سوالات متداول در مورد عمل بینی

سوالات متداول در مورد عمل بینی

 

سوالات متداول در مورد عمل بینی

پاسخ های کوتاه به سوالات شما در مورد زیبایی بینی:

چه افرادی می توانند جراحی بینی انجام دهند؟

روش های زیبایی عملیاتی است که شخص برای داشتن احساس بهتر انجام می دهد. اگر ناهنجاری قابل توجهی در بینی خود داشته باشید و اصلاح آن باعث شود احساس راحتی ، سازگاری و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید ، می توانید کاندیدای مناسبی باشید.

 • اگر بینی خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است
 • اگر نوک بینی افتاده است
 • اگر بینی از جلو گسترده است
 • اگر در داخل یا خارج انحراف وجود دارد
 • عدم تقارن بین دو طرف بینی
 • در صورت بروز مشکل در سوراخ بینی
 • اگر نوک بینی شما هنگام صحبت یا خندیدن بیش از حد حرکت می کند
 • اگر مشکل تنفسی دارید ، کاندید عمل جراحی هستید.

در مرحله بعد باید به متخصص مراجعه کرده و معاینه  شوید و ببینید که چگونه می توانید بر اساس شکایات خود در یک مطالعه شبیه سازی که از طریق رایانه انجام می شود ، بینی خود را اصلاح کنید.

ممکن است همراه با مشکلات زیبایی  مشکلات عملکردی نیز داشته باشید. شما می توانید مشکلاتی از قبیل انحراف ، عدم تقارن ناشی از تصادفات ، پولیپ را در حین جراحی زیبایی بینی  برطرف کنید و انجام این کار توصیه می شود.

سن جراحی می تواند به عنوان محدوده 17-16 سال برای زنان و برای مردان 18-17 سال در نظر گرفته شود.

عوامل مؤثر بر نتایج خوب عبارتند از:

– ضخامت پوست بینی

– وجود انحراف

– وجود عملیات قبلی

چه عملیاتی با عمل زیبایی بینی قابل انجام است؟

فقط 20٪ بیمارانی که برای جراحی زیبایی بینی به ما مراجعه می کنند  از ناهنجاری بینی شکایت دارند. 80٪ دیگر علاوه بر شکل بینی ، از احتقان بینی ، مشکل در تنفس ، آبریزش بینی  ، خروپف ، شکایات آلرژیک بینی ، سردرد ناشی از بینی  شکایت دارند.

یکی از مهم ترین اهداف ما بعد از زیبایی بینی ، طبیعی بودن و سازگاری آن با چهره است. با این وجود ، از بین بردن سایر شکایات ، به ویژه انسداد بینی نیز حائز اهمیت است.

اگر در طول عمل زیبایی ،غضروف بینی یا انحراف استخوان وجود داشته باشد ، برداشتن آن باعث رفع احتقان بینی می شود. به همین ترتیب ، برداشتن پولیپ بینی در تنفس از طریق بینی بسیار کمک خواهد کرد.

در بیمارانی که دچار سردرد ، آبریزش بینی یا ترشحات بینی هستند ، در صورت وجود سینوزیت مزمن،  زیبایی بینی و جراحی سینوزیت می تواند همزمان انجام شود.

خروپف اغلب با ناهنجاری بینی همراه است. یکی از مهم ترین دلایل خروپف مشکلات بینی است و همزمان می توان این مشکل را برطرف کرد.

نباید فراموش کرد که؛ عمل بینی نه تنها با هدف زیبایی شکل بینی انجام می شود بلکه هدف از این کار هم زمان بهبود عملکرد بینی  است ، سایر مشکلات تشخیص داده شده در بینی که از بین می رود نیز عملیات است.

عمل بینی ناموفق چگونه تشخیص داده می شود؟

یک بینی بد دارای ویژگی های خاصی است. شایع ترین ویژگی این است که سقف بینی کاملاً بسته نشده و به نظر می رسد نوک بینی و ریشه بینی قسمت های جداگانه ای هستند. شایع ترین دلیل این امر این است که استخوان موجود در پشت  بینی بیش از حد برداشته می شود.

یکی دیگر از ویژگی های عمل ناموفق این است که نوک بینی بسیار نازک است. این هم نتیجه بدی از برداشتن بیش از حد غضروف از نوک بینی است. با این حال ، غضروف ها ، که عملکرد بسیار مهمی در نوک بینی دارند ، باید در اندازه معینی دست نخورده باقی بمانند.

بعضی اوقات می بینیم که همه این غضروف ها برداشته شده اند. به خصوص در این نوع موارد ، نوک بینی به گونه ای است که انگار فشرده شده است.

باز هم ، از ویژگی عمل بد بینی ، سربالا کردن نوک بینی است که هنگام مشاهده از جلو ، داخل بینی دیده می شود. با این حال ، در خانم ها نوک بینی باید با لب  110 – 100 درجه باشد. در مردان این زاویه می تواند 1000-90 باشد.

عمل بینی ثانویه عملیاتی است که برای اصلاح بینی بد انجام می شود. این عمل جراحی باید مستقیماً به سمت مشکل هدایت شود. انجام اصلاحات یا آزمایشات غیر از مسئله خطرناک است و ممکن است منجر به جراحی های بعدی شود.

جراحی زیبایی بینی در مردان:

مردان نیز به طور فزاینده به دنبال جراحی زیبایی بینی هستند. در کشورهای غربی ، یک چهارم بیماران با جراحی زیبایی بینی را آقایان تشکیل داده اند.

چندین تفاوت اساسی در عمل بینی مردان از زنان وجود دارد:

 1. مهم ترین چیزی که باید در خط مقدم زیبایی ظاهری در مردان نگه داشته شود ، محافظت از ظاهر مردانه است. نحوه انجام این کار ممکن است بسته به نوع صورت و هارمونی هر بیمار متفاوت باشد. به عنوان یک قاعده کلی ، سربالا نکردن نوک بینی،  بیش از حد نازک نمی شود (به ندرت انجام می شود زیرا باعث اختلال در طبیعی بودن حتی در بیماران زن می شود). زاویه بین بینی و لب در زنان 105 درجه و در آقایان 90 درجه است.

اگر بینی صاف و اندکی  بالا باشد ، ناحیه چشم ، گونه ها و خطوط چانه برجسته تر است و تعادل ایجاد می کند که مانع از زنانگی می شود. ساختار فک نرم و گونه ها ممکن است بینی را در واقع بزرگ تر از آنچه است  نشان دهد.

 1. خواسته های بیماران مرد به اندازه بیماران زن نیست. یعنی ممکن است بیماران مرد گاهی اوقات فقط از قوس بینی ، نوک بینی افتاده یا عرض نوک بینی شکایت کنند. شاید برای آنها کافی باشد که فقط روی آن بخش عملیات را انجام دهند. زیرا هیچ فرم زیبایی استانداردی در بینی نر وجود ندارد.
 2. انگیزه اصلی برای جراحی بینی در برخی از بیماران مرد ممکن است برای بهتر نفس کشیدن باشد ، درخواست های مربوط به ظاهر ممکن است ناشی از تغییرات ثانویه باشد که در هنگام تروما ایجاد می شود و منجر به مشکلات تنفسی می شود.
 3. اگرچه با احتیاط بیشتری عمل می شود ، اما میزان عمل ثانویه در بیماران مرد کمی بالاتر از زنان است.

چه زمانی باید به جراحی بینی فکر کنید ؟

 • اگر با شکل، اندازه و یا سازگاری بینی با دیگر اجزای صورت مشکلی داشته باشید.
 • اگر بینی شما بیش از اندازه بزرگ، بیش از اندازه کوچک یا ناسازگار با بقیه صورت باشد
 • اگر بینی شما دارای انحراف استخوان یا پولیپ بینی دارید که مانع از تنفس می شود
 • اگر بینی شما دارای قوز و یا نوک بینی افتاده باشد عمل زیبایی مفید خواهد بود.

پس از جراحی زیبایی بینی چه مزایایی دریافت می کنید ؟

 • شکل و زاویه بینی زیبا می شود
 • انحراف استخوانی یا پولیپ بینی که موجب مشکلات تنفسی می شود تصحیح می شود، به شما اجازه می دهد تا راحت تر نفس بکشید
 • به خصوص پس از رینوپلاستی خود را زیبا تر می بینید

مشکلاتی که ممکن است پس از جراحی زیبایی بینی به وجود بیاید؟

 • پس از عمل، مخصوصا در بیمارانی که انحراف بینی دارند عملیات، داخل بینی انجام می شود و از تامپون سیلیکونی استفاده می شود. اگرچه  تامپون های تازه استفاده شده امکان نفس کشیدن را می دهند، اما در هفته اول ممکن است مشکلات تنفسی رخ دهد.
 • بهبود پس از عمل طول خواهد کشید. بینی پس از 1 سال فرم آخر را می گیرد. به خصوص در بیماران با تغییرات شدید در بینی، عادت کردن به ظاهر جدید ممکن است در ابتدا دشوار باشد.
 • در طول دوره بهبود، سرعت بهبود پوست بینی و سازگاری با استخوان و غضروف تغییر یافته ، در هر ساختار بدن مشابه نیست. دوره بهبود باید تحت کنترل باشد، زیرا در صورت بروز یک مشکل ممکن است مداخله زود هنگام ، عملیات دوم را به تاخیر بیندازد.

آنچه در جراحی بینی انجام می شود

ساختار غضروف و استخوان زیر پوست است که شکل بینی ما را به وجود می آورد. مازاد یا کمبود این ساختارها و روابط آنها با یکدیگر ساختار بینی را نشان می دهد. به عنوان مثال، ساختار بزرگ غضروف و استخوان به عنوان یک قوس در بینی ایجاد می شود. اگر غضروف نوک بینی کوچک باشد، ممکن است ضعف یا افتادگی در پره های  بینی وجود داشته باشد. معاینه دقیق بینی برای هر بیمار انجام می شود و پس از تشخیص مشکلات، یک برنامه درمانی خاص در نظر گرفته می شود. استخوان اضافی می تواند برداشته شود، یا غضروف ضعیف می تواند به ساختار قوی تر تبدیل شود.

بنابراین اگر این رویداد فقط مربوط به ساختار استخوانی و غضروف باشد، وقتی گفته می شود شکل گیری بینی بیمارانی که دارای پوست ضخیم هستند دشوار است ، به چه معناست؟

پوست نازک ساختارهای زیر را بهتر نشان می دهد. این بدان معناست که اگر پوست بینی ضخیم باشد هرچقد بینی را کوچک کنیم به اندازه دلخواه کوچک نمی شود. به ویژه در بیمارانی که بینی سربالا می خواهند رسیدن به شکل دلخواه ممکن نخواهد بود. در نتیجه، بدن دارای محدودیت هایی است و هدف رسیدن به بهترین نتیجه است.

سوالات متداول در مورد عمل زیبایی بینی

تفاوت بین جراحی بینی باز و بسته چیست؟

همانطور که در سؤالات قبلی ذکر کردیم، در عمل زیبایی بینی با شکل دهی ساختار استخوانی و غضروف ، ظاهر جدیدی به دست می آید. در دوره های اولیه، زیبایی بینی به شکل جراحی بسته انجام می شد، اما به دلیل وجود مشکلات در شکل دادن نوک بینی و اصلاح بینی های انحرافی، روش باز توسعه یافت و روش مورد استفاده توسط بسیاری از جراحان پلاستیک شده است. جراحی چه باز و چه بسته، کار در واقع یکسان است. تنها تفاوت، راه رسیدن به اسکلت بینی در طی این عملیات است. در جراحی بسته بینی، بریدگی ها در قسمت داخلی بینی است و در جراحی باز در نوک بینی تا  2MM  بریدگی ایجاد می شود. این برش کوچک به ما امکان می دهد که نوک بینی را

راحت تر ببینیم و همچنین به شکل دهی آسان آن نیز کمک می کند.

آیا برای شکستن استخوان های بینی از ابزارهای چکش مانند استفاده می شود؟

همانطور که قبلا ذکر شد، یکی از مهم ترین مسائل در زیبایی بینی ، شکل دهی استخوان ها و به دست آوردن فرم مورد نظر است. به ویژه، استخوان هایی که قبلا صدمه دیده، شکسته و به شکل اشتباه جوش خورده می توانند منجر به انحرافات بیشتر شوند. برای بینی بسیاری از ابزارها و تکنیک ها در طول تاریخ توسعه یافته و استفاده شده است. با این حال، در سال های اخیر، با معرفی پیشرفت های تکنولوژیکی در زمینه سلامت، به ویژه با جراحی پیزوالکتریک، استخوان ها بدون شکستن از قسمت های مورد نظر، با بریدن می تواند فرم صحیح بگیرد. در این روش، به ویژه چون با مشاهده کردن، برش و شکل دهی انجام می شود، عملیات کنترل شده است.

خوردنی ها و نوشیدنی ها بعد از عمل بینی

بلافاصله بعد از عمل، پس از حدود 3 ساعت شروع به مصرف مایعات می کنیم. مصرف مایعات را با آب شروع می کنیم،  اگر حالت تهوع رخ ندهد، می توانید غذاهایی مانند سوپ، ماست و کیک بخورید. مهم ترین عامل در تغذیه، اجتناب از مصرف نمک است. نمک سبب ورم می شود بنابراین اجتناب از مصرف نمک در 3 هفته اول بعد از عمل بینی مهم است.  یک هفته از مصرف غذاهای جامد که سبب درد در بینی می شود اجتناب کنید، برنج نرم، ماکارونی، ماست، سوپ، سبزیجات نرم، گوشت خوب پخته شده را در طی یک هفته مصرف کنید.

 

source: alpermeteugurlu.com

همین امروز برای گرفتن زمان مشاوره با مطب دکتر کیوان اختر کاوان تماس بگیرید.


دکتر کاوان بهترین جراح بینی طبیعی ، جراح پلک در تهران و متخصص گوش، حلق و بینی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کاوان با شماره تلفن 09365110973 و 09902771196 تماس حاصل فرمایید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *