رینوپلاستی درمانی مکمل

طبق گزارش آکادمی جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت آمریکا (AAFPRS) ، تعداد جراحی های مکمل توسط اعضای دارای مجوز در هیئت مدیره آنها از سال 2017 تقریباً دو برابر شده است. چرا این طور است؟

افزایش  عمل رینوپلاستی به صورت درمانی مکمل را می توان به دلیل افزایش تعداد عمل های بینی که توسط افراد غیر متخصص و غیر معتبر و غیرقابل اطمینان انجام می شود ارتباط داد. مهاجرت پزشکان غیر متخصص (مانند پزشکان ER و پزشکان عمومی) به این رشته که برای ارائه خدمات جراحی زیبایی آموزش ندیده اند، نتایج بسیار ضعیفی را برای بیماران به همراه داشته است.

جراحی زیبایی بینی یا هر نوع دیگری از جراحی پلاستیک صورت فقط باید توسط یک جراح پلاستیک متخصص صورت و با تجربه انجام شود.

هدف از این مقاله ترساندن شما نیست – بخش عمده ای از عمل های بینی توسط جراحان واجد شرایط انجام می شود. هدف ما ارائه اطلاعات لازم جهت تصمیم گیری آگاهانه در مورد روشهای زیبایی است.

رینوپلاستی درمانی مکمل

رینوپلاستی مکمل چیست؟

به طور ساده ، رینوپلاستی مکمل ، اصلاح عمل بینی قبلی است. جراحی که عمل جراحی اولیه را انجام داده است ممکن است بی تجربه بوده، در نتیجه ممکن است به نظر رسد که بینی نامتقارن و نادرست شکل گرفته است یا دیگر عملکرد صحیحی ندارد.

جراحی های مکمل به مراتب پیچیده تر از عمل اولیه بینی هستند، به همین دلیل برای انجام این کار فقط باید به یک جراح برتر جراحی زیبایی بینی که شناخته شده است مراجعه کرد. با توجه به جای زخم بافت و تغییر در استخوان و غضروف حاصل از اولین عمل ، عمل جراحی مکمل مدت زمان بیشتری طول می کشد و بینی برای مدت زمان طولانی متورم می ماند.

مهم است که به یاد داشته باشید که هر عمل بینی متفاوت است. روند بهبودی در افراد مختلف متفاوت خواهد بود، اما شما معمولاً تا حداقل یک سال پس از عمل، نتیجه نهایی را نخواهید دید.

دلایل تجدید نظر در جراحی زیبایی بینی

چندین مشکل از جراحی زیبایی بینی ایجاد می شود. آنها می تونند موارد زیر باشند:

عملکردی: بینی طبیعی به نظر می رسد اما آنطور که باید عمل نمی کند. مشکلات عملکردی شامل مشکلات داخلی یا خارجی دریچه بینی و انسداد مجاری هوایی به دلیل وجود بافت زخم زیاد است.

زیبایی: بینی به طور صحیح عمل می کند، اما بیمار از ظاهر آن راضی نیست. جراحی زیبایی بینی ممکن است باعث شده باشد بینی به صورت نامتقارن ، به شکل عجیب و غریب یا خیلی باریک ایجاد شده باشد.

عملکردی و زیبایی: ترکیبی از مشکلات هر دو منجر به عمل مجدد بینی می شود؛

بینی ایی که به نظر خوب نمی رسد و یا عملکرد خوبی ندارد!

در برخی شرایط عمل بینی باعث ایجاد مشکل در عملکرد و زیبایی می شود. رفع همه این مشکلات یک چالش است و جراح پلاستیک صورت شما با شما همکاری خواهد کرد تا اهداف واقعی را برای تجدید نظر تعیین کنید.

انتخاب یک جراح جراحی زیبایی بینی

هر جراحی زیبایی بینی به عنوان درمان یک مشکل چشمگیر نیست. بعضی اوقات ، مشکل ممکن است بسیار جزئی باشد و فقط نیاز به تغییر کوچکی دارد.

اگر با جراحی اولیه خود مطابقت خوبی ندارید و تنها مشکلی که دارید ، عدم تقارن است، بهتر است این عمل مکمل را انجام دهید. پزشکان، بینی شما را بهتر می شناسند و در انتخاب به شما کمک خواهند.

البته اگر احساس می کنید جراح اصلی شما عمل بینی را کامل انجام نداده است، زمان آن است که به فکر عملی مکمل باشید. قبل از قرار ملاقات با یک جراح جدید، اطمینان حاصل کنید که تمام سوابق پزشکی، عکس بینی خود را قبل از عمل و یادداشت های اولین عمل خود را به همراه دارید. این امر باعث می شود روند مشاوره راحت تر پیش برود و جراح جدید بهتر از وضعیت شما اطلاع داشته باشد.

چه مدت باید منتظر عمل جراحی مکمل باشید؟

صرف نظر از جراح انتخاب شده ، شما نمی توانید بلافاصله عمل جراحی زیبایی بینی انجام دهید. برای کسانی که تازگی عمل کرده اند ، قبل از اینکه دوباره بتوانید با خیال راحت عمل کنید، بینی شما برای بهبودی نیاز به گذشت مدت زمانی دارد. و به دلیل اینکه یک سال یا بیشتر طول می کشد تا نتیجه نهایی یک عمل بینی مشاهده شود، ممکن است متوجه شوید که بعد از توقف تورم، نیازی به جراحی مکمل ندارید.

با توجه به این مسئله، این سؤالی است که جراح پلاستیک شما به بهترین وجه به شما پاسخ می دهد. در حالی که 12 ماه پس از جراحی اولیه شما گذشته است، جراح شما ممکن است بسته به نحوه بهبودی بینی شما، دیر یا زود جراحی زیبایی بینی مکمل را توصیه کند.

عوارض

در حالی که بیشتر جراحان پلاستیک صورت واجد شرایط انجام اقدامات اولیه جراحی زیبایی بینی هستند، جراحی زیبایی بینی مکمل به دلیل ماهیت پیچیده تر عمل جراحی نیاز به دانش و تجربه بسیار بیشتری دارد.

به دلایل مختلف خطر عوارض در بیماران جراحی زیبایی بینی مکمل بیشتر است. اگر غضروف ساختاری در ناحیه بینی به طور کامل در طی عمل جراحی اولیه برداشته شود، جراح عمل مکمل مجبور است برای بازسازی بینی، غضروف مورد نیاز را از گوش یا دنده بیمار بگیرد.

این روش پیچیده تر است، همچنین مدت زمان بیشتری طول می کشد تا عمل انجام شود. جراحی زیبایی بینی معمولی حدود 2 ساعت طول می کشد اما یک جراحی زیبایی بینی مکمل می تواند 3 تا 4 ساعت طول بکشد. ممکن است بسته به این که در اولین عمل بینی فرد دچار مشکلاتی شده بود، حتی بیشتر طول بکشد.

رینوپلاستی درمانی مکمل

آیا خطری وجود دارد؟

بعد از یک تجربه بد طبیعی است که از انجام عمل مجدد ترس داشته باشید. اما با رعایت نکاتی می توانید به هدف خود برسید.

ممکن است بینی شما بدتر شود؟ چگونه می توانید به پزشک اعتماد کنید؟

در اینجا چند مرحله برای اطمینان از بهترین نتیجه از جراحی زیبایی بینی گفته شده است:

هدفت را بنویس! همه چیز با تحقیق شروع می شود، که احتمالاً شما بصورت آنلاین انجام خواهید داد. اما اینترنت شمشیر دو لبه است – اگرچه می تواند به شما در رسیدن به حقیقت کمک کند، می تواند اطلاعات غلط را نیز برای شما فراهم کند. متأسفانه، موتورهای جستجوگر مانند گوگل تمایل دارند که موضوع را نسبت به موضوع مورد علاقه در اولویت قرار دهند، جراحان پلاستیکی را که بیشترین پیروان رسانه های اجتماعی دارند را بالاتر از جراحان با تجربه قرار می دهد. برای اطمینان از تجربه پزشک با سایر بیماران آن پزشک صحبت کنید و توصیفات را در نظر بگیرید.

هزینه ها را در اولویت قرار ندهید! اگر توجه به هزینه در انتخاب جراح پلاستیک از اولویت های شما است ممکن است با تخفیف های متنوعی مواجه شوید. پس هزینه را در اولویت قرار ندهید.

سؤالات سخت بپرسید! مشخص است که فردی که کت سفید پوشیده است، می داند چه چیزی برای شما بهتر است، اما همیشه اینطور نیست. در طول مشاوره خود نترسید و سؤالات سخت بپرسید. این بهترین فرصت برای یادگیری هرچه بیشتر در مورد اعتبار، تجربه و سطح عملی جراح است. از چه نوع بیهوشی استفاده می کنند؟ این روش کجا انجام خواهد شد؟ مدرک گواهینامه هیئت مدیره را نیز بخواهید – یک جراح معتبر از نشان دادن به شما دریغ نخواهد کرد.

با یک جراح پلاستیک صورت معتبر صحبت کنید!

جراحی زیبایی بینی یکی از دشوارترین جراحی های پلاستیک در کشور است، اما می تواند عملکرد و جذابیت بینی شما را بازیابی کند.

برای انجام این عمل با یک جراح معتبر و با تجربه صحبت کنید تا علاوه در به حداقل رساندن عوارض به نتیجه دلخواه نیز برسید.

Source: www.drfarrior.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.