دکتر جراحی بینی

اگر چه صورت در بخش اول از برجسته ترین قسمت است، اصلاح ناهنجاری ها در این قسمت با کمک دکتر جراحی از نظر زیبایی  و جنبه های روانشناختی بسیار مهم است. با توجه به توسعه تکنیک های کاربردی در زمینه پزشکی و استفاده از روش های نوآورانه، عملیات مربوط به زیبایی بینی می تواند توسط دکتر جراح بینی در عملیات بسیار ساده تر از گذشته انجام شود. زیبایی بینی که رینوپلاستی نامیده می شود می تواند یک نیاز مهم هم برای انتظارات زیبایی و هم سلامتی باشد. در نتیجه از بین بردن اختلالات با عملیات زیبایی ، فرد هم می تواند سالم تر نفس بکشد و هم بینی را که می خواهد داشته باشد.

دکتر جراحی بینی

جراحی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی، که همچنین به عنوان رینوپلاستی شناخته می شود، یکی از معمول ترین عملیات زیبایی است. این عمل برای از بین بردن ناهنجاری های مادرزادی یا به علت آسیب هایی که در بینی اتفاق می افتد انجام می شود. اگرچه این ناهنجاری ها در برخی موارد فقط برای زیبایی اصلاح می شود، اما در اکثر افراد از آنجا که باعث ایجاد مشکلاتی در تنفس می شود تصحیح می شود. صرف نظر از دلایل عملیات زیبایی، هدف اولیه زیبایی بینی،  تنفس آسان در پایان عملیات است. یک یا چند عملیات برای تغییر شکل بینی و از بین بردن ناهنجاری های بینی در طول عملیات انجام می شود.

در بیمارانی که تصمیم به رینوپلاستی دارند ، بافت بینی باید در طول معاینه توسط جراح بررسی شود. جراحی زیبایی بینی باید توسط یک جراح که متخصص در این زمینه است انجام شود ، چرا که کوچک ترین مداخله نتایج بسیار قابل توجهی دارد. زیبایی بینی، که می تواند هم در مردان و هم زنان انجام شود، یک عملیات پیچیده است. دستیابی به نتایج مورد انتظار دقیقا نیاز به یک دوره 6 تا 12 ماهه دارد. این فرآیند با توجه به اندازه عمل در بینی، ساختار بافت در بینی یا شدت مشکل متفاوت است. برای دستیابی به شکل دقیق مورد نظر در برخی از بیماران ممکن است اصلاح بعد از عمل انجام شود.

جراحی نوک بینی چیست؟

یکی از بخش های تاثیرگذار در ظاهر بینی، شکل نوک بینی است. اغلب ناهنجاری هایی که در نوک بینی دیده می شود عبارتند از:

  • نوک بینی بزرگ تر از آن است که باید باشد
  • نوک بینی که به نظر می رسد فشرده شده است
  • سوراخ های بینی که با یکدیگر متقارن نیستند
  • افتادگی نوک بینی
  • سربالا بودن نوک بینی

در بیماران با مشکلات ذکر شده، عملیات زیبایی نوک بینی، که شاخه ای از زیبایی بینی است، مورد استفاده قرار می گیرد. در این عملیات، در قسمت استخوان بینی مداخله ای نمی شود، تنها در بافت نرم و غضروف که در نوک بینی قرار دارد، عملیات انجام می شود. بنابراین، جراحی آسان تر از جراحی زیبایی بینی است. روش های قبل و بعد از عمل با سایر جراحی زیبایی بینی تقریبا یکسان است. زمان عملیات کوتاه تر است و تمام مراحل در یک دوره 60-30 دقیقه تکمیل می شود. بیماران معمولا در همان روز مرخص می شوند. دوره بهبود کوتاه تر از عملیات رینوپلاستی است.

دکتر جراحی بینی

چرا عمل بینی انجام می شود؟

اولین دلایل جراحی زیبایی بینی، وقوع ناهنجاری های مادرزادی و یا مشکلات تنفسی به علت تغییر شکل در بینی است. ناهنجاری که سبب مشکلات تنفسی می شود، می تواند یک اختلال قابل مشاهده باشد، یا می تواند یک اختلال در داخل بینی باشد که از خارج دیده نمی شود. دلیل دوم این است که فرد از ظاهر بینی خود ناراضی است و ظاهری با بینی متفاوت می خواهد. وجود انحراف یا جابجایی در قسمت استخوان بینی، تغییر شکل در ساختار غضروف، بینی بیش از حد بزرگ، عدم تقارن در ساختار بینی، از دلایل نیاز به عمل زیبایی بینی است. ترجیحات شخصی کاملا در عملیات زیبایی  نقش دارند. در حالی که برخی از افراد بینی بسیار بزرگ دارند، اما کاملا از ظاهر بینی خود راضی هستند، اما برخی افراد اگرچه ساختار طبیعی بینی دارند ،ممکن است یک ظاهر متفاوت را ترجیح دهند. در نتیجه، عملیات رینوپلاستی می تواند به علت مشکلات سلامتی یا ترجیحات شخصی انجام شود و جراحی است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

عمل بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی زیبایی بینی عمدتا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در عملیات رینوپلاستی ساده که نیاز به مداخله کوچکی دارند، بی حسی موضعی می تواند بر اساس اولویت جراح انجام شود. در حالی که این عملیات به طور متوسط 2 ساعت طول می کشد ، عمل جراحی بینی با آماده سازی قبل از عمل و برنامه های کاربردی پس از عمل و زمان مشاهده معمولا 1 روز زمان می برد. 2 تکنیک زیبایی بینی وجود دارد که به طور گسترده ترجیح داده می شود. در رینوپلاستی باز، یک برش کوچک بین سوراخ بینی ایجاد می شود و این برش زاویه دید جراح را افزایش می دهد. به طور کلی، روش رینوپلاستی باز در افرادی که دچار تغییر شکل بینی پیشرفته هستند یا افرادی که از قبل عمل زیبایی بینی متفاوت داشته اند، ترجیح داده می شود. مزیت اصلی تکنیک باز این است که زاویه دید گسترده تر است. با این حال، روند بهبود طولانی تر است و مشکلاتی مانند ورم و کبودی پس از عمل بیشتر است. روش دیگر، رینوپلاستی بسته، برش به طرزی که در داخل سوراخ بینی باقی بماند تنظیم می شود. زاویه دید جراح کمتر است، اما زمان بهبود کوتاه تر است و بعد از عملیات هیچ اسکاری وجود ندارد. روش رینوپلاستی بسته به طور کلی برای اصلاح ناهنجاری های کوچک تر ترجیح داده می شود.

عمل زیبایی بینی یکی از انواع جراحی های زیبایی است که برای ترمیم و اصلاح عیوب ظاهری بینی و زیباسازی آن انجام می‌شود. از آنجایی که زیبایی و مخصوصا ظاهر و تناسب صورت نقش عظیمی در زندگی روزمره ما دارد، نمی توانیم این عمل مهم را زیر نظر هر شخص و یا پزشکی انجام دهیم.

معرفی دکتر جراح بینی در تهران:

دکتر کیوان اخترکاوان متخصص گوش، حلق، بینی، زیبایی و جراحی بینی با سابقه ای چندین ساله حوزه عمل های زیبایی و بینی، یکی از بهترین جراحان حوزه عمل زیبایی بینی می باشند. بخشی از نمونه کارها و جراحی های موفق دکتر کیوان اخترکاوان را می توانید در مطالب همین سایت و همچنین اینستاگرام دکتر کیوان اخترکاوان مشاهده نمایید.

مطب دکتر کیوان اخترکاوان در تمام موارد زیر پذیرای شما عزیزان می باشد.

عمل زیبایی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

مشاوره رایگان در خصوص عمل بینی و زیبایی

Source: www.medicalpark.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.