سوالات متداول در مورد عمل بینی

سوالات متداول در مورد عمل بینی

 

سوالات متداول در مورد عمل بینی

 

چه زمانی باید به جراحی بینی فکر کنید ؟

  • اگر با شکل، اندازه و یا سازگاری بینی با دیگر اجزای صورت مشکلی داشته باشید.
  • اگر بینی شما بیش از اندازه بزرگ، بیش از اندازه کوچک یا ناسازگار با بقیه صورت باشد
  • اگر بینی شما دارای انحراف استخوان یا پولیپ بینی دارید که مانع از تنفس می شود
  • اگر بینی شما دارای قوز و یا نوک بینی افتاده باشد عمل زیبایی مفید خواهد بود.

 

پس از جراحی زیبایی بینی چه مزایایی دریافت می کنید ؟

  • شکل و زاویه بینی زیبا می شود
  • انحراف استخوانی یا پولیپ بینی که موجب مشکلات تنفسی می شود تصحیح می شود، به شما اجازه می دهد تا راحت تر نفس بکشید
  • به خصوص پس از رینوپلاستی خود را زیبا تر می بینید

 

مشکلاتی که ممکن است پس از جراحی زیبایی بینی به وجود بیاید؟

  • پس از عمل، مخصوصا در بیمارانی که انحراف بینی دارند عملیات، داخل بینی انجام می شود و از تامپون سیلیکونی استفاده می شود. اگرچه  تامپون های تازه استفاده شده امکان نفس کشیدن را می دهند، اما در هفته اول ممکن است مشکلات تنفسی رخ دهد.
  • بهبود پس از عمل طول خواهد کشید. بینی پس از 1 سال فرم آخر را می گیرد. به خصوص در بیماران با تغییرات شدید در بینی، عادت کردن به ظاهر جدید ممکن است در ابتدا دشوار باشد.
  • در طول دوره بهبود، سرعت بهبود پوست بینی و سازگاری با استخوان و غضروف تغییر یافته ، در هر ساختار بدن مشابه نیست. دوره بهبود باید تحت کنترل باشد، زیرا در صورت بروز یک مشکل ممکن است مداخله زود هنگام ، عملیات دوم را به تاخیر بیندازد.

 

آنچه در جراحی بینی انجام می شود

ساختار غضروف و استخوان زیر پوست است که شکل بینی ما را به وجود می آورد. مازاد یا کمبود این ساختارها و روابط آنها با یکدیگر ساختار بینی را نشان می دهد. به عنوان مثال، ساختار بزرگ غضروف و استخوان به عنوان یک قوس در بینی ایجاد می شود. اگر غضروف نوک بینی کوچک باشد، ممکن است ضعف یا افتادگی در پره های  بینی وجود داشته باشد. معاینه دقیق بینی برای هر بیمار انجام می شود و پس از تشخیص مشکلات، یک برنامه درمانی خاص در نظر گرفته می شود. استخوان اضافی می تواند برداشته شود، یا غضروف ضعیف می تواند به ساختار قوی تر تبدیل شود.

بنابراین اگر این رویداد فقط مربوط به ساختار استخوانی و غضروف باشد، وقتی گفته می شود شکل گیری بینی بیمارانی که دارای پوست ضخیم هستند دشوار است ، به چه معناست؟

پوست نازک ساختارهای زیر را بهتر نشان می دهد. این بدان معناست که اگر پوست بینی ضخیم باشد هرچقد بینی را کوچک کنیم به اندازه دلخواه کوچک نمی شود. به ویژه در بیمارانی که بینی سربالا می خواهند رسیدن به شکل دلخواه ممکن نخواهد بود. در نتیجه، بدن دارای محدودیت هایی است و هدف رسیدن به بهترین نتیجه است.

 

تفاوت بین جراحی بینی باز و بسته چیست؟

همانطور که در سؤالات قبلی ذکر کردیم، در عمل زیبایی بینی با شکل دهی ساختار استخوانی و غضروف ، ظاهر جدیدی به دست می آید. در دوره های اولیه، زیبایی بینی به شکل جراحی بسته انجام می شد، اما به دلیل وجود مشکلات در شکل دادن نوک بینی و اصلاح بینی های انحرافی، روش باز توسعه یافت و روش مورد استفاده توسط بسیاری از جراحان پلاستیک شده است. جراحی چه باز و چه بسته، کار در واقع یکسان است. تنها تفاوت، راه رسیدن به اسکلت بینی در طی این عملیات است. در جراحی بسته بینی، بریدگی ها در قسمت داخلی بینی است و در جراحی باز در نوک بینی تا  2MM  بریدگی ایجاد می شود. این برش کوچک به ما امکان می دهد که نوک بینی را

راحت تر ببینیم و همچنین به شکل دهی آسان آن نیز کمک می کند.

 

آیا برای شکستن استخوان های بینی از ابزارهای چکش مانند استفاده می شود؟

همانطور که قبلا ذکر شد، یکی از مهم ترین مسائل در زیبایی بینی ، شکل دهی استخوان ها و به دست آوردن فرم مورد نظر است. به ویژه، استخوان هایی که قبلا صدمه دیده، شکسته و به شکل اشتباه جوش خورده می توانند منجر به انحرافات بیشتر شوند. برای بینی بسیاری از ابزارها و تکنیک ها در طول تاریخ توسعه یافته و استفاده شده است. با این حال، در سال های اخیر، با معرفی پیشرفت های تکنولوژیکی در زمینه سلامت، به ویژه با جراحی پیزوالکتریک، استخوان ها بدون شکستن از قسمت های مورد نظر، با بریدن می تواند فرم صحیح بگیرد. در این روش، به ویژه چون با مشاهده کردن، برش و شکل دهی انجام می شود، عملیات کنترل شده است.

 

خوردنی ها و نوشیدنی ها بعد از عمل بینی

بلافاصله بعد از عمل، پس از حدود 3 ساعت شروع به مصرف مایعات می کنیم. مصرف مایعات را با آب شروع می کنیم،  اگر حالت تهوع رخ ندهد، می توانید غذاهایی مانند سوپ، ماست و کیک بخورید. مهم ترین عامل در تغذیه، اجتناب از مصرف نمک است. نمک سبب ورم می شود بنابراین اجتناب از مصرف نمک در 3 هفته اول بعد از عمل بینی مهم است.  یک هفته از مصرف غذاهای جامد که سبب درد در بینی می شود اجتناب کنید، برنج نرم، ماکارونی، ماست، سوپ، سبزیجات نرم، گوشت خوب پخته شده را در طی یک هفته مصرف کنید.

 

source: alpermeteugurlu.com

همین امروز برای گرفتن زمان مشاوره با مطب دکتر کیوان اختر کاوان تماس بگیرید.


دکتر کاوان بهترین جراح بینی طبیعی ، جراح پلک در تهران و متخصص گوش، حلق و بینی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کاوان با شماره تلفن 09365110973 و 09902771196 تماس حاصل فرمایید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *