند. برخی از افراد به دلیل بیماری هایی مانند آلرژی، توربین های متورم در بینی خود دارند. در مواردی که توربین ها بیش از اندازه در بینی متورم شوند، مشکلات تنفسی ایجاد خواهند کرد.

در نهایت هنگامی که جراحی زیبایی بینی انجام می شود، تمامی این نواقص بر طرف شده و مشکلات تنفسی بهبود می یابند.

ایجاد پولیپ در بینی

از دیگر نواقصی که ممکن است، سبب ایجاد مشکلات تنفسی در هر فرد شود، وجود پولیپ های بزرگ در بینی است. پولیپ یک برجستگی در بینی است که به دلیل برخی از مشکلات مانند آلرژی، آسم و عفونت های مزمن ایجاد می شود.

اگر پولیپ های ایجاد شده در هر یک از حفره های بینی کوچک باشند، مشکلی را در تنفس ایجاد نخواهند کرد. اما در مواقعی که بسیار بزرگ هستند، مشکل ساز خواهند شد. با انجام عمل جراحی زیبایی بینی می توانید این مشکلات را که مانع تنفس می شوند، به طور کامل برطرف کنید.

عمل جراحی زیبایی بینی و تاثیرات آن در مشکلات تنفسی

جراحی زیبایی بینی در هر فرد به صورت متفاوتی انجام می گیرد. در واقع بسته به اهداف و مشکلات تنفسی که در هر متقاضی وجود دارد، جراحی زیبایی بینی به شکل متفاوتی انجام خواهد شد. ممکن است در برخی از افراد جراحی زیبایی قسمت بالای استخوان بینی، قسمت غضروف و گاهی اوقات در هر دو مورد تغییراتی را به وجود آورد.

همچنین با تغییراتی در قسمت های خارجی بینی مانند برش زدن، تغییرات سپتوم بینی را انجام می دهند. در جراحی زیبایی بینی بسته به شرایط، هر فردی را ممکن است به طور کامل بیهوش کنند و یا با استفاده از بیهوشی های موضعی جراحی زیبایی بینی را انجام دهند.

قبل از هرگونه اقدامی داروهای آرام بخش به فرد متقاضی می دهند که قبل از عمل جراحی احساس آرامش داشته باشد. اگر قبل از انجام جراحی علائم ناخوشایندی را در خود احساس می کنید، حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

به طور کلی پزشک متخصص با در نظر گرفتن شرایط جسمی و سابقه های بیماری که داشته اید، مناسب ترین جراحی زیبایی بینی را در نظر می گیرد. به طور کلی تمامی نواقص بینی در حین انجام جراحی های زیبایی بینی به طور کامل برطرف می شوند.

در نهایت علاوه بر داشتن بینی زیبا، مشکلات تنفسی خود را برطرف کرده اید. اگر عمل جراحی بینی برای برطرف کردن برخی از نواقص مانند توربین بزرگ یا انحراف سپتوم باشد، ممکن است بیمه تا حدودی هزینه های آن را متقبل شود.

جهت انجام جراحی زیبایی بینی، جراحی با مهارت انتخاب کنید

برای انجام جراحی زیبایی بینی باید دقت داشته باشید که به یک متخصص با مهارت مراجعه کنید. زیرا پزشکانی که در این زمینه تخصص و تجربه کافی داشته باشند، می توانند به خوبی تشخیص دهند که آیا نواقصی که در بینی شما وجود دارد سبب مشکلات تنفسی می شود یا خیر؟

چرا که باید در حین انجام جراحی های زیبایی، تمامی نواقص و مشکلاتی که در بینی وجود دارد به طور کلی برطرف شود. این امر سبب می شود که بدون هیچ مشکلی بتوانید تنفس کنید.

اگر در انتخاب پزشک خود دقت نکنید، علاوه بر این که مشکلات زیبایی و تنفسی رفع نمی شود بلکه ممکن است این مشکلات دو چندان شوند. پس انتخاب یک پزشک خوب می تواند در نتیجه نهایی جراحی بینی بسیار تاثیر گذار باشد.

نتیجه گیری

برخی از افراد بر این باورند که جراحی های زیبایی که انجام می شود، فقط فرم بینی را تغییر می دهند. اما با مراجعه به یک پزشک متخصص، او تمامی قسمت های بینی شما را مورد بررسی قرار می دهد. این معاینات به این دلیل است که علاوه بر انجام جراحی زیبایی بینی، نواقص دیگری که مانع تنفس راحت می شود را برطرف کند.

همانطور که ذکر کردیم عوامل زیادی در بینی می تواند مانع تنفس راحت شود. به طور مثال با تغییراتی در توربین های بزرگ و فرم سپتوم، بینی های انحرافی که دارای مشکلات تنفسی هستند به طور کامل اصلاح می شوند.

نکته ای که در این خصوص وجود دارد، این است که باید قبل از هرگونه اقدامی در این خصوص در انتخاب پزشک خود دقت داشته باشید، چرا که یک پزشک خوب می تواند در نتیجه جراحی زیبایی بینی بسیار تاثیر گذار باشد.

Source: doctorbinder.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.