ریکاوری جراحی بینی

ریکاوری جراحی بینی: یک ساعت تا یک سال بعد از عمل بینی

ریکاوری رینوپلاستی شما چقدر طول می کشد؟ زمان بهبود پس از عمل بینی بستگی به عوامل متعددی دارد، از جمله روش های جراحی استفاده شده و میزان دستکاری انجام شده.

مدت زمان استراحت پس از عمل بینی متفاوت است، اما جراح بینی شما به احتمال زیاد توصیه می کند که شما یک یا دو هفته از محل کار برای گذشتن از دوره درمان اولیه مرخصی بگیرید. پس از دو هفته اول، روند بهبود بسیار ساده تر می شود. با این وجود، ممکن است تا یک سال طول بکشد تا نتایج کامل خود را از روش رینوپلاستی به دست آورید.

 

ریکاوری جراحی بینی

 

بهبود و ریکاوری رینوپلاستی می تواند برای هر فرد متفاوت باشد. هر بیمار میزان بهبود، مفهوم درد و میزان ناراحتی خودش را دارد. درک اینکه دوره ی زمانی ریکاوری رینوپلاستی شما ممکن است متفاوت از سایر افراد باشد، به شما در فرایند بهبود کمک خواهد کرد. ریکاوری رینوپلاستی حتی قبل از عمل آغاز می شود. با پیروی از دستورالعمل ها، می توانید اطمینان حاصل کنید که ریکاوری شما موفق خواهد بود.

شما می توانید با مراقبت از بدن و بینی خود از رسیدن به بهترین نتایج اطمینان حاصل کنید. در حقیقت، شما ممکن است شگفت زده شوید که متوجه شوید که هر چند اکثر بیماران نگران هستند که درد بعد از عمل آنها را از کار بیاندازد، اکثریت پس از جراحی درد زیادی را تجربه نمی کنند. در واقع، بسیاری از مردم حتی نیاز به مصرف داروهای مسکن خود ندارند. با این حال، ناراحتی های زیادی می توانند وجود داشته باشند و بیماران که تجربیات ریکاوری مطلوب دارند، کسانی هستند که حتی قبل از عمل جراحی کاملا آماده بوده اند.

 

ریکاوری عمل بینی: ساعت های اولیه بعد از عمل

پس از رینوپلاستی، ممکن است که شما مقداری درد را تجربه کنید، بنابراین مطمئن شوید که نسخه های مسکن خود را دریافت می کنید. شما همچنین ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشید و مطمئنا احساس پر بودن و گرفتگی بینی خواهید داشت. روش های شستشوی بینی که در دستورالعمل های جراح بینی شماست به شما کمک خواهد کرد، همین طور که صاف و به کمر خوابیدن روی بالشت به شما کمک خواهد کرد. خوابیدن این مدلی تنفس از راه دهان را آسان تر می کند و تورم و کبودی را به حداقل می رساند.

پس از گذراندن روز اول در رختخواب، شما می توانید در روز دوم حرکت کنید – فقط مطمئن شوید که خم نشوید یا به بینی خود ضربه نزنید. این ممکن است روزی باشد که جراح شما هرگونه فیلتر را از بینی شما خارج می کند، که قطعا حال شما را بهتر می کند. البته آقای دکتر کیوان اخترکاوان پس از اتمام عمل بینی در قسمت داخلی بینی شما اسپلینت نرم قرار می دهد. این اسپلینت ها دارای یک سوراخ هستند تا شما بتوانید از طریق آنها به راحتی تنفس کنید. این اسپلینت ها به راحتی در معاینه هفته اول همراه با آتل خارجی بینی برداشته می شوند.

 

ریکاوری جراحی بینی

 

ریکاوری عمل بینی: هفته اول

چند روز اول بعد از عمل بینی، سخت ترین دوره است و شما ممکن است احساس ناراحتی کنید. شما نمی توانید از طریق بینی خود نفس بکشید، زیرا بینی با یک اسپلینت خارجی پوشانده شده و شما همچنین ممکن است یک پانسمان یا فیلتر داخلی نیز در سوراخ های بینی داشته باشید. تورم و کبودی در این مرحله طبیعی است.

در پایان هفته اول، شما احساس بسیار بهتری خواهید داشت، به ویژه هنگامی که جراح بینی شما اسپلینت و فیلتر را بر می دارد.

 

ریکاوری عمل بینی: هفته دوم

هفته دوم، تورم و کبودی شروع به محو شدن می کنند و با یک نگاه معمولی، عمل بینی شما قابل تشخیص نخواهد بود.

شما احتمالا آماده هستید تا در این مرحله به کار بازگردید، اما باید از فعالیت های شدید و بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنید. پس از انجام عمل بینی، طبیعی است که پوست شما بسیار حساس شود، بنابراین باید میزان قرار گرفتن در آفتاب را برای خود محدود کنید.

 

ریکاوری عمل بینی: ماه اول

حدود یک ماه بعد از عمل رینوپلاستی، اکثر بیماران سرحال به نظر می رسند و احساس می کنند که بهبود یافته اند. شما ممکن است هنوز تورم داشته باشید، مخصوصا در نوک بینی، اما اکنون می توانید نتایج اولیه جراحی را به وضوح ببینید.

در این مرحله می توانید فعالیت بدنی متوسط ​​داشته باشید مانند پیاده روی آرام و احتمالا اکنون می توانید از عینک طبی یا آفتابی استفاده کنید. البته برای احتیاط بیشتر لازم است عینک خود را با یک چسب کوچک به پیشانی بچسبانید تا وزن عینک بر روی استخوان های نرم بینی فشار وارد نکند و یا از لنز طبی به جای عینک طبی اسفتاده کنید. در این مورد با جراح بینی خود مشورت کنید.

 

ریکاوری جراحی بینی

 

ریکاوری عمل بینی: ماه های 2 تا 3

روز به روز متوجه می شوید که بینی شما بهتر می شود زیرا تورم همچنان در حال کاهش می باشد. در این مرحله، شما تقریبا بهبود یافته اید، بنابراین احتمالا به روال عادی زندگی خود بازگشته اید. با این حال، هنوز باید از ورزش های سنگین مانند ورزش های رزمی، دو، والیبال، بسکتبال، تی آر ایکس، شنا و … اجتناب کنید.

 

ریکاوری عمل بینی: ماه های 6 تا 12

پس از حدود شش ماه، شما آزادید که به ورزش های تماسی بازگردید. برای بسیاری از بیماران، تورم بینی در حدود دوره 12 ماهه کاملا از بین می رود و بینی شما هم از داخل و هم از بیرون بهبود می یابد در نتیجه شما می توانید نتیجه کامل نهایی را ببینید.

رینوپلاستی به شما این امکان را می دهد که شکل و اندازه بینی خود را بهبود ببخشید، آن را با بقیه ی ویژگی های چهره خود به منظور تعادل ظاهر کلی خود، متعادل کنید. با این حال، عمل بینی یک عمل جراحی جدی است که نیاز به جراح بینی ماهر و با تجربه دارد.

 

source: mobleymd.com, cohenwintersplasticsurgery.com

 

برخی از نمونه کارهای جراحی بینی دکتر کیوان اخترکاوان:

 


دکتر کیوان اخترکاوان جراح بینی و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کیوان اخترکاوان، با شماره تلفن 09365110973 تماس حاصل فرمایید


 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.