سوالات متداول در مورد عمل بینی

سوالات متداول در مورد عمل بینی

 

سوالات متداول در مورد عمل بینی

یکی از مهم ترین جنبه های عملکرد متخصص این است که راحتی بیمار در بالاترین حد قرار بگیرد. بنابراین، چه در حین عمل و چه بعد از عمل ، بیمار نباید احساس درد کند و از هر لحاظ احساس خوبی داشته باشد. درد نداشتن ، راحت نفس کشیدن از طریق بینی بعد از عمل و راحت بودن بیمار بعد از انجام عمل بینی یکی از مهم ترین موضوعات برای ماست.

اگر پانزده یا بیست سال پیش این سؤال از ما پرسیده می شد ، جواب ما این بود بله ، جراحی بینی عملیاتی دردناک است. اما اکنون ، پس از تدوین تکنیک های جدید ، می توانیم خیلی واضح بگوییم که عمل بینی عموما بدون درد است.

جراحی های بینی از گذشته به عنوان عملیاتی دردناک شناخته می شد. دلایل خوب زیادی برای این وجود داشت؛ مهم ترینش این بود که، جراحی بینی تحت بی حسی موضعی انجام می شد. بیمار همه چیز را می دید و جراحی  انجام می شد و این به طور طبیعی ترس را در انسان ایجاد می کرد.

ثانیا، پیش از این، عملیات با ابزارهای خشن انجام می شد و این وضعیت برای ایجاد ترس در بیماران کافی بود. خوشبختانه هم برای بیماران و هم برای پزشکان، جراحی های دردناک و ناراحت کننده ، که با شکستن استخوان بینی ، با استفاده از ابزارهایی مانند چکش  ، تحت بی حسی موضعی انجام می شد ، انجام نمی شود.

افرادی که تورم و کبودی جزئی در اطراف بینی و اطراف چشم را می بینند ممکن است فکر کنند این عمل دردناک است، اما همه باید بدانند که این عمل عموماً دردناک نیست. با تکنیک های جدید ، با استفاده از ابزارهای میکروسکوپی و با استفاده از امکانات بیهوشی مدرن، امروزه جراحی بینی عملیاتی راحت شده که راحتی بیمار را در بالاترین حد نگه می دارد و بیمار احساس درد را به هیچ وجه درک نمی کند و یا حداقل است.

پاسخ های کوتاه به سوالات شما در مورد زیبایی بینی:

چه افرادی می توانند جراحی بینی انجام دهند؟

روش های زیبایی عملیاتی است که شخص برای داشتن احساس بهتر انجام می دهد. اگر ناهنجاری قابل توجهی در بینی خود داشته باشید و اصلاح آن باعث شود احساس راحتی ، سازگاری و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید ، می توانید کاندیدای مناسبی باشید.

 • اگر بینی خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است
 • اگر نوک بینی افتاده است
 • اگر بینی از جلو گسترده است
 • اگر در داخل یا خارج انحراف وجود دارد
 • عدم تقارن بین دو طرف بینی
 • در صورت بروز مشکل در سوراخ بینی
 • اگر نوک بینی شما هنگام صحبت یا خندیدن بیش از حد حرکت می کند
 • اگر مشکل تنفسی دارید ، کاندید عمل جراحی هستید.

در مرحله بعد باید به متخصص مراجعه کرده و معاینه  شوید و ببینید که چگونه می توانید بر اساس شکایات خود در یک مطالعه شبیه سازی که از طریق رایانه انجام می شود ، بینی خود را اصلاح کنید.

ممکن است همراه با مشکلات زیبایی  مشکلات عملکردی نیز داشته باشید. شما می توانید مشکلاتی از قبیل انحراف ، عدم تقارن ناشی از تصادفات ، پولیپ را در حین جراحی زیبایی بینی  برطرف کنید و انجام این کار توصیه می شود.

سن جراحی می تواند به عنوان محدوده 17-16 سال برای زنان و برای مردان 18-17 سال در نظر گرفته شود.

عوامل مؤثر بر نتایج خوب عبارتند از:

– ضخامت پوست بینی

– وجود انحراف

– وجود عملیات قبلی

چگونه شکل بینی را متناسب با خود انتخاب کنید؟

وقتی می خواهید عمل زیبایی بینی انجام دهید ، برای تعیین فرم بینی و متناسب با صورت ، باید به برخی از جزئیات توجه کنید. اولین نکته ای که هنگام انجام عمل بینی باید به آن توجه کنید ، جنسیت فرد است. شکل بینی که برای یک زن ساخته می شود با شکل بینی که برای یک مرد ساخته می شود متفاوت خواهد بود.

برای اینکه فرد از نتایج جراحی بینی رضایت داشته باشد ، باید شکل بینی مناسب با جنسیت باشد. چون که بینی مرد باید پشت صاف و زاویه لب در حدود 90 درجه باشد. هنگام تصمیم گیری در مورد شکل بینی زنان ، قسمت پشت بینی قوس دار ترجیح داده می شود ، کمی سربالا و زاویه لب از 95 تا 100 درجه باشد.

برای اینکه از نتایج به دست آمده پس از عمل بینی ، رضایت داشته باشید ، باید با متخصص قبل از جراحی ارتباط کافی برقرار شود تا بیان شود چه نوع بینی را می خواهید و متخصص باید به شما بگوید که بینی مورد نظر برای ویژگی های صورت شما مناسب است یا خیر. امروزه با استفاده از  سیستم های رایانه ای و برخی از برنامه ها ، شما این شانس را دارید که با مونتاژ روی تصویر نمایه خود ، شکل بینی را که برای صورت شما مناسب است  ببینید. بنابراین ، تصمیم گیری در مورد شکل بینی مورد نظر با این تکنیک ها ، که نتیجه بسیار نزدیک به نتیجه پس از عمل نشان می دهند ، ساده تر است.

نتیجه عمل بینی باید با چهره و ظاهر طبیعی هماهنگ باشد.  در پایان عمل زیبایی بینی ، گونه ها ، استخوان های ابرو باید با ساختار پیشانی شما سازگار باشد. علاوه بر این ، بعد از عمل نباید در تنفس مشکل داشته باشید.

عمل  بینی باز یا بسته:

جراحی زیبایی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود.

در روش بسته ، تمام برش ها داخل بینی انجام می شوند. متخصص بدون اینکه ببیند عمل را از داخل انجام می دهد. در روش باز ، نوک بینی با یک برش 4-3 میلی متری باز می شود. به این ترتیب می توان به تمام ساختارهای بینی دسترسی پیدا کرد و عمل با دیدن انجام می شود. امکان کنترل کامل بینی با تکنیک باز امکان پذیر است.

زمان مناسب برای عمل بینی؟

عملیات زیبایی بینی باید در چه سنی انجام شود یا کدام فصل بهترین زمان برای این عمل است ؟

محدودیت برای سن پایین وجود دارد ، اما محدودیت برای سن بالا وجود ندارد. این عملیات تقریباً در دختران در سن 16 سالگی و بعد از آن و در پسران در سن 18 سالگی و بعد از آن انجام می شود.

محدودیت سنی شرایطی است که بسته به رشد صورت و بدن می تواند تغییر کند. اگر پسری به پیشرفت جسمی و صورت کافی رسیده باشد ، این کودک حتی در سن 14 سالگی قابل عمل است. در مورد دختران نیز همینطور است. تعیین محدودیت سنی 16 یا 18 سال ضروری نیست. اما یک مسئله مهم در این رابطه وجود دارد؛ که پیشرفت جسمی و خصوصاً صورت فرد به پایان رسیده باشد. انجام زیبایی بینی قبل از تکمیل رشد صورت صحیح نیست.

محدودیت سنی بالایی برای عمل بینی وجود ندارد. به عبارت دیگر ، اگر سلامت عمومی فرد مطلوب باشد ، جراحی در هر سنی قابل انجام است و هیچ مانعی برای این امر وجود ندارد.

تغییر شکل بینی

چه عملیاتی با عمل زیبایی بینی قابل انجام است؟

فقط 20٪ بیمارانی که برای جراحی زیبایی بینی به ما مراجعه می کنند  از ناهنجاری بینی شکایت دارند. 80٪ دیگر علاوه بر شکل بینی ، از احتقان بینی ، مشکل در تنفس ، آبریزش بینی  ، خروپف ، شکایات آلرژیک بینی ، سردرد ناشی از بینی  شکایت دارند.

یکی از مهم ترین اهداف ما بعد از زیبایی بینی ، طبیعی بودن و سازگاری آن با چهره است. با این وجود ، از بین بردن سایر شکایات ، به ویژه انسداد بینی نیز حائز اهمیت است.

اگر در طول عمل زیبایی ،غضروف بینی یا انحراف استخوان وجود داشته باشد ، برداشتن آن باعث رفع احتقان بینی می شود. به همین ترتیب ، برداشتن پولیپ بینی در تنفس از طریق بینی بسیار کمک خواهد کرد.

در بیمارانی که دچار سردرد ، آبریزش بینی یا ترشحات بینی هستند ، در صورت وجود سینوزیت مزمن،  زیبایی بینی و جراحی سینوزیت می تواند همزمان انجام شود.

خروپف اغلب با ناهنجاری بینی همراه است. یکی از مهم ترین دلایل خروپف مشکلات بینی است و همزمان می توان این مشکل را برطرف کرد.

نباید فراموش کرد که؛ عمل بینی نه تنها با هدف زیبایی شکل بینی انجام می شود بلکه هدف از این کار هم زمان بهبود عملکرد بینی  است ، سایر مشکلات تشخیص داده شده در بینی که از بین می رود نیز عملیات است.

در مورد این سؤال که بهترین فصل برای انجام کدام فصلی است؛

زیبایی بینی عملی است که می توان در تمام فصول انجام داد. فرقی نمی کند تابستان ، زمستان باشد یا بهار. اما از آنجا که آفتاب گرفتن برای یک ماه پس از عمل مناسب نیست و عینک آفتابی سنگین نباید به مدت یک ماه استفاده شود ، افراد ممکن است زمستان را ترجیح دهند. از نظر پزشکی ، هیچ تفاوتی بین فصول تابستان و زمستان وجود ندارد.

عمل بینی چقدر باید مهم باشد؟

زیبایی و طبیعی بودن بینی در برقراری ارتباط متقابل افراد ، آشکار کردن ابروها و چشم ها ، تأثیرگذاری بر اعتماد به نفس شخص و تعیین بیان فرد برجسته ترین ارگان است.

بینی ارگانی نیست که فقط از لحاظ شکل مهم باشد. بینی بسیاری از کارهای حیاتی مانند تنفس ،  بو کردن و فیلتر هوا را انجام می دهد. بینی آناتومی پیچیده ای است که از غضروف ، استخوان ، سینوس ها ، چربی ، عضله ، بافت همبند ، گوشت بینی و پوست تشکیل شده است.

این مجموعه همچنین یک ارگان دشوار است زیرا علاوه بر آناتومی ، در بسیاری از افراد ویژگی های مختلفی نیز دارد. بینی که دارای چنین آناتومی پیچیده ای است ، برای حفظ کارکردهای آن بسیار حیاتی است ، همیشه در وسط صورت قابل مشاهده است و از نظر زیبایی  بسیار مهم است و یک عمل دشوار است که نیاز به  صبر ، تجربه و توانایی متخصص دارد.

نباید فراموش کرد که شایع ترین دلیل عدم موفقیت در عمل زیبایی بینی ، انتخاب اشتباه متخصص است.  چنین ارگانی که هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملکردی مهم است ، هنگام تصمیم گیری در مورد متخصص دقت کنید.

خونریزی بینی:

خونریزی بینی پدیده ناخوشایندی است که برای بیشتر ما اتفاق افتاده است. معمولاً در مدت زمان کوتاهی متوقف می شود ، اما بعضی اوقات با طولانی شدن، خونریزی شدید نیز ممکن است اتفاق بیفتد. به جای اینکه اطلاعات زیادی در مورد خونریزی بینی در اینجا ارائه دهم ، سعی می کنم به سؤالاتی از قبیل آنچه می توان در زمان خونریزی انجام داد ، چه موقع به متخصص مراجعه کنید و برای محافظت چه باید کرد جواب می دهیم.

اولین کاری که وقتی بینی شروع به خونریزی می کند این است که آرام باشیم و باور داشته باشیم که توانایی انجام کاری را داریم. چون که 99٪ از خونریزی بینی، خونریزی است که می تواند به طور  خود به خود یا با مداخلات ساده متوقف شود. به محض مشاهده خونریزی ، فوراً به توالت بروید یا در جایی بنشینید ، ظرفی را در دست بگیرید ، به آرامی سر خود را به جلو کج کنید و هر دو سوراخ بینی را ببندید  10 دقیقه صبر کنید ، بررسی نکنید که آیا خونریزی متوقف شده است یا خیر.

بعد از 10 دقیقه ، اگر خونریزی متوقف شده است ، حدود یک ساعت بینی خود را تمیز نکنید.اگر خونریزی همچنان ادامه دارد ، یخ روی بینی خود بگذارید. به مدت نیم ساعت به استفاده از یخ ادامه دهید ، در این میان نوک بینی خود را با دست دیگر فشار دهید. . اگر هنوز خونریزی بینی دارید ، به متخصص مراجعه کنید.

مشکل احتقان بینی:

بینی یکی از مهم ترین ارگان ها برای سلامتی انسان است. تنفس از طریق بینی برای عملکرد تنفسی سالم و بدن سالم ضروری است. بینی فقط اندامی نیست که هوا در آن وارد و خارج می شود. علاوه بر عملکرد تنفس بینی ، رطوبت ، گرم کردن ، عملکرد بو و تهویه گوش میانی نیز وجود دارد. هنگامی که احتقان بینی طولانی شود ، قطعا مشکلات سلامتی دیگری به  دنبال خواهد داشت. به طور خلاصه ، احتقان بینی نه تنها کیفیت زندگی بیمار را مختل می کند ، بلکه اگر به موقع مداخله نشود ، سلامتی را نیز مختل می کند.

شکایت بیمار از احتقان بینی چیست؟

 • باید مدام از دهان تنفس کند. عفونت های مکرر گلو رخ می دهد ، و فارنژیت مزمن رخ می دهد.
 • خروپف و اختلالات خواب ایجاد می شود
 • مشکلات ریه و قلب را تشدید می کند
 • در صبح ، خشکی دهان ایجاد می شود
 • اختلالات جنسی رخ می دهد
 • تمایل به ایجاد مشکلات روانی دارد
 • – کیفیت صدا بدتر می شود
 • در کودکان شب ادراری رخ می دهد

همانطور که مشاهده می شود ، انسداد بینی به طور جدی کیفیت زندگی را مختل می کند.

سوالات متداول درباره عمل بینیعلل احتقان بینی:

انحراف در استخوان بینی:

در وسط بینی ، غضروفی که بینی را به دو قسمت راست و چپ تقسیم می کند ، سپتوم نامیده می شود. انحراف موجود در این ساختار غضروف می تواند با تنگ کردن سوراخ های هوا در سوراخ های بینی از تنفس جلوگیری کند.

گوشت بینی زیرین ، بافت های داخل بینی هستند که در هر فرد وجود دارد ، هوای تنفسی را گرم ، مرطوبد و پاکسازی می کنند. این بافت ها گاهی به دلایل مختلف می توانند بیش از حد رشد کرده و کانال های بینی را باریک کنند.

باریک شدن سقف بینی (انقباض دریچه):

این یک مشکل مادرزادی است. از خارج به نظر می رسد که بینی فشرده شده است.

پولیپ بینی:

این مهم ترین دلیل احتقان بینی در کودکان است.  می تواند بر رشد و نمو کودک تأثیر منفی بگذارد. بعضی اوقات می تواند باعث بروز مشکلات شنوایی نیز شود.

اکثر بیمارانی که مراجعه می کنند هم نگرانی های زیبایی و هم مشکلات تنفسی دارند. اخیراً در زیبایی بینی از هر سنی  تقاضا وجود دارد. اکنون مردم روی بینی طبیعی تمرکز دارند. بینی می خواهند که با صورت آنها سازگار باشد. ممکن است یک بینی که مناسب یکی است مناسب دیگری نباشد.

 • از نظر زیبایی ، باید فرم بینی طبق ویژگی های صورت فرد برنامه ریزی شود.
 • باید طبیعی ، سازگار با سایر ساختارهای صورت باشد.
 • کسی که شما را نمی شناسد نباید بفهمد که بینی شما عملی است.
 • اگر بستگان نزدیک شما می داند که بینی خود را عمل کرده اید، باید متوجه یک تغییر مثبت شود.
 • اگر شکایاتی از نفس کشیدن وجود دارد ، باید در همان زمان برطرف شود.
 • در دراز مدت ، نباید افتادگی و انحراف بینی ایجاد شود.

پس از یک عمل موفق و از بین رفتن ورم بینی متناسب با صورت می شود. بسیاری از افراد حتی بینی قدیمی خود را فراموش می کنند. در حالی که یک بینی بد چهره ای سخت به فرد می دهد ، پس از یک عمل موفق بیان زیباتر می شود ، حتی در ساختار ذهنی فرد تغییراتی مثبت ایجاد می شود.   اعتماد به نفس افزایش می یابد و نگاه به زندگی مثبت تر می شود.

مهم ترین عاملی که باعث افزایش موفقیت می شود این است که متخصص بینی بیمار را به خوبی آنالیز کند.

آیا با عمل بینی مشکل احتقان بینی برطرف می شود؟

اگر از شکل عمل بینی که انجام داده اید راضی هستید ، اما نمی توانید به راحتی نفس بکشید ، شب ها نمی توانید بخوابید، همیشه با احتقان بینی روبرو می شوید. مهم نیست بینی شما برای ما چقدر زیبا باشد ، اما اگر نمی توانید به راحتی نفس بکشید ، ارزش آن را ندارد.

مهم ترین کار بینی تنفس است ، زیبایی بینی که نمی تواند به راحتی نفس بکشد چیزی به شما نمی دهد. نکته مهم این است که علاوه بر داشتن یک بینی طبیعی ، زیبا و سازگار با صورت باید همزمان هدف تنفس راحت باشد.

روش انجام این کار با معاینه دقیق بینی قبل از عمل شروع می شود. شناسایی خوب مشکلات در واقع بزرگ ترین بخش راه حل من است …

در بیمارانی که علاوه بر شکل بینی دارای مشکلات احتقان نیز هستند ، اگر در ارزیابی قبل از عمل ، پره های بینی ضعیف باشد ، ضعف غضروف ، انحراف غضروف بینی و استخوان نیز وجود داشته باشد ، تشخیص قبل از عمل و  حل آن در همان جلسه در طول عمل لازم است.

اصل اساسی عدم برداشتن غضروف و بافت استخوانی بیش از حد در بینی در حین عمل و تنظیم اندازه بسیار مناسب است.  اگر این کار انجام نشود ، افرادی که قبل از عمل احتقان بینی ندارند ممکن است بعد از عمل از احتقان بینی تازه شروع شده شکایت کنند.

هدف اصلی هنگام انجام عمل بینی؛  آشکار کردن یک بینی طبیعی ، زیبا ، مناسب با چهره شخص و همچنین حفظ عملکردهای تنفسی و انجام مانورها و کارهایی که می توانند همزمان به  تنفس خوب کمک کند.

عملکرد تنفس بینی:

اگرچه زیبایی ظاهری هنگام صحبت در مورد جراحی زیبایی بینی به ذهن متبادر می شود ، اما باید به خاطر داشت که عملکرد این اندام در نیاز حیاتی ما مانند تنفس نقش بسیار مهمی دارد.

در این زمینه ، به ویژه با نگرانی های زیبایی ، می توان با درک عملکرد از کوچک کردن و تنگ کردن بینی جلوگیری کرد.

در صورتی که بیمار در تنفس از طریق بینی مشکل داشته باشد ، باید جراحی زیبایی بینی همراه با مداخلات (انحراف ، سپتوپلاستی ، جراحی سینوزیت و …) انجام شود.

به خصوص در بیماران مرد که اغلب با مشکل تنفسی مواجه هستند ، انتظار زیبایی در برنامه دوم است.

مداخله زیبایی در بینی به عملکرد کمک می کند.

در جراحی بینی ، زیبایی و عملکرد غیر قابل تفکیک است.

عمل بینی ناموفق چگونه تشخیص داده می شود؟

یک بینی بد دارای ویژگی های خاصی است. شایع ترین ویژگی این است که سقف بینی کاملاً بسته نشده و به نظر می رسد نوک بینی و ریشه بینی قسمت های جداگانه ای هستند. شایع ترین دلیل این امر این است که استخوان موجود در پشت  بینی بیش از حد برداشته می شود.

یکی دیگر از ویژگی های عمل ناموفق این است که نوک بینی بسیار نازک است. این هم نتیجه بدی از برداشتن بیش از حد غضروف از نوک بینی است. با این حال ، غضروف ها ، که عملکرد بسیار مهمی در نوک بینی دارند ، باید در اندازه معینی دست نخورده باقی بمانند.

بعضی اوقات می بینیم که همه این غضروف ها برداشته شده اند. به خصوص در این نوع موارد ، نوک بینی به گونه ای است که انگار فشرده شده است.

باز هم ، از ویژگی عمل بد بینی ، سربالا کردن نوک بینی است که هنگام مشاهده از جلو ، داخل بینی دیده می شود. با این حال ، در خانم ها نوک بینی باید با لب  110 – 100 درجه باشد. در مردان این زاویه می تواند 1000-90 باشد.

عمل بینی ثانویه عملیاتی است که برای اصلاح بینی بد انجام می شود. این عمل جراحی باید مستقیماً به سمت مشکل هدایت شود. انجام اصلاحات یا آزمایشات غیر از مسئله خطرناک است و ممکن است منجر به جراحی های بعدی شود.

خطرات جراحی زیبایی بینی چیست؟

خطر خونریزی که یکی از مهم ترین خطرات جراحی بینی است ، ممکن است گاهی جدی باشد. به خصوص اگر قرار باشد برای رفع گرفتگی بینی ، روش های غیر زیبایی بینی انجام شود که در صورت لزوم باید انجام شود ، احتمال خونریزی ناخواسته افزایش می یابد. به خصوص در جراحی برداشتن  گوشت بینی ، این احتمال بیشتر است. اما چنین خونریزی هایی معمولاً به اندازه های خطرناک نمی رسد و می توان با استفاده از تامپون های ساده متوقف کرد.

پس از عمل ممکن است چسبندگی هایی در داخل بینی ایجاد شود و این ممکن است باعث شود تنفس شما از قبل از جراحی دشوار شود. معمولاً درمان آن آسان است ، اما ممکن است مداخله جراحی دوم لازم باشد. بسیار بندرت ممکن است سوراخی در ساختاری بنام “سپتوم” در وسط بینی ایجاد شود.  معمولاً مشکلی ندارد ، اما ممکن است به ندرت هنگام تنفس صدا ایجاد کند. درمان آن دشوار است و نیاز به عمل مجدد دارد.

می توان گفت که عفونت تقریباً هرگز در بینی مشاهده نمی شود. این اندام که خون رسانی بسیار قوی دارد ، در برابر التهاب بسیار مقاوم است. اگر عفونت بعد از این عمل جراحی ایجاد شود ، می توانید وارد ادبیات پزشکی شوید.

اما اگر بعد از عمل مشکلات زیبایی و ناهنجاری ها را تجربه کنید یا از شکل بینی خود راضی نباشید هیچ کس تعجب نخواهد کرد. بنابراین ، شایع ترین عارضه این جراحی، زیبایی است. عوارض زیبایی بینی ممکن است شامل افتادگی در قسمت پشت بینی ، انحراف بینی ، عدم تقارن ، عدم تنفس به دلیل اختلال در دریچه بینی باشد.

البته در دستان متخصص باتجربه ، کسانی که می دانند چه کاری انجام می دهند این عوارض تقریباً بعید به نظر می رسد. مانند هر عمل ، مهم ترین عمل  اولین عمل است. تصحیح مداخلات اشتباه با هر مداخله ثانویه دشوارتر می شود.

علل و چگونگی درمان درد پل بینی

جراحی زیبایی بینی در مردان:

مردان نیز به طور فزاینده به دنبال جراحی زیبایی بینی هستند. در کشورهای غربی ، یک چهارم بیماران با جراحی زیبایی بینی را آقایان تشکیل داده اند.

چندین تفاوت اساسی در عمل بینی مردان از زنان وجود دارد:

 1. مهم ترین چیزی که باید در خط مقدم زیبایی ظاهری در مردان نگه داشته شود ، محافظت از ظاهر مردانه است. نحوه انجام این کار ممکن است بسته به نوع صورت و هارمونی هر بیمار متفاوت باشد. به عنوان یک قاعده کلی ، سربالا نکردن نوک بینی،  بیش از حد نازک نمی شود (به ندرت انجام می شود زیرا باعث اختلال در طبیعی بودن حتی در بیماران زن می شود). زاویه بین بینی و لب در زنان 105 درجه و در آقایان 90 درجه است.

اگر بینی صاف و اندکی  بالا باشد ، ناحیه چشم ، گونه ها و خطوط چانه برجسته تر است و تعادل ایجاد می کند که مانع از زنانگی می شود. ساختار فک نرم و گونه ها ممکن است بینی را در واقع بزرگ تر از آنچه است  نشان دهد.

 1. خواسته های بیماران مرد به اندازه بیماران زن نیست. یعنی ممکن است بیماران مرد گاهی اوقات فقط از قوس بینی ، نوک بینی افتاده یا عرض نوک بینی شکایت کنند. شاید برای آنها کافی باشد که فقط روی آن بخش عملیات را انجام دهند. زیرا هیچ فرم زیبایی استانداردی در بینی نر وجود ندارد.
 2. انگیزه اصلی برای جراحی بینی در برخی از بیماران مرد ممکن است برای بهتر نفس کشیدن باشد ، درخواست های مربوط به ظاهر ممکن است ناشی از تغییرات ثانویه باشد که در هنگام تروما ایجاد می شود و منجر به مشکلات تنفسی می شود.
 3. اگرچه با احتیاط بیشتری عمل می شود ، اما میزان عمل ثانویه در بیماران مرد کمی بالاتر از زنان است.

چرا تحلیل صورت در زیبایی بینی اهمیت دارد؟

افراد به دلیل آفرینش اشکال مختلفی از چهره و بینی دارند. اگرچه ساختار بینی مشابه است ، اما در هر فرد ویژگی های کاملاً متفاوتی از خود نشان می دهد. بنابراین ، بینی ای که باید برای هر فرد ایجاد شود نیز باید متفاوت باشد.

مهم ترین نکته در زیبایی بینی ، تجزیه و تحلیل صورت و بینی است که برای هر صورت نیاز به برنامه ریزی مجزا دارد.

شکل صورت در تصمیم گیری در مورد چگونگی انجام عمل بینی بسیار مهم است. بینی ای که بر روی صورت ریز ایجاد می شود نمی تواند مانند بینی روی صورت بزرگ باشد. همانطور که یک بینی کوچک به صورت کشیده مناسب نیست هرگز بینی خشن برای چهره ریز در نظر گرفته نمی شود.

روی صورت شکل لب ، ساختار چانه ، وضعیت استخوان گونه ، عرض پیشانی ، فاصله بین لب و بینی ، موقعیت ابروها ، چشم ها ، زاویه بین پیشانی و بینی ، ضخامت پوست و پوست  در برنامه ریزی بسیار تأثیر می گذارد و باید قبل از عمل با دقت مورد تحلیل قرار گیرد.

یکی از مهم ترین موضوعات این است که هر بینی باید تقریبا متفاوت از یکدیگر باشد. صرف نظر از شکل بینی و صورت ، ایجاد همان بینی به اصطلاح مانند محصولاتی است که خارج از کارخانه ساخته می شوند و ما هرگز و هرگز آن را نمی خواهیم.

هدف اصلی باید ایجاد یک بینی طبیعی و زیبا، سازگار با صورت با انجام تجزیه و تحلیل های فردی و برنامه ریزی برای هر چهره باشد و نباید معلوم شود که عمل است.

چه زمانی باید به جراحی بینی فکر کنید ؟

 • اگر با شکل، اندازه و یا سازگاری بینی با دیگر اجزای صورت مشکلی داشته باشید.
 • اگر بینی شما بیش از اندازه بزرگ، بیش از اندازه کوچک یا ناسازگار با بقیه صورت باشد
 • اگر بینی شما دارای انحراف استخوان یا پولیپ بینی دارید که مانع از تنفس می شود
 • اگر بینی شما دارای قوز و یا نوک بینی افتاده باشد عمل زیبایی مفید خواهد بود.

مقاومت زمانی زیبایی بینی:

از آنجا که هدف اصلی در عمل زیبایی بینی، زیبایی است ، روند تنفس بینی غالباً نادیده گرفته می شود.

اما ابعاد دیگری نیز مورد غفلت قرار گرفته است که در طولانی مدت بر رضایت واقعی بیمار تأثیر می گذارد. با پیری ، بینی نوعی زلزله را تجربه می کند. جراحی های بینی نباید این زمین لرزه را تسریع کند ، بلکه برعکس باید آن را در برابر زمان و پیری مقاوم کند.

چگونه می توانیم این کار را برای تقویت ساختمان ها در برابر زلزله انجام دهیم ، می توانیم با حمایت و تقویت بینی با همان رویکرد ، از مقاومت در برابر زمان اطمینان حاصل کنیم.

اگر موادی را که سبب زنده نگه داشتن بینی است با منطق کوچک کردن بینی از بین ببریم ، باعث ضعف بینی خواهیم شد.

بینی نمی تواند در برابر زمان و افتادگی مقاومت کند. تقویت ساختار برای دستیابی به یک بینی زیبا که در برابر زمان مقاومت کند ، لازم است.

در این زمینه ، موفقیت زیبایی بینی باید یک ظاهر طبیعی و مقاوم به زمان داشته باشد که با صورت سازگار باشد و تنفس راحت تر انجام دهد.

پس از جراحی زیبایی بینی چه مزایایی دریافت می کنید ؟

 • شکل و زاویه بینی زیبا می شود
 • انحراف استخوانی یا پولیپ بینی که موجب مشکلات تنفسی می شود تصحیح می شود، به شما اجازه می دهد تا راحت تر نفس بکشید
 • به خصوص پس از رینوپلاستی خود را زیبا تر می بینید

مشکلاتی که ممکن است پس از جراحی زیبایی بینی به وجود بیاید؟

 • پس از عمل، مخصوصا در بیمارانی که انحراف بینی دارند عملیات، داخل بینی انجام می شود و از تامپون سیلیکونی استفاده می شود. اگرچه  تامپون های تازه استفاده شده امکان نفس کشیدن را می دهند، اما در هفته اول ممکن است مشکلات تنفسی رخ دهد.
 • بهبود پس از عمل طول خواهد کشید. بینی پس از 1 سال فرم آخر را می گیرد. به خصوص در بیماران با تغییرات شدید در بینی، عادت کردن به ظاهر جدید ممکن است در ابتدا دشوار باشد.
 • در طول دوره بهبود، سرعت بهبود پوست بینی و سازگاری با استخوان و غضروف تغییر یافته ، در هر ساختار بدن مشابه نیست. دوره بهبود باید تحت کنترل باشد، زیرا در صورت بروز یک مشکل ممکن است مداخله زود هنگام ، عملیات دوم را به تاخیر بیندازد.

آنچه در جراحی بینی انجام می شود

ساختار غضروف و استخوان زیر پوست است که شکل بینی ما را به وجود می آورد. مازاد یا کمبود این ساختارها و روابط آنها با یکدیگر ساختار بینی را نشان می دهد. به عنوان مثال، ساختار بزرگ غضروف و استخوان به عنوان یک قوس در بینی ایجاد می شود. اگر غضروف نوک بینی کوچک باشد، ممکن است ضعف یا افتادگی در پره های  بینی وجود داشته باشد. معاینه دقیق بینی برای هر بیمار انجام می شود و پس از تشخیص مشکلات، یک برنامه درمانی خاص در نظر گرفته می شود. استخوان اضافی می تواند برداشته شود، یا غضروف ضعیف می تواند به ساختار قوی تر تبدیل شود.

بنابراین اگر این رویداد فقط مربوط به ساختار استخوانی و غضروف باشد، وقتی گفته می شود شکل گیری بینی بیمارانی که دارای پوست ضخیم هستند دشوار است ، به چه معناست؟

پوست نازک ساختارهای زیر را بهتر نشان می دهد. این بدان معناست که اگر پوست بینی ضخیم باشد هرچقد بینی را کوچک کنیم به اندازه دلخواه کوچک نمی شود. به ویژه در بیمارانی که بینی سربالا می خواهند رسیدن به شکل دلخواه ممکن نخواهد بود. در نتیجه، بدن دارای محدودیت هایی است و هدف رسیدن به بهترین نتیجه است.

سوالات متداول در مورد عمل زیبایی بینی

تفاوت بین جراحی بینی باز و بسته چیست؟

همانطور که در سؤالات قبلی ذکر کردیم، در عمل زیبایی بینی با شکل دهی ساختار استخوانی و غضروف ، ظاهر جدیدی به دست می آید. در دوره های اولیه، زیبایی بینی به شکل جراحی بسته انجام می شد، اما به دلیل وجود مشکلات در شکل دادن نوک بینی و اصلاح بینی های انحرافی، روش باز توسعه یافت و روش مورد استفاده توسط بسیاری از جراحان پلاستیک شده است. جراحی چه باز و چه بسته، کار در واقع یکسان است. تنها تفاوت، راه رسیدن به اسکلت بینی در طی این عملیات است. در جراحی بسته بینی، بریدگی ها در قسمت داخلی بینی است و در جراحی باز در نوک بینی تا  2MM  بریدگی ایجاد می شود. این برش کوچک به ما امکان می دهد که نوک بینی را

راحت تر ببینیم و همچنین به شکل دهی آسان آن نیز کمک می کند.

تکنیک باز عمل بینی:

من همیشه به بیمارانم مثال زیر را میزنم. ماشین شما خراب شده است، شما به مکانیک رفته اید. او باید موتور را نگاه کند و مشکل را برطرف کند. آیا تعمیر موتور بدون باز کردن کاپوت صحیح است؟ البته بهتر است باز کرده مشکل را مستقیماً ببینید و سپس آن را تعمیر کنید.

شکل بینی  با کار روی غضروف و استخوان های بینی داده می شود. پس از تجزیه و تحلیل این ساختارهای غضروفی که در هر فرد متفاوت است مشکلات تشخیص داده می شود ، لازم است از روش های مناسب برای حل این مشکلات استفاده شود. عمل بینی نوعی شطرنج است که متخصص با آناتومی بینی بیمار بازی می کند.

بنابراین ضروری است که متخصص اثرات مانورهای انجام شده بر روی جراحی را در کوتاه مدت و بلند مدت به خوبی محاسبه کند ، صبور باشد و عجله نداشته باشد. این عملیاتی است که در صورت انجام خوب کار بسیار راضی خواهید بود اما اگر بد انجام شود ، تصحیح آن دشوار خواهد بود. هنگام کار بر روی غضروف و استخوان ، لازم است از آسیب دیدن ساختارهای حامل بینی جلوگیری شود. آسیب رساندن به این بافت ها ، اضافه برداشتن استخوان و غضروف ، خرد کردن غضروف از مهم ترین دلایل ظهور ناهنجاری های جدی در کوتاه مدت ، میان مدت و طولانی مدت است.

خطاها در عمل بینی:

در نتیجه عمل زیبایی بینی ، در برخی از بیماران بینی با صورت سازگار نیست یعنی غیر طبیعی است ،یا نوک آن خیلی سربالا است و به طور خلاصه عمل بینی آشکار است. ما این موارد را خطاهای عمل بینی می نامیم.

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که بیماران در عمل بینی مرتکب می شوند این است که بیماری که در تنفس مشکل دارد ابتدا برای درمان مشکل تنفس عمل می شود و سپس برای زیبایی. بیمارانی که به هر دو عمل احتیاج دارند باید همزمان این عملیات را در نظر بگیرند. از آنجا که بینی یک کل است ، بهتر است همزمان انسداد بینی و مداخلات زیبایی انجام شود.

یکی از شایع ترین اشتباهاتی که در عمل بینی انجام می شود این است که بیمار هنگام تنفس طبیعی نمی تواند نفس بکشد. دلیل این امر این است که مکانیسم دریچه در ورودی بینی به دلیل بافت های خارج شده از مکان های نادرست مختل می شود. هنگامی که بیمار در حال تنفس است ، بال های بینی بسته شده و از ورود هوا جلوگیری می کند.

برداشتن بیش از حد استخوان یا غضروف همچنین ممکن است باعث افتادگی بینی ، عدم تقارن در نوک بینی و انحراف شود. در نتیجه ، تجربه متخصص که عمل جراحی را انجام می دهد ، ارزیابی صحیح از بیمار و صحت عمل بر نتیجه تأثیر می گذارد.

مشکلات اساسی در بیمارانی که متقاضی عمل بینی هستند:

البته که مهم ترین مشکل در بیمارانی که متقاضی جراحی بینی هستند ناهنجاری شکل بینی است. شایع ترین دلیل این امر قوس بینی است. جدای از این بینی دراز ، بینی بزرگ ، بینی پهن ، نوک بینی پهن ،  پهنی پره های بینی ، بینی کج، بینی نامتناسب با صورت، بینی باریک ، نوک بینی افتاده و بسیاری از شکایات مشابه دیگر.

بیشتر بیمارانی که به دلیل مشکلات زیبایی  به ما مراجعه می کنند دارای مشکلات عملکردی نیز هستند. به عنوان مثال ، در بسیاری از آنها همزمان مشکل تنفسی وجود دارد. برخی با مشکلاتی مانند آلرژیک ، سینوزیت همراه هستند که باعث سردرد  و ترشحات بینی می شود. احتقان بینی ، سردرد ، مشکلات ناشی از آلرژی و سینوزیت باید به طور همزمان از بین بروند.

آیا برای شکستن استخوان های بینی از ابزارهای چکش مانند استفاده می شود؟

همانطور که قبلا ذکر شد، یکی از مهم ترین مسائل در زیبایی بینی، شکل دهی استخوان ها و به دست آوردن فرم مورد نظر است. به ویژه، استخوان هایی که قبلا صدمه دیده، شکسته و به شکل اشتباه جوش خورده می توانند منجر به انحرافات بیشتر شوند. برای بینی بسیاری از ابزارها و تکنیک ها در طول تاریخ توسعه یافته و استفاده شده است. با این حال، در سال های اخیر، با معرفی پیشرفت های تکنولوژیکی در زمینه سلامت، به ویژه با جراحی پیزوالکتریک، استخوان ها بدون شکستن از قسمت های مورد نظر، با بریدن می تواند فرم صحیح بگیرد. در این روش، به ویژه چون با مشاهده کردن، برش و شکل دهی انجام می شود، عملیات کنترل شده است.

خوردنی ها و نوشیدنی ها بعد از عمل بینی

بلافاصله بعد از عمل، پس از حدود 3 ساعت شروع به مصرف مایعات می کنیم. مصرف مایعات را با آب شروع می کنیم،  اگر حالت تهوع رخ ندهد، می توانید غذاهایی مانند سوپ، ماست و کیک بخورید. مهم ترین عامل در تغذیه، اجتناب از مصرف نمک است. نمک سبب ورم می شود بنابراین اجتناب از مصرف نمک در 3 هفته اول بعد از عمل بینی مهم است.  یک هفته از مصرف غذاهای جامد که سبب درد در بینی می شود اجتناب کنید، برنج نرم، ماکارونی، ماست، سوپ، سبزیجات نرم، گوشت خوب پخته شده را در طی یک هفته مصرف کنید.

هشدارها قبل و بعد از عمل بینی:

آماده سازی قبل از عمل:

 • برخی از داروها ممکن است با بیهوشی در تعامل باشند یا عوارض جانبی آنها با عمل ممکن است رخ دهد. همیشه در مورد تمام داروهای استفاده شده به متخصص خود اطلاعات دهید. به خصوص آسپرین و مشتقات آن باید یک هفته قبل از عمل قطع شود. مشکلی برای خانم ها وجود ندارد که این عمل را در حین قاعدگی انجام دهند.
 • استعمال سیگار بر بهبود زخم تأثیر منفی می گذارد. به همین دلیل توصیه می شود هر چه سریع تر قبل از عمل سیگار را ترک کنید و بعد از عمل از آن استفاده نکنید.
 • اگر قبل از عمل احساس سرماخوردگی و گلودرد دارید با متخصص خود مشورت کنید.
 • در روز عمل با لباس راحت به بیمارستان بیایید. آرایش نکنید. جواهرات خود را در خانه بگذارید .
 • شب قبل از عمل ، دوش ملایم بگیرید و از اسپری مو و ژل استفاده نکنید
 • اگر جراحی قبل از ظهر باشد ،شب بعد از 24 ساعت ، هیچ چیزی نباید خورد و نوشید. اگر بعد از ظهر باشد ، با در نظر گرفتن دوره گرسنگی 6 ساعته ، می توانید یک صبحانه سبک مصرف کنید.
 • لازم است معاینات لازم (آزمایشگاهی و تصویربرداری) دو ساعت قبل از عمل و ارزیابی ها انجام شود.

در صورت امکان ، توصیه می کنم اندکی قبل از عمل ، از غذاهایی که حاوی اسید سالیسیلیک هستند و اثری مانند آسپیرین دارند مانند بادام ، کشمش تازه ، سیب ، زردآلو ، گیلاس ، هلو ، آلو   و خیار هستند استفاده نکنید.  زیرا این غذاها هرچند به ندرت اما خونریزی را افزایش می دهند.

مراقبت بعد از عمل:

 • 4 روز بعد از عمل سر باید هنگام خواب و در حالت استراحت (دو بالش) بالا باشد.
 • استفاده از یخ 15 دقیقه به طور متناوب در اطراف چشم حداقل به مدت دو روز باعث کاهش کبودی و تورم صورت می شود. در هنگام استفاده از یخ باید از پانسمان محافظت شود.
 • اگرچه بلافاصله بعد از عمل تورم و کبودی زیاد مشاهده نمی شود ، تورم و کبودی ممکن است در 2 – 3 روز بعدی افزایش یابد. نگران نباشید. این شکایات پس از آن به سرعت کاهش می یابد.
 • بعد از عمل بینی درد شکایتی شایع نیست. اگر درد دارید ، می توانید هر 3 ساعت یک مسکن بخورید. اگر درد ندارید ، از مسکن ها استفاده نکنید.
 • در صورت استفاده از تامپون بینی ، ممکن است شکایاتی از تامپون وجود داشته باشد. این شکایت پس از حذف تامپون از بین می رود.
 • در بینی ، تامپون می تواند 3-1 روز بماند. برداشتن تامپون یک روش بدون درد است.
 • تغذیه بعد از عمل باید به شرح زیر باشد.
 • به مدت 4 روز از خوردن غذای جامد ، خشک و گرم اجتناب کنید.
 • غذاهای گرم یا سرد که آبدار ، نرم هستند و به جویدن زیادی نیاز ندارند را ترجیح دهید.
 • برای 4 روز اول از حرکات بیش از حد ( خندیدن ، گریه کردن ، فریاد زدن ، خمیازه کشیدن) خودداری کنید.
 • ممکن است دو یا چهار روز ترشحات خون از بینی داشته باشید. شما می توانید ترشحات را  به آرامی تمیز کنید.
 • به مدت سه هفته از عطسه و سرفه خودداری کنید.
 • می توانید در روز دوم بعد از عمل دوش بگیرید.
 • به منظور جلوگیری از پوسته پوسته شدن بینی در طی چهار روز اول ، گوش پاک کن را می توان در روز 4 – 3 بار در آب اکسیژن غوطه ور کرد و قسمت داخلی بینی را تمیز کرد.
 • به مدت سه هفته از فعالیت های بدنی شدید (شنا ، ایروبیک ، دوچرخه سواری و غیره) خودداری کنید.
 • به مدت شش هفته بینی خود را از ضربات محافظت کنید
 • 4 هفته اول از عینک استفاده نکنید.

پوست بینی شما بعد از عمل به نور آفتاب حساس است. بنابراین ، به مدت 8 هفته از بینی خود در مقابل آفتاب محافظت کنید (سولاریوم ، آفتاب گرفتن) هنگامی که لازم است مدت طولانی در آفتاب بمانید ، می توانید از کرم های حاوی فاکتور ضد آفتاب (SPF-28) استفاده کنید.

چگونه می توان پایه بینی بسیار پهن را باریک کرد؟

در یک نگاه، بینی شما ممکن است بیش از حد بزرگ و پهن باشد. این  پهنا ممکن است به دلیل استخوان ، نوک بینی یا پایه بینی باشد. به ویژه ، پهنی پایه بینی با تقلیدها بیشتر می شود. پهنی  استخوان فوقانی جلوه ای پوچ به چهره می دهد. به نظر می رسد که دو چشم بیش از حد از یکدیگر فاصله دارند.

ما این کار را با از بین بردن5-3 میلی متر بافت از پایه بینی و در صورت لزوم از ورودی بینی انجام می دهیم. بریدگی را از بیرون می بینید. بعد از 7 تا 10 روز بریدگی را با بخیه های مخصوص می بندیم. بعد از بخیه زدن، بریدگی ممکن است تا یک ماه قرمز دیده شود. معمولاً هیچگونه اسکاری در جای بخیه ها وجود ندارد.

بینی باریک:

بینی بسیار نازک و باریک نه تنها ظاهر زیبایی ناخوشایندی در صورت ایجاد می کند بلکه باعث تنگی شدید نفس می شود.

تنگی بینی:

 • در نوک بینی
 • وسط بینی
 • بالای بینی
 • یا در هر سه بخش با هم می تواند باشد.

تنگی بینی در نوک، انگار بینی با یک چفت فشرده شده است. چهره را عصبانی می کند. در تنگی بخش میانی و فوقانی بینی ، بینی مبهم مانند یک خط نازک روی صورت به نظر می رسد.

چه نوع بیهوشی برای عمل بینی مناسب است؟علت تنگی نوک بینی چیست؟ با چه روشی می توان آن را ترمیم کرد؟

این دو بافت غضروفی است که شکل نوک بینی را ایجاد می کند. ضعف این بافت غضروف یا این واقعیت که کمتر از آن چیزی است که باید باشد دلیل این مشکل است. این مشکل غضروف ممکن شنقاط ضعف مشکل را حل می کند.

تنگی وسط بینی:

برای تنگی قسمت وسط بینی لازم است غضروف باز بین غضروف تنگ قرار داده شود. این غضروف ها هرگز از بیرون قابل رویت نیستند و نمی توان آنها را با دست حس کرد.

تنگی قسمت فوقانی بینی:

دلیل تنگی قسمت فوقانی بینی این است که استخوان ها بسیار نزدیک به یکدیگر هستند. استخوان ها را با بریدگی متحرک می کنم. سپس این استخوان های متحرک را باید در جای خود قرار داد.

 بینی قوس دار:

بیشتر کسانی که می خواهند زیبایی بینی انجام دهند ، با شکایت قوس بینی مراجعه می کنند. قوس بینی در کشور ما شایع است. هنگام اصلاح بینی قوس دار در مردان پشت بینی باید صاف باشد. در خانمها ، پشت بینی صاف مناسب است و بنا به درخواست می توان کمی انحنا داد.

آیا قوس بینی با سوهان اصلاح می شود؟

قوس از دو بخش غضروف و استخوان تشکیل شده است. با تراشیدن  غضروف اضافی از بین می رود. قسمت اضافی استخوان با تراشیدن یا سوهان برداشته می شود.

آیا بعد از برداشتن قوس، استخوان ها در حین عمل شکسته می شوند؟

فرایند شکستن یا برش استخوان بینی استئوتومی نامیده می شود. در کلیه زیبایی بینی استئوتومی لازم نیست. فقط در جراحی های قوس دار لازم است. استئوتومی را می توان بصورت داخل بینی یا از گونه ها انجام داد. برای این فرآیند می توان از ابزارهای برش استخوانی در اندازه های مختلف استفاده کرد. من برش های استخوانی خیلی کوچک از 2 میلی متر را ترجیح می دهم. زیرا کم تر آسیب زا است. این حالت کبودی و تورم کم تری را بعد از عمل ایجاد می کند …

آیا بعد از برداشتن قوس، درد در ناحیه پشت بینی وجود خواهد داشت؟

هرچقدر هم قوس بزرگ باشد ، هیچ دردی بعد از برداشتن وجود نخواهد داشت.اما داشتن حساسیت طبیعی است   و معمولاً سریع می گذرد.

نوک بینی دراز:

این شرایطی است که ظاهر چهره را تحریف می کند ، به خصوص هنگامی که از نمایه مشاهده می شود. ما آن را بینی پینوکیو می نامیم. در بیمارانی که نوک بینی درازی دارند ، اغلب همراه با مشکل دیده شدن سوراخ بینی است. این را نباید هنگام اصلاح بینی نادیده گرفت. اندازه کوچک فک ممکن است باعث شود بینی بیش از حد دراز به نظر برسد. این وضعیتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. در چنین مواردی ، مداخلات کوچک در فک ممکن است لازم باشد.

بینی سربالا:

بیش از حد سربالا بودن بینی سبب جذابیت کم تر می شود.

بیشتر از طریق برداشتن غضروف داخل بینی ، ساختار بهتری در بینی ایجاد می کنیم که سربالا بودن بینی اصلاح می شود.

 • بینی من بینی کاملا ًسربالا است ، اما می ترسم بعد از عمل بدتر شود ، چگونه می توان مطمئن شد که چنین نمی شود؟

در هر جراحی زیبایی بینی ، هدف ما ضبط طبیعی بودن ، به وجود آمدن یک بینی بدون عمل است.

نوک بینی پهن و بزرگ:

پهنی نوک بینی مشکلی است که ما به طور مکرر شاهد آن هستیم  و روی ظاهر فرد تأثیر منفی می گذارد. نوک این نوع بینی پهن و پراکنده است. معمولاً در بین مردم به عنوان بینی گوشتی گفته می شود. غضروف اضافی نوک بینی است که سبب ظاهر گوشتی و پهن بینی می شود.

روش های زیادی برای تنگ کردن نوک بینی وجود دارد. اولین کاری که ما انجام می دهیم این است که بافت اضافی غضروف برداشته شود .سپس بافت غضروف باقی مانده را شکل می دهیم. نکته مهم این است که غضروف بیش از حد برداشته نشود. میزان غضروف قابل برداشت در افراد مختلف متفاوت است. بعضی اوقات تکنیک های برداشت غضروف و بخیه ممکن است برای حل مشکل کافی نباشد. اگر از روش های مختلف استفاده کنم ، این موضوع را در طول معاینه به تفصیل توضیح خواهم داد.

بینی من خیلی پهن است هنگام تنگ شد چگونه تقارن را به دست می آورید؟

من به طور قطع در بیماران با نوک بینی پهن از تکنیک رینوپلاستی باز استفاده می کنم. با  استفاده از این تکنیک ، من می توانم غضروف هایی که حذف می کنم را مستقیماً اندازه گیری و از بین ببرم.

انحراف بینی:

عمل انحراف بینی، مشکلی است که به دانش فنی ، تجربه و توانایی زیادی نیاز دارد ، بهبود چشمگیر معمولاً در دست یک متخصص با تجربه و ماهر امکان پذیر است. بعضی اوقات ، حتی اگر بینی کاملاً صاف باشد ، ممکن است بیمار بخواهد کمی انحراف را حفظ کند.

برخی از سؤالات در مورد انحراف بینی که کنجکاو هستید بدانید:

عمل انحراف بینی چگونه است؟

تکنیک مورد استفاده در هر بیمار با توجه به علت انحراف بینی متفاوت است. ما می توانیم بینی را به 3 بخش تقسیم کنیم. 3/1 بخش فوقانی استخوانی است ، 3/1 میانی پل غضروف ، 3/1 پایین آن توسط نوک بینی شکل می گیرد. هر قسمت از بینی که انحراف را تشکیل می دهد باید توسط متخصص با دقت مورد بررسی قرار گیرد. روش جراحی با توجه به بخشی که انحراف بینی وجود دارد متفاوت است. انحراف هر بخش نیاز به یک طرح جراحی متفاوت دارد. انحراف ساده به یک طرح ساده نیاز دارد ، در حالی که یک انحراف پیچیده نیاز به یک برنامه جراحی پیچیده دارد.

اگر انحراف، ناشی از 3/1 بالایی یعنی از قطعه استخوانی باشد ، استخوان های بینی را شکسته و تغییر شکل می دهند تا حالت صاف ایجاد شود. اگر انحراف ناشی از نوک بینی باشد ، با کاربردهای مختلف غضروف بینی اصلاح می شود. اگر قسمت میانی “پل غضروف” باشد ، تکنیک های مختلفی باهم برای تصحیح انحراف این بخش ترکیب می شود.

 • چرا بینی من انحراف دارد؟

ممکن است در اثر شکستگی بینی قبلی یا دلایل مادرزادی ایجاد شده باشد. گاهی اوقات هر دو می توانند با هم نقش داشته باشند.

 • آیا از یک طرف بافت را جدا می کنید ، و به طرف دیگر بافت اضافه می کنید یا هردو؟

هر دو. در ضمن  تنظیم مجدد و شکل دادن به بافت های بینی نیز ضروری است.

 • بینی من کاملاً انحراف دارد ، بنابراین سوراخ بینی من صاف نیست. آیا این اصلاح می شود؟

سوراخ بینی شکاف های هوایی است که توسط بافت احاطه شده است. وقتی نوک بینی صاف شود ، این سوراخ ها مسطح خواهند شد.

 • کاملاً مطمئن نیستم که بینی من انحراف دارد، گویی که یک طرف انحراف دارد. آیا برای اصلاح این همان عمل جراحی را انجام می دهید؟

نوک بینی افتاده:

افتادگی نوک بینی در جامعه ما بسیار متداول است. نوک بینی به سمت لب فوقانی آویزان است. بینی در صورت دراز دیده می شود. افتادگی  خصوصاً با خندیدن برجسته تر می شود. زاویه صورت با لب فوقانی باید به طور معمول 100-90 باشد. این زاویه در بینی افتاده زیر 90 است. بینی افتاده باعث می شود پیرتر به نظر برسید. در نتیجه تصحیح مشکل ، ظاهر جوان تری حاصل می شود.

نوک بینی من افتاده و بزرگ است، اما با گذشت سال ها ، به نظر می رسد آویزان تر می شود؟ آیا ممکن است چنین چیزی اتفاق بیفتد؟

آیا بعد از عمل بینی افتادگی در نوک بینی به وجود می آید؟

این یکی از متداول ترین سؤالات بیمارانی است که برای انجام عمل بینی به ما مراجعه می کنند.

بیماران با دیدن یا شنیدن افرادی که سال ها در محیط زندگی خود بوده و دچار افتادگی بینی شده اند ، با این نگرانی روبرو می شوند. به لطف تکنیک های جدید بعد از عمل دیگر بیماران دچار افتادگی بینی نمی شوند.

دقیقاً نه. برای انجام این کار ، نیاز به بررسی دقیق هست و باید دقیقاً فهمید چه چیزی باعث ایجاد مشکل می شود. سپس یک برنامه جراحی برای اصلاح مورد نیاز است. این کاملاً به علت مشکل شما بستگی دارد.

با اثر زمان و گرانش ، در همه قسمت های بدن یک افتادگی ایجاد می شود. این افتادگی بیشتر در بینی خود را نشان می دهد. هرچه پیرتر می شویم ، بینی ما آویزان می شود. اگر از قبل افتادگی بینی  دارید ، این مسئله بیشتر برجسته می شود.

 • نوک بینی من افتاده است می خواهم آن را سربالا کنم . وقتی بینی خود را با دست بلند می کنم ، روی لب نیز بلند می شود. آیا این مورد بعد از عمل نیز اینگونه است؟

بعد از عمل تغییری در لب شما ایجاد نخواهد شد.

 • آیا ترس از زیاد سربالا بودن نوک بینی وجود دارد؟ از آنجا که افرادی با نوک بینی خیلی سربالا می بینم و این مرا آزار می دهد چرا اینطور است؟

نوک بینی خیلی سربالا شرایطی است که واقعیت دارد. این بیشتر به دلیل برداشتن بیش از حد قسمت میانی غضروف بینی است. ما برای جلوگیری از این عارضه بسیار محافظه کار هستیم. من غضروف زیادی برنمیدارم.

 • آیا جراحی انسداد بینی شکایت تنفس را برطرف می کند؟

اگر علت انسداد بینی انحراف غضروف سپتوم باشد ، اصلاح این انحراف با جراحی رینوپلاستی نیز شکایات تنفس را از بین می برد.

 • آیا همراه با جراحی زیبایی بینی،مشکل انسداد بینی نیز حل می شود؟

این یکی از مهم ترین نکات جراحی است. بخش قابل توجهی از بیمارانی که متقاضی جراحی زیبایی بینی هستند ، نه تنها ناهنجاری بلکه مشکلات مختلفی در بینی دارند. اصلی ترین انحراف در غضروف و ساختارهای استخوانی هستند که خط میانی بینی را تشکیل می دهند. بنابراین ، مقابله با مشکلاتی مانند انحراف ، گوشت داخل بینی و جراحی زیبایی بینی و انسداد بینی بسیار مهم است. اگر در بینی شما انحراف وجود داشته باشد ، اگر در حین عمل زیبایی برداشته نشود ، هم انحراف و هم عدم توانایی در تنفس بعد از عمل ادامه خواهد یافت.

 • آیا جراحی زیبایی بینی مطابق میل شخصی باید انجام شود؟

اگر فردی که قصد انجام جراحی را دارد بر روی شکلی که نباید باشد اصرار دارد ، ممکن است لازم باشد چندین جلسه با او صحبت کرد. شاید فرد معتقد باشد که برخی از مشکلات زندگی او با جراحی بینی بهبود می یابد. مصاحبه متخصص با بیمار و قانع کردن او بسیار مهم است تا از یک اشتباه بزرگ برگردد.

 • آیا محدودیت سنی برای جراحی بینی وجود دارد؟

برای انجام عمل جراحی بینی ، استخوان ، غضروف و بافت های پوستی در بینی باید پیشرفت خود را انجام داده باشد. محدودیت سنی بین زنان و مردان متفاوت است.

Source: alpermeteugurlu.com, www.burunestetigimerkezi.com

همین امروز برای گرفتن زمان مشاوره با مطب دکتر کیوان اخترکاوان تماس بگیرید.


دکتر کیوان اخترکاوان بهترین جراح بینی طبیعی ، جراح پلک در تهران و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کیوان اخترکاوان با شماره تلفن 09365110973 و 09902771196 تماس حاصل فرمایید


بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.