عمل بینی

اختلال در شکل بینی می تواند در مردان و زنان باعث ایجاد مشکلات روانی شود. در زیبایی عملکردی بینی، هم ظاهر و هم اصلاح بینی مورد نظر است.

زیبایی بینی چیست؟

زیبایی بینی یکی از رایج ترین عمل هایی است که توسط  متخصصان در زنان و آقایان انجام می شود. به دلایل بسیاری ، ممکن است ناهنجاری در بینی ایجاد شود. علل ژنتیکی ، آسیب هایی مانند سقوط در کودکی و ضربه برخی از این موارد است.

عمل بینی

در کدام شرایط زیبایی بینی انجام می شود؟

اگرچه جراحی زیبایی بینی از نظر ظاهری ارجح تر است ، برخی از بیماران ما نیز با شکایت تنفس روبرو هستند. در این حالت ، در صورت بروز نقص در ظاهر ، بیان می شود که ممکن است ضمن رفع مشکل تنفسی ، این نقص نیز اصلاح شود.

افرادی که قصد انجام عمل جراحی بینی را دارند ، باید بالای 18 سال  باشند.

طبیعی بودن در زیبایی بینی:

هدف اصلی جراحی زیبایی بینی ایجاد یک ظاهر طبیعی، مناسب چهره زن یا مرد و سازگار با سایر قسمت های صورت است. این عمل باید کاملاً شخصی باشد. قبل از عمل بیمار و متخصص باید در مورد جزئیات صحبت کنند و نوع بینی مناسب برای بیمار باید با در نظر گرفتن انتظارات بیمار توسط متخصص انجام شود.

عمل بینی

قبل از انجام عمل بینی چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟

به طور معمول خواب منظم مانند هر مواردی در عمل بینی اهمیت دارد. در صورت وجود داروهای مورد استفاده ، باید به  متخصص گزارش شود.

استفاده از داروهایی مانند آسپرین می تواند باعث مشکلات خونریزی در حین یا بعد از عمل شود. به همین دلیل توصیه می شود حداقل 15 روز قبل از جراحی استفاده از این نوع داروها ، الکل و سیگار را متوقف کنید.

در عین حال ، اگر از قرص ضد بارداری استفاده شود ، باید قبل از عمل به  متخصص گزارش شود.

حداقل چند ساعت قبل از عمل ، هیچ چیز از جمله آب نباید مصرف شود. همچنین می توانید برای هزینه  زیبایی بینی بلافاصله با ما تماس بگیرید.

عمل بینی

زیبایی بینی چگونه انجام می شود؟

عمل بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. ممکن است به طور متوسط بین 45 دقیقه تا 2:30 ساعت طول بکشد (این زمان کاملاً متفاوت است). بعد از عمل به طور متوسط بین 1 تا 3 روز از تامپون های سوراخ استفاده می شود و بعد از یک هفته گچ بینی برداشته می شود.

اغلب پس از گذشت یک هفته ، بیشتر افراد می توانند به زندگی روزمره ، فعالیت های اجتماعی و کار خود بازگردند.

تکنیک های مورد استفاده در طول عمل به دو روش باز و بسته تقسیم می شوند. امروزه بیشتر متخصصان روش باز را ترجیح می دهند ، اما کسانی هستند که عمل را با روش بسته انجام می دهند.

ممکن است بعد از جراحی بینی مشکل اسکار ایجاد نشود. اگرچه جراحی زیبایی بینی عموماً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ، اما برخی از مشکلات زیبایی بینی به راحتی تحت بی حسی موضعی انجام می شود. در مواردی که قوس بینی خفیف وجود دارد ، تراشیدن پشت بینی با روش بسته نتایج بسیار موفقی می دهد. در موارد افتادگی کم نوک بینی ، با مداخله کوچک تحت بی حسی موضعی می توان نتایج بسیار موفقی را بدست آورد.

عمل بینی

بعد از عمل زیبایی بینی:

میزان رضایت بیمار و موفقیت بعد از عمل به طور مستقیم با تکنیک و تجربه متخصص متناسب است. میزان موفقیت و رضایت بیمار از یک متخصص با تجربه بیش از 90 درصد است.

در بعضی از بیماران ممکن است بعد از عمل نتیجه مطلوب حاصل نشود و ممکن است نیاز به یک عمل جراحی دوم باشد. در چنین مواردی ممکن است لازم باشد تجزیه و تحلیل دقیق مشکلاتی که بیمار مجدداً به پزشک ارائه می دهد  و انتظارات  بیمار بررسی شود و در مورد یک عمل جدید تصمیم گیری شود.

زمان عمل دوم بسته به شدت مشکلات بیمار ممکن است متفاوت باشد. در مواردی که پس از عمل    مشکلات آشکار است ، مداخله دوم ممکن است در مدت زمان کوتاهی مورد نیاز باشد. با این حال ، به طور کلی بهتر است در صورت امکان چند ماه یا حتی یک سال منتظر بمانید.

در زنان یا مردانی که از  شکل بینی خود راضی نیستند می تواند بر زندگی روزمره ، موفقیت شغلی ، موفقیت تحصیلی ، زندگی خانوادگی آنها تأثیر بگذارد. اغلب افراد مبتلا به این مشکل ممکن است عدم اعتماد به نفس شدید را تجربه کنند.

افرادی هستند که به دلیل ناهنجاری در بینی نمی خواهند به مدرسه بروند ،  نمی خواهند به سر کار بروند. با توجه به تغییرات روانشناختی ناشی از این مجموعه ، ممکن است در دوستی در روابط خانوادگی و اجتماعی شکست بخورد.

لازم به یادآوری است که جراحی زیبایی بینی نه تنها در ظاهر جسمی تغییراتی ایجاد می کند بلکه تأثیرات مثبتی بر ساختار ذهنی شخصی که تحت عمل جراحی قرار گرفته است نیز دارد.

Source: www.fbm.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.