عمل زیبایی نوک بینی

تعریف:

به طور خلاصه ، زیبایی بینی بدون مداخله در استخوان های بینی ، عمل زیبایی نوک بینی نامیده می شود. ناحیه نوک بینی از سپتوم و غضروف پره های بینی در سقف بینی تشکیل شده است. ساختار این غضروف ها به صورت سه بعدی بوده و نوستریل که شامل سوراخ بینی است و بافت بین دو سوراخ بینی Columella نامیده می شود.

عمل زیبایی نوک بینی در واقع اصلاح افتادگی و عدم تقارن در نوک بینی است. عملیاتی که قبلاً انجام شده اما برای شکل دادن به زیبایی این قسمت مجددا انجام می شود عمل ترمیم بینی نامیده می شود. قطر و شکل سوراخ بینی همراه با باز شدن 3 بعدی غضروف پره ها و سپتوم عملکردهای تنفسی و کیفیت آن را تعیین می کند. این نقش مهمی که نوک بینی از نظر عملکردی و زیبایی ایفا می کند ، چگونگی درک کل بینی و صورت را تعیین می کند. مشکلات زیبایی نوک بینی ممکن است به صورت مادرزادی ، بعد از جراحی ، حوادث بعدی یا سوختگی ایجاد شود.

 

عمل زیبایی نوک بینی

 

به طور کلی مشکلات نوک بینی با راه حل جراحی با بی حسی موضعی یا تحت بیهوشی عمومی برای راحتی کامل متخصص و بیمار انجام می شود. تمام کاربردهای زیبایی نوک بینی با در نظر گرفتن روابط غضروف ، پره ها و بافت های نرم شکل می گیرد. خلاصه اینکه ، اضافه ها ، افتادگی را نمی توان با سادگی با برش دادن آنها اصلاح کرد. با برنامه ریزی برای همه بافت های به هم چسبیده و متصل  و شکل گیری آن بعد از جراحی نتیجه می تواند دائمی و قابل پیش بینی باشد.

اصول رویکرد کلی:

مشکلات زیبایی نوک بینی فقط با نوک بینی یا فقط با بینی قابل ارزیابی نیست.  بینی بخشی است که صورت را کامل می کند، نوک بینی قسمت مرکزی و اساسی بینی است. در هیچ ارزیابی جامعی، هیچ ارگان دیگری که به اندازه بینی در صحنه تصویر صورت ما تسلط داشته باشد ، وجود ندارد. تصویر ما از روابط ، ساختار و تناسب اندام های موجود در چهره، هم در بین خود و هم با یکدیگر تشکیل شده است. این نسبت ها و هارمونی ها از آنجا که به طور کامل به فرد تعلق دارند منحصر به فرد هستند.  بینی که در مرکز صورت قرار دارد، از نظر زیبایی می تواند خود را تا سطح نوک بینی نشان دهد. مشکل فرد با نوک بینی محدود به نوک بینی نیست، مشکل این قدرت را دارد که روی کل بینی ، صورت ، تصویر و حتی روانشناسی فرد تأثیر بگذارد. بزرگ ترین اندام صورت ما پوست ماست، مهم ترین و قابل توجه ترین عضو ، بینی و به طور خلاصه در بینی، نوک بینی است. اکنون که فهمیدیم نوک بینی چگونه به تصویر و روانشناسی شخص مربوط می شود، می توانیم به سمت آنچه که می توان با معاینه در توالی منطق و اصول ادراکی کلی انجام داد، حرکت کنیم.

تکنیک:

کوچک کردن عرض پره ها ، مسطح و پهن بینی رایج ترین روش زیبایی نوک بینی است. این روند به همراه سوراخ بینی ، به شکل دادن بینی / لب ، بینی / زاویه گونه  کمک می کند. این عمل تحت بی حسی موضعی و تقریباً 25 تا 30 دقیقه پس از علامت گذاری انجام می شود.

افتادگی نوک بینی  یکی دیگر از مشکلات معمول زیبایی نوک بینی است. این امکان وجود دارد که افتادگی غضروف نوک بینی (غضروف گوش نیز به مرور زمان رشد کند) که با افزایش سن متوقف نمی شود، مطابق با اصول کلی، سربالا و در صورت نیاز شکل دهی شود. عمل جراحی که برای این منظور انجام شود لازم است  در محیط  استریل انجام شود زیرا این امر به مداخله در سپتوم غضروف احتیاج دارد.

قرار داشتن نوک بینی در عقب یا جلو و عدم تقارن نیز در میان مشکلات زیبایی نوک بینی در نظر گرفته شده است. زیبایی هندسی 3 بعدی نوک بینی ، پس از ادامه رابطه عملکردی و تناسب ، ممکن است به طور همزمان نیاز به مداخله در لب ، نوک چانه ، ساختار گونه ها داشته باشد.

 

عمل زیبایی نوک بینی

عمل زیبایی نوک بینی:

یکی از مهم ترین متغیرهای مربوط به زیبایی نوک بینی ، اختلالات معمول در ساختار اسکلتی استخوان پوست و صورت است. برنامه ریزی برای جراحی باید با تجزیه و تحلیل این پارامترها که مستقیماً با زیبایی نوک بینی ارتباط دارند ، انجام شود. ناهنجاری های مادرزادی مانند هیپوپلازی فک فوقانی که ماگزیلا نامیده می شود، اختلال در تراز دندان فوقانی، شکاف لب و کام تقریباً همیشه باعث ایجاد عدم تقارن در ساختارهای استخوانی آن طرف می شوند. در افرادی که پوست بینی سنگین ، چرب و ضخیم دارند درمان های نازک و سفت کردن پوست ممکن است توصیه شود.

عمل ترمیم ، اصلاح ثانویه نوک بینی با ارزیابی دقیق ، برنامه ریزی دقیق و اصلاح بافت است که خیلی متداول نیست. نتایج غیرقابل پیش بینی در افراد مختلف متفاوت است.

Source: www.ankaraestetikcerrahi.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.