جراحی لیفت پیشانی

جراحی لیفت پیشانی

لیفت پیشانی را می توان برای هر کسی که انتظارات واقع بینانه از این کار و سلامت عمومی خوبی دارد، انجام داد. در این عمل زیبایی، پوست اضافی برداشته می شود، چین و چروک در پیشانی و وضعیت ابرو تغییر می کنند. در صورت لزوم، ابروهایی که سبب اخمو به نظر رسیدن فرد می شود نیز می تواند اصلاح شود.

در نتیجه لیفت پیشانی، ظاهر فرد جوان تر و عضلات نرم می شود. این برنامه در زمینه مشکلاتی  مانند افتادگی ابرو و چین و چروک دور چشم نیز مفید است. لیفت پیشانی نه تنها برای افراد مسن، بلکه برای جوانان نیز می تواند انجام شود. در طی این عمل، جای بریدگی ها در پوست سر پنهان می شوند. به همین دلیل قابل مشاهده نیستند.

 

جراحی لیفت پیشانی

دقت در لیفت پیشانی

لیفت پیشانی، جراحی زیبایی پلک و لیفت صورت با یکدیگر برای رسیدن به یک درصد مناسب در محدوده جوان سازی صورت انجام می شود. اثرات پیری روی فرد و اثراتی که تاثیر منفی به اعتماد به نفس دارد، می تواند با عملیات زیبایی اصلاح شود. افرادی که نیاز به جراحی پلک و لیفت صورت دارند معمولا نیاز به لیفت ابرو نیز دارند. خطوط در پیشانی، که یکی از خطوط تقلیدی است، با افزایش تاثیر آنها در طول زمان و ایجاد خطوط افقی و عمودی، عمیق تر می شود. این ظاهر باعث می شود شخص مسن تر و خسته تر به نظر برسد.

 

قبل از لیفت پیشانی

بررسی دقیق بیمار قبل از عمل توسط جراح پلاستیک انجام می شود. صورت ، ساختار پوست و خط پوست موی فرد ارزیابی می شود. علاوه بر این، زمینه های  پزشکی فرد مورد سوال قرار می گیرد و مشکلات سلامتی که باعث افزایش خطر این عمل می شود، ارزیابی می شود. مشکلاتی که ممکن است در نتیجه لیفت پیشانی اتفاق بیفتد مورد بحث قرار می گیرد. پس از تصمیم برای لیفت پیشانی، تکنیک مورد استفاده در عمل، نوع بیهوشی، عوارض و هزینه آن توسط جراح پلاستیک مشخص می شود.

 

کارهایی که همراه با لیفت پیشانی می تواند انجام شود

با لیفت پیشانی، ابرو را می توان تا حد معینی بالا برد. این عملیات عمدتا با زیبایی لیفت صورت که در آن پوست اضافی برداشته می شود و بخش های پایین و وسط سفت می شود انجام می شود. در صورت افتادگی پلک و پف زیر چشم، جراحی اطراف چشم نیز برای فرد انجام می شود. در معاینه انجام شده قبل از عمل، پیشانی و پلک بالایی با نگاه کردن به حرکات عضلانی تقلیدی، ارزیابی می شوند. با توجه به جزئیات مانند افتادگی ابرو ، نسبت صورت، پوست بیش از حد در پلک بالا، جایی که رشد مو در پیشانی شروع می شود، روش مناسب برای عمل تعیین می شود.

 

 جراحی لیفت پیشانی چطور انجام می شود؟

لیفت پیشانی با استفاده از تکنیک های مختلف انجام می شود. در این عملیات، طول بریدگی و محل بریدگی ممکن است متفاوت باشد. برش تاج در تکنیک به طور گسترده استفاده می شود. این برش 5 سانتی متر از خط طبیعی بین مو و پوست است. اگر جای این برش ها در طول لیفت پیشانی مورد استفاده قرار گیرد، بهبود پس از عمل آسان تر می شود. هم زمان، اگر لازم باشد خط پوست مودار را می توان بالا یا پایین حرکت داد.لیفت پیشانی آندوسکوپی نیز یکی از تکنیک های جدید مورد استفاده در لیفت پیشانی است. با قرار گرفتن دوربین و مانیتور در چند برش 1-2 سانتی متری ایجاد شده در پوست سر عملیات انجام می شود.

لیفت پیشانی معمولا بین 1.5 تا 2 ساعت طول می کشد. اگر پس از جراحی هیچ مشکلی وجود نداشته باشد بیماران می توانند به خانه بازگردند. از آنجا که بخیه های برش داخل موها است ، در ظاهر بیماران قابل مشاهده نیست.

 

بعد از جراحی لیفت پیشانی

بعد از عمل ممکن است تورم و کبودی در پیشانی ظاهر شود. گسترش این اثرات به گونه ها و اطراف چشم نیز باید طبیعی باشد. نگه داشتن سر بالا و استفاده از کمپرس سرد این اثرات را کاهش داده و دوره بهبود را کوتاه می کند. 7-8 روز طول می کشد تا بخیه ها برداشته شوند. پانسمان در اطراف سر روز بعد از عملیات برداشته می شود. بیماران باید در طول روند بهبود توصیه های جراح را دنبال کنند. این روند به مدت حداکثر ده روز ادامه دارد. پس از آن، به جز فعالیت های سنگین، فرد می تواند به زندگی عادی برگردد.

 

سوالات متداول در مورد لیفت پیشانی

 

  • آیا در جراحی لیفت پیشانی جای ابروها تغییر می کند؟

ابروها کمی بالا برده می شوند.

 

  • آیا جراحی در هر سنی انجام می شود؟

این در حال حاضر یک مداخله زیبایی است که در سنین بالا ترجیح داده می شود.

 

  • آیا تمام چین و چروک ها از بین می روند؟

همه چروک هایی که خیلی عمیق نیستند از بین می روند.

 

  • آیا می توان به ابروها شکل دلخواه را داد؟

بله می توان یک شکل منحنی دار به آن داد

 

  • آیا جای عملیات مشخص است؟

از آنجایی که بریدگی در پوست مودار است، جای آن دیده نمی شود.

 

  • چند روز قبل از جراحی باید سیگار را ترک کرد؟

10 روز قبل از عملیات

 

  • لیفت پیشانی با چه بیهوشی انجام می شود؟

با بیهوشی عمومی انجام می شود.

 

  • آیا بعد از عملیات بی حسی وجود دارد؟

ممکن است بی حسی موقت وجود داشته باشد

 

source: isvecklinik.com

 

همین امروز برای گرفتن زمان مشاوره با مطب دکتر کیوان اخترکاوان تماس بگیرید.


دکتر کیوان اخترکاوان بهترین جراح بینی طبیعی ، جراح پلک در تهران و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کیوان اخترکاوان با شماره تلفن 09365110973 و 09902771196 تماس حاصل فرمایید


 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.