جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی با تغییر استخوان یا غضروف انجام می شود. جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین انواع جراحی پلاستیک است.

دلایل جراحی زیبایی بینی

برای ترمیم بینی خود بعد از آسیب دیدگی ، برای اصلاح مشکلات تنفسی یا نقص هنگام تولد ، یا به دلیل اینکه از ظاهر بینی خود ناراضی هستند ، جراحی زیبایی بینی انجام می شود.

تغییراتی که ممکن است جراح شما از طریق جراحی زیبایی بینی به بینی شما وارد کند شامل موارد زیر است:

تغییر اندازه

تغییر زاویه

صاف کردن پل

تغییر شکل نوک

باریک شدن بینی

اگر جراحی زیبایی بینی شما به جای سلامت شما انجام می شود ، باید منتظر بمانید تا استخوان بینی شما به طور کامل رشد کند. برای دختران ، این سن 15 سالگی است. پسران ممکن است هنوز کمی بزرگتر شوند. اما اگر به دلیل اختلال در تنفس جراحی می شوید ، جراحی زیبایی بینی در سنین پایین تر انجام می شود.

 

جراحی زیبایی بینی

خطرات جراحی زیبایی بینی

همه جراحی ها خطرات زیادی دارند ، از جمله عفونت ، خونریزی یا واکنش بد در بیهوشی.

جراحی زیبایی بینی همچنین ممکن است خطر ابتلا به شما را افزایش دهد:

مشکلات تنفسی

خون دماغ بینی

بی حسی

بینی نامتقارن

زخم ها

گاهی اوقات ، بیماران از جراحی خود راضی نیستند. اگر می خواهید یک عمل جراحی دوم انجام دهید ، باید صبر کنید تا بینی شما قبل از عمل دوباره بهبود یابد. این ممکن است یک سال طول بکشد.

آماده شدن برای جراحی زیبایی بینی

ابتدا باید با جراح خود ملاقات کنید تا در مورد اینکه آیا کاندید خوبی برای جراحی زیبایی بینی هستید یا خیر ، صحبت کنید. شما در مورد چرا می خواهید عمل جراحی و آنچه را که می خواهید با انجام آن انجام دهید صحبت خواهید کرد.

جراح شما تاریخچه پزشکی شما را معاینه می کند و از شما درمورد هرگونه دارو و شرایط پزشکی فعلی سؤال می کند. اگر هموفیلی دارید ، اختلالی که باعث خونریزی بیش از حد شود ، احتمالاً جراح شما در برابر هر نوع جراحی انتخابی توصیه می کند. جراح شما معاینه جسمی را انجام می دهد ، و از نزدیک به پوست داخل و خارج بینی شما نگاه می کند تا مشخص کند چه نوع تغییراتی می تواند ایجاد شود. جراح شما ممکن است آزمایش خون یا سایر آزمایشگاه ها را سفارش دهد.

جراح شما همچنین در نظر خواهد گرفت که آیا جراحی اضافی باید همزمان انجام شود یا خیر. به عنوان مثال ، برخی افراد همزمان با جراحی زیبایی بینی ، همزمان با عمل جراحی زیبایی بینی ، یک چانه را تقویت می کنند.این مشاوره همچنین شامل عکس گرفتن از بینی شما از زوایای مختلف است. این عکس ها برای ارزیابی نتایج طولانی مدت از عمل استفاده می شود و ممکن است در طول عمل به آنها مراجعه شود.مطمئن شوید که هزینه های عمل جراحی خود را درک کرده اید. اگر جراحی زیبایی بینی به دلایل زیبایی انجام می شود ، احتمالاً کمتر تحت پوشش بیمه قرار می گیرید.

شما باید دو هفته قبل و دو هفته بعد از عمل از مسکن های حاوی ایبوپروفن یا آسپیرین خودداری کنید. این داروها روند لخته شدن خون را کند می کنند و می توانند باعث خونریزی بیشتر شما شوند. به جراح خود اطلاع دهید که چه داروها و مکمل هایی را که مصرف می کنید ، می تواند به شما توصیه کند که آیا آنها را ادامه دهید یا نه.افراد سیگاری در بهبودی از جراحی زیبایی بینی ، مشکل بیشتری دارند ، زیرا سیگار روند بهبود را کند می کند. نیکوتین رگ های خونی شما را منقبض می کند ، در نتیجه اکسیژن و خون کمتری به بافت های بهبود می یابد. ترک سیگار قبل و بعد از عمل می تواند به روند بهبودی کمک کند.

روش جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی می تواند در بیمارستان ، مطب پزشک یا یک مرکز جراحی سرپایی انجام شود. پزشک شما از بی حسی موضعی یا عمومی استفاده خواهد کرد. اگر این یک روش ساده باشد ، بی حسی موضعی بینی خود را دریافت خواهید کرد ، که صورت شما را نیز بی حس می کند. شما همچنین ممکن است از طریق یک خط IV داروی دارویی دریافت کنید که باعث افتادگی شما می شود ، اما هنوز بیدار خواهید بود.

با بیهوشی عمومی ، شما دارویی را استنشاق می کنید و یا یک مورد IV دریافت می کنید که شما را بیهوش می کند. معمولاً به کودکان بیهوشی عمومی داده می شود.هنگامی که بی حس یا بیهوش شدید ، جراح شما بین بینی یا داخل بینی شما را برش می دهد. آنها پوست شما را از غضروف یا استخوان شما جدا می کنند و دوباره تغییر شکل را شروع می کنند. اگر بینی جدید شما به مقدار کمی غضروف اضافی احتیاج داشته باشد ، پزشک ممکن است مقداری از گوش شما یا عمق داخل بینی شما خارج کند. در صورت نیاز بیشتر ، ممکن است یک پیوند استخوان دریافت کنید. پیوند استخوان استخوانی اضافی است که به بینی شما اضافه می شود.این عمل معمولاً بین یک تا دو ساعت طول می کشد. اگر جراحی پیچیده باشد ، مدت زمان بیشتری طول می کشد.

 

جراحی زیبایی بینی

بهبودی بعد از جراحی زیبایی بینی

بعد از عمل ، پزشک ممکن است یک اسپلینت پلاستیکی یا فلزی را روی بینی شما قرار دهد. اسپلینت به بینی شما کمک می کند تا هنگام بهبودی ، شکل جدید خود را حفظ کند. آنها همچنین ممکن است بسته های بینی یا اسپلینت ها را درون بینی شما قرار دهند تا سپتوم شما را تثبیت کند ، که بخشی از بینی شما بین بینی شما است.

حداقل چند ساعت بعد از عمل در اتاق بهبودی تحت نظر قرار خواهید گرفت. اگر همه چیز خوب است ، همان روز به خانه می روید. به شخصی احتیاج دارید تا شما را به خانه برساند زیرا بیهوشی همچنان روی شما تأثیر می گذارد. اگر یک عمل پیچیده داشته اید ، ممکن است یک یا دو روز در بیمارستان بمانید.

برای کاهش خونریزی و تورم، باید سر خود در بالای سینه خود استراحت کنید. اگر بینی شما متورم یا پر از پنبه باشد ، ممکن است احساس احتقان کنید. معمولاً افراد تا یک هفته پس از عمل مجبور به ترک تکه و پانسمان در محل هستند. ممکن است بخیه های قابل جذب داشته باشید ، به این معنی که آنها حل می شوند و نیازی به حذف ندارند. اگر بخیه ها قابل جذب نیستند ، لازم است یک هفته بعد از عمل مجدداً به پزشک مراجعه کنید تا بخیه ها خارج شود.

افت حافظه ، اختلال در قضاوت و زمان واکنش آهسته از جمله عوارض داروهای مورد استفاده برای جراحی هستند.

در صورت امکان ، شب اول یک دوست یا اقوام را در کنار خود داشته باشید.برای چند روز بعد از عمل ممکن است زهکشی و خونریزی را تجربه کنید. یک پد چکه ، که یک تکه گاز است که در زیر بینی شما قرار داده شده است ، می تواند خون و مخاط را جذب کند. پزشک به شما خواهد گفت که چند وقت یک بار پد قطره را تغییر دهید.

ممکن است دچار سردرد شوید ، صورت شما پف خواهد شد و پزشک ممکن است داروهای ضد درد را تجویز کند.پزشک ممکن است به شما بگوید که چند هفته پس از عمل جراحی از موارد زیر خودداری کنید:دویدن و سایر فعالیتهای بدنی شدیدشنا کردنفین کردنجویدن زیادخندیدن ، لبخند زدن یا سایر حالت های صورت که نیاز به حرکت زیادی دارد.

کشیدن لباس روی سر شما

عینک استراحت روی بینی شما

مسواک زدن شدید

در مورد قرار گرفتن در معرض آفتاب بسیار مراقب باشید. قرار گرفتن بیش از حد می تواند به طور دائم پوست اطراف بینی را تغییر رنگ دهد.

باید بتوانید طی یک هفته به محل کار یا مدرسه برگردید.

جراحی زیبایی بینی می تواند روی ناحیه اطراف چشم شما تأثیر بگذارد ، و ممکن است شما برای چند هفته دچار بی حسی موقت ، تورم یا تغییر رنگ در اطراف پلک های خود شوید. در موارد نادر ، این می تواند شش ماه به طول انجامد و تورم جزئی حتی می تواند طولانی تر ادامه یابد. برای کاهش تغییر رنگ و تورم می توانید از کمپرس سرد یا بستهای یخ استفاده کنید.

مراقبت های پیگیری پس از جراحی زیبایی بینی مهم است. حتماً قرارهای خود را نگه دارید و دستورالعمل پزشک خود را دنبال کنید.

نتایج جراحی زیبایی بینی

اگرچه جراحی زیبایی بینی روشی نسبتاً ایمن و آسان است ، اما بهبودی از آن می تواند مدتی طول بکشد. نوک بینی شما به ویژه حساس است و می تواند ماه ها بی حس و متورم بماند. ممکن است طی چند هفته کاملاً بهبود پیدا کنید ، اما برخی از اثرات ممکن است برای ماه ها طولانی شود. این می تواند یک سال کامل باشد تا بتوانید از نتیجه نهایی جراحی خود کاملاً قدردانی کنید.

Source: www.healthline.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.