عمل بینی چگونه کیفیت زندگی را بهبود می بخشد؟

عمل بینی یا رینوپلاستی صرفا برای هماهنگ کردن اندازه بینی با سایر اجزای صورت نیست. پس از عمل بینی می توانید بهبود زیادی را در کیفیت زندگی خود شاهد باشید. بهرحال بینی بخشی کلیدی از سیستم تنفسی است و شکل و ساختار آن، نحوه انتقال هوا به بدن را کنترل می کند. این موضوع به این معنی است که عمل بینی می تواند با بهبود شکل ظاهری و عملکرد بینی منافع زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد. در ادامه این مقاله به بررسی چند مورد می پردازیم که عمل بینی می تواند از طریق آن ها به بهبود عملکرد شما اضافه نماید.

عمل بینی چگونه کیفیت زندگی را بهبود می بخشد؟خواب بهتر

همه افراد از خواب خوب شبانه لذت می برند، اما بسیاری از افراد نمی توانند همیشه خواب خوبی داشته باشند. افرادی که در معرض انسداد و گرفتگی بینی قرار دارند، می توانند در طول شب بارها و بارها بیدار شوند، زیرا بدن آنها با کاهش جریان هوا دچار مشکل می شود. این مسئله همچنین می تواند منجر به خروپف شود، و ممکن است صدای خروپف شما برای دیگران آزار دهنده باشد.  انحراف سپتوم بینی نیز می تواند باعث آپنه خواب شود، این مشکل باعث می شود که بدن نتواند در طول شب نفس بکشد و یکی دیگر از دلایل اختلالات خواب شبانه است. عمل جراحی بینی می تواند انحرام سپتوم بینی را از بین ببرد و مسیرهای باریک هوا را اصلاح کند تا هوا به راحتی جریان یابد و فرد بتواند خواب راحت تری را تجربه نماید.

خواب خوب بر عملکرد کلی شما تاثیر می گذارد و اگر شب را به خوبی نگذرانده باشید، نمی توانید فعالیت و هوشیاری قابل قبولی ارائه دهید. خواب مناسب یکی از ضروری ترین عوامل برای سلامتی و عملکرد بدن است. بی خوابی می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند و حتی عملکرد شغلی فرد را دچار مشکل کند. با بهبود خواب از طریق رفع مشکلات تنفسی احساس راحتی بیشتری در بسیاری از فعالیت های روزانه خواهید داشت و به طور کلی احساس بهتری را تجربه می کنید.

عمل بینی چگونه کیفیت زندگی را بهبود می بخشد؟بهبود حس بویایی و چشایی

حس چشایی شما به شدت با حس بویایی مرتبط است و بینی شما به وضوح مهم ترین ابزار در ارتباط با عطر و بو است. شرایط مختلف مانند رینوفایما، انحراف سپتیک یا آسیب دیدگی بینی که درمان نشده، می توانند مانع عملکرد صحیح بینی شوند و شما نمی توانید بو یا طعم را به طور مناسب و کافی احساس کنید. عمل بینی می تواند عملکرد مناسب بینی شما را بازگرداند و به شما اجازه دهد با روش های جدید با دنیای جدیدی از بو و طعم و مزه آشنا شوید.

تمیز شدن سینوس ها

سینوس ها با ترشحات و مخاط (موکوس) محافظ پر شده اند و این ترشحات از طریق کانال های بینی دفع می شوند. اگر کانال های بینی بیش از حد باریک باشند، امکان مسدود شدن راه های دفع مخاط بالاتر می رود. این انسداد مسیر خروج ترشحات با تجمع مخاط، درد و فشار را در این قسمت ایجاد می نماید و معمولا به عنوان سردرد سینوزیتی شناخته می شود. انسداد مسیر مخاط  زمینه ی مناسبی برای رشد باکتری ها ایجاد می نماید و می تواند منجر به التهاب مزمن و دردناکی به نام سینوزیت شود. اگر مشکلات سینوسی شما به ساختار حفره بینی مربوط باید، ممکن است پزشک به شما عمل بینی را توصیه نماید.

افزایش اعتماد به نفس

بینی شما یکی از برجسته ترین ویژگی های صورت است و شما نمی توانید با محصولات آرایشی شکل بینی را تغییر چندانی دهید. به همین دلیل است که افراد زیادی در مورد بینی خود احساس اعتماد به نفس ندارند، چرا که بینی آنها خیلی کوتاه، بلند، بزرگ، گرد، نامتقارن یا نامتناسب با سایر اجزای صورت است. احساس ما درباره ی ظاهرمان می تواند تاثیر زیادی روی اعتماد به نفس داشته باشد. عمل بینی می تواند به بهبود عزت نفس و اعتماد به نفس فرد کمک کند، و باعث می شود بینی به جای اینکه مانع مشخص شدن زیبایی دیگر اجزای صورت شود به زیبایی صورت بیافزاید.

راحتی بیشتر در دوران پیری

شما احتمالا می دانید که گونه های شما با گذشت زمان دچار افتادگی خواهند شد. اما ممکن است اطلاع نداشته باشید که بافت بینی هم می تواند به همین دلیل دچار افتادگی شود. این افتادگی بافت ممکن است کانال های تنفسی را مسدود کند و تنفس فرد را با مشکل مواجه نماید. عمل بینی می تواند به حذف بافت افتاده کمک کند و باعث شود در دوران طلایی خود احساس بهتری داشته باشید. تنفس راحت یکی از اصلی ترین چیزهایی است که بر کیفیت زندگی فرد تاثیر می گذارد. اگر تنفس فرد به خوبی انجام نشود، ممکن است اکسیژن کافی به بافتها نرسد و مشکلات زیادی ایجاد شود. تنفس اصلی ترین عامل حیات است و تنها چند ثانیه می توانیم نبود اکسیژن را تحمل کنیم.

اکسیژن نقس اساسی در عملکرد اندام ها و بافت های بدن داشته و به بهبود وضعیت بدن کمک می کند. با اصلاح مشکلات تنفسی احساس راحتی بسیار زیادی خواهید داشت و می توانید از زندگی راحت تر لذت ببرید.

Source: www.rhinoplasty.ca

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.