عوارض عمل بینی

در هنگام در نظر گرفتن هر گونه روش جراحی، درک خطرات ناشی از جراحی حائز اهمیت است. رینوپلاستی یا همان عمل بینی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی است که هر ساله انجام می شود، اما رینوپلاستی نیز همانند عمل های جراحی دیگر با خطرات بالقوه ی خود همراه است. اگر چه که دستیابی به اهداف زیباشناختی برای شما ایده آل است، حفظ سلامت کلی باید در اولویت اول شما و جراحتان باشد. گرچه اکثر روش های رینوپلاستی بدون مشکل و عوارض خاصی انجام می شوند، بیماران باید در مورد عوارض بالقوه و خطرات رینوپلاستی و همچنین عوامل خطر شخصی خود آموزش ببینند. بحث در مورد این خطرات با یک جراح متخصص و با تجربه برای اطمینان از حفظ سلامت کلی ضروری است.

عوارض عمل بینیخطرات جراحی

در زمان در نظر گرفتن خطرات جراحی پلاستیک مهم است که علاوه بر خطرات خاص مربوط به روش مورد نظر، خطرات کلی همراه با جراحی را نیز در نظر بگیریم. این خطرات در مورد رینوپلاستی ترمیمی و رینوپلاستی قومی نیز وجود دارند و باید قبل از انجام جراحی به طور کامل و با جزئیات با جراح مورد بحث قرار گیرند. خطرات بالقوه رینوپلاستی که با تمام انواع جراحی همراه است، شامل موارد زیر است:

 • خون ریزی
 • عفونت
 • واکنش آلرژیک به بیهوشی
 • هماتوم (زمانی که خون زیر پوست جمع می شود)

خطراتی که به طور خاص با رینوپلاستی همراه هستند، عبارتند از:

 • بی حسی
 • خونریزی بینی
 • اسکار در پایه بینی
 • پاره شدن عروق خونی کوچک روی سطح پوست
 • تورم
 • آسیب دائمی عصب
 • مشکلاتی که نیاز به رینوپلاستی مجدد را ایجاد می کنند

انتخاب جراح زیبایی واجد شرایط می تواند خطرات مرتبط با رینوپلاستی را به طور قابل توجهی کاهش دهد. بیماران باید از جلسه مشاوره خود به عنوان فرصتی برای پرسیدن سوالاتی راجع به روش، از جمله خطرات، منافع و عوارض جانبی آن استفاده کنند. علاوه بر این، دنبال کردن دستورالعمل های جراحان برای مراقبت های قبل و بعد از جراحی به جلوگیری از عوارض کمک می کند.

عوارض جانبی

علاوه بر خطرات مرتبط با روش رینوپلاستی، تعدادی عوارض جانبی کوتاه مدت نیز وجود دارد. از آن جایی که جراحی رینوپلاستی یک روش بسیار منحصر به فرد است، عوارض ناشی از آن در هر بیمار متفاوت خواهد بود. اختصاص زمانی برای یادگیری در مورد این عوارض جانبی، اینکه چه عوارض جانبی وجود خواهد داشت و این عوارض چه مدت به طول می انجامند به شما کمک می کند تا با اعتماد به نفس بیشتری در مورد انجام این روش تصمیم بگیرید و با اطلاع از چشم انداز این روش احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

درد بعد از جراحی

جراحی بینی یکی از بهترین راه ها برای بهبود ظاهر شماست. با این حال به دلیل آنکه نیاز به تغییرات زیادی در استخوان و غضروف بینی وجود دارد، بیماران ممکن است بعد از این روش دچار درد و ناراحتی شوند. خوشبختانه این ناراحتی معمولا جزئی است و بیشتر بیماران متوجه می شوند که مصرف داروهای مسکنِ بدون نیاز به نسخه برای کنترل این درد کافی است. برای بیمارانی که به طور ویژه ای به درد حساس هستند، جراح رینوپلاستی ممکن است داروهای قویتری را تجویز نماید.

عوارض عمل بینیتورم

یکی از رایج ترین عوارض جانبی رینوپلاستی تورم در اطراف چشم و بینی است. تورم در روزهای اول بعد از جراحی بیشتر قابل توجه است، اما بعد از حدود دو هفته کاهش می یابد. مهم است که توجه داشته باشید که مقداری از تورم جزئی ممکن است تا شش ماه بعد از جراحی رینوپلاستی وجود داشته باشد. نتایج نهایی رینوپلاستی معمولا بعد از یک سال دیده می شود.

کبودی

کبودی یکی دیگر از عوارض جانبی است که اغلب با رینوپلاستی همراه است. میزان کبودی ایجاد شده پس از جراحی به حساسیت بیمار و نوع  و شدت عمل جراحی متفاوت است. این کبودی معمولا در ناحیه اطراف چشم به وجود می آید و می تواند تا 10 روز طول بکشد. اگر چه که کبودی نشانه ای از عوارض جدی دیگری نیست، شما می بایست وضعیت خود را در روزهای بعد از جراحی نظارت کنید. اگر چیزی غیر طبیعی به نظر می رسد، پزشک شما می تواند در صورت نیاز به انجام اقداماتی بیشتر از استراحت و زمان دادن به شما راهکارهای لازم را ارائه دهد.

بسیاری از بیماران می خواهند بدانند که …

آیا پس از عمل بینی اسکار به وجود می آید؟

بله، پس از جراحی بینی اسکار به وجود می آید، اما اکثر افراد قادر به دیدن آن نخواهند بود. رینوپلاستی بسته برش های در داخل بینی ایجاد می کند و در طی این روش اسکارها کاملا پنهان می مانند. در طی روش رینوپلاستی باز یک یا دو برش بر روی بینی ایجاد می شود که می تواند اسکار کوچکی ایجاد نماید. اما این زخم معمولا به خوبی ترمیم شده و با انجام دستورالعمل های پزشک و استفاده از پمادهای تجویزی با احتمال زیاد هیچ گونه اسکاری را مشاهده نخواهید کرد.

Source: www.docshop.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.