سوالاتی راجع به عمل بینی

 

 1. آیا با وجود سرماخوردگی می توانم تحت عمل بینی قرار بگیرم؟

در صورتی که سرماخوردگی اید نباید تحت عمل جراحی بینی قرار بگیرید. تورم معابر بینی، عفونت برونشیت و سایر مشکلات شایع در بیماری های تنفسی می تواند باعث ایجاد عوارض در روند جراحی بینی شما شوند. بهتر است تا زمان بهبود کامل جراحی بینی خود را به تعویق بیندازید.

 1. آیا می توانم بدون ایجاد اسکار تحت رینوپلاستی قرار بگیرم؟

تکنیک رینوپلاستی باز یک اسکار کوچک در پایه بینی ایجاد می کند، در حالی که روش رینوپلاستی بسته همه زخم ها را درون سوراخ بینی پنهان می کند. بنابراین، یک گزینه بدون اسکار (رینوپلاستی بسته) در دسترس است، اما اینکه آیا شما واجد شرایط این رویکرد هستید، باید در طول مشاوره شخصی شما با متخصص جراحی زیبایی بینی مشخص شود. حتی اگر برای رسیدن به نتایج مورد نظر خود باید تحت عمل جراحی رینوپلاستی باز قرار بگیرید، معمولاً اسکارها موقت هستند و از بین می روند.

سوالاتی راجع به عمل بینی

 1. چه موقع بعد از جراحی زیبایی بینی ظاهری طبیعی خواهم داشت؟

کبودی معمولاً دو هفته بعد از عمل برطرف می شود و عمده تورم بینی مدت کوتاهی پس از آن فروکش می کند. بنابراین، تنها چند هفته پس از عمل طبیعی به نظر خواهید رسید. ممکن است بیماران قبل از دو هفته به محل کار خود برگردند و از مواد آرایشی برای پوشاندن هرگونه کبودی استفاده کنند. با این وجود مقداری تورم داخلی تا یک سال ادامه پیدا می کند و باعث می شود نتایج نهایی عمل را بعد از یک سال ببینید.

 1. چه زمانی بعد از جراحی زیبایی بینی می توانم از عینک استفاده کنم؟

به طور کلی، شما نباید تا چند هفته بعد از عمل، به خصوص در صورت شکستگی استخوان بینی، به طور مستقیم از عینک بر روی بینی استفاده کنید. شما می توانید در این مدت از لنزهای تماسی استفاده کنید. و یا می توانید در این مدت از اسپلینت قابل جابجایی برای تحمل وزن عینک استفاده نمایید.

 1. چه زمان بعد از جراحی رینوپلاستی می توانم دوش بگیرم؟

شما می توانید روز بعد از عمل خود را حمام کنید اما باید از خیس شدن بینی و گچ/اسپلینت بینی جلوگیری کنید. هنگام شستشوی موهای خود مراقب باشید. همچنین باید به جای آب داغ از آب ولرم استفاده نمایید، چرا که احتمالا بخار باعث افزایش تورم می شود.

 1. چه موقع بعد از جراحی زیبایی بینی می توانم ورزش کنم؟

توصیه می شود که بعد از جراحی رینوپلاستی حداقل سه تا شش هفته برای شروع ورزش صبر کنید. شما باید در طول دوره بهبود اولیه به طور ویژه ای از بینی خود مراقبت نمایید.

 1. چه زمانی بعد از عمل جراحی رینوپلاستی می توانم شنا کنم؟

توصیه می شود که حداقل سه تا شش هفته برای شنا کردن منتظر بمانید. آب می تواند قبل از شکل گیری بافت ها، بافت بینی را تغییر دهد.

سوالاتی راجع به عمل بینی

 1. بعد از جراحی زیبایی بینی چه غذاهایی را می توانم بخورم؟

برای 24 ساعت اول بعد از عمل بینی، شما باید مواد غذایی خنک و ملایم مصرف کنید تا عوارض جانبی بیهوشی به حداقل برسد. طی چند روز آینده، غذاهای نرم مانند پوره سیب زمینی پوره، اسموتی، جو دوسر و سوپ توصیه می شود. از وعده های غذایی و نوشیدنی های گرم و همچنین غذاهای پر ادویه اجتناب شود زیرا باعث گشاد شدن رگ های خونی می شوند و در نتیجه تورم و کبودی بیشتر می شود. همچنین توصیه می شود در هفته اول از مصرف غذاهایی که جویدن آنها دشوار است خودداری کنید. تا هفته دوم بعد از عمل، می توانید رژیم عادی خود را از سر بگیرید.

 1. آیا بعد از جراحی زیبایی بینی حس بویایی خود را حفظ خواهم کرد؟

به دلیل تورم بعد از عمل بافت های داخلی بینی، احساس بویایی شما در حین بهبود از جراحی زیبایی بینی کاهش می یابد. بعد از گذشت چند هفته، با کاهش تورم، حس بویایی شما به حالت عادی باز می گردد.

 1. آیا بعد از جراحی زیبایی بینی، حس چشایی خود را حفظ خواهم کرد؟

از آنجا که حواس بویایی و چشایی به شدت به هم مرتبط اند، ممکن است در هنگام بهبود از جراحی زیبایی بینی، احساس چشایی شما نیز تغییر کند. با کاهش تورم، حس چشایی شما نیز به حالت عادی باز خواهد گشت.

 1. حداقل سن برای جراحی زیبایی بینی چند سال است؟

شما قبل از انجام عمل جراحی بینی باید حداقل در اواسط تا اواخر نوجوانی باشید. بلوغ فیزیکی بافت های بینی و بلوغ عاطفی فرد، هر دو برای این روش ضروری هستند.

 1. بعد از جراحی زیبایی بینی چگونه باید بخوابم؟

بعد از جراحی زیبایی بینی، باید حداقل یک هفته به پشت و بر روی دو بالشت بخوابید، به طوری که سر در سطحی بالاتر از قلب قرار داشته باشد تا تورم به حداقل برسد. در برخی از موارد نیاز است برای مدت طولانی تری به پشت بخوابید. طبق شرایط خاص شما، ممکن است متخصص جراحی بینی دستورالعمل های متفاوتی به شما بدهد.

Source: www.my-plastic-surgeon.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.