قبل و بعد از عمل بینی

جراحی زیبایی بینی یعنی رینوپلاستی، برای تغییر شکل در ناحیه بینی انجام می شود. یکی از بیشترین عملیاتی که در کشور ما انجام می شود زیبایی بینی است. به منظور شکل دادن به بینی مطابق با صورت ، با در نظر گرفتن خواسته های شخص ، این عملیات اکنون با استفاده از تکنیک های جدید انجام می شود. به این ترتیب روند بهبود بیمار بطور چشمگیری کاهش می یابد. بنابراین ، قبل از جراحی زیبایی بینی چه نوع مراحل آماده سازی انجام می شود و چه چیزی در انتظار بیمار پس از عمل است؟

قبل و بعد از عمل بینی

روند آماده سازی برای زیبایی بینی چگونه باید باشد؟

برای برنامه ریزی جراحی زیبایی بینی ، باید معاینه شوید و خواسته ها یا شکایات خود را با متخصص در میان بگذارید. اگر در مورد نوع بینی که می خواهید با متخصص خود صحبت کنید ، اطلاعات دقیق به شما داده می شود. در عین حال ، برخی از تصاویر در رایانه به شما نشان داده می شود و شما فرصتی خواهید داشت که بعد از عمل ایده مفصل تری در مورد شکل بینی بدست آورید. با این وجود ، بعد از عمل باید بدانید که بینی بلافاصله شکل مورد نظر خود را نخواهد گرفت. پس از زیبایی بینی ، یک دوره  6 ماهه تا 1 ساله برای آشکار شدن شکل بینی لازم است.

هنگامی که با متخصص خود صحبت می کنید ، باید در مورد داروها و محصولات گیاهی که استفاده می کنید ، درمانی که قبلاً انجام داده اید و جراحی های زیبایی قبلی به متخصص خود اطلاع دهید. در این روش برنامه ریزی بسیار سالم تری برای جراحی خواهید داشت.

چه چیزهایی قبل از عمل ممنوع است؟

علاوه بر این ، 2 هفته قبل از عمل ، استفاده از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین باید قطع شود. زیرا این داروها خطر خونریزی را افزایش می دهند. غذاهای حاوی ویتامین E و چای های گیاهی توانایی افزایش خونریزی را دارند. بنابراین ، مواد غذایی و چای های گیاهی که حاوی مقادیر زیادی ویتامین E هستند نباید مصرف شود. کشیدن سیگار به عنوان بخشی از فرآیند آماده سازی زیبایی بینی ممنوع است. اگر می خواهید سریعتر و بدون مشکل بهبود یابید ، از سیگار کشیدن خودداری کنید. همچنین باید یک هفته قبل  مصرف مشروبات الکلی را قطع کنید.

بعد از زیبایی بینی چه اتفاقی می افتد؟

پس از اتمام عمل ممکن است از برخی لایه ها و نوارهای سیلیکونی برای حفظ شکل بینی استفاده شود. این مواد به مدت 2 هفته باید محافظت شوند. با وجود کمپرس سرد می توان ظاهر کبودی و تورم را که باعث اضطراب می شود کم کرد. کبودی و تورم بعد از 3 تا 4 روز پس از زیبایی بینی از بین می رود. میزان کبودی و تورم بسته به نحوه مداخله بینی در حین عمل متفاوت است.

آیا در زیبایی بینی تامپون ها باعث اختلال تنفسی می شود؟

هیچ قانونی که تامپون در هر عمل جراحی بینی استفاده می شود وجود ندارد. در صورت استفاده ، پس از 2 روز برداشته می شود. از آنجایی که اکنون از تامپون های سوراخ شده استفاده می شود ، برای تنفس مشکلی ایجاد نمی کند. توجه داشته باشید که برداشتن تامپون ها نیز بسیار بدون درد است. تامپون ، بیشترین ترس برای کسانی است که می خواهند جراحی زیبایی بینی انجام دهند. اسپلینت های متصل به بینی معمولاً بعد از 1 هفته برداشته می شوند.

قبل و بعد از عمل بینی

بعد از عمل بخیه ها چه موقع برداشته می شوند؟

جراحی زیبایی بینی با هر دو روش باز و بسته انجام می شود. اگر جراحی بینی با تکنیک باز انجام شود ، بخیه های استفاده شده پس از 1 تا 2 هفته برداشته می شوند. در جراحی زیبایی بینی که با روش بسته انجام می شود ، بخیه وجود ندارد زیرا برش اعمال نمی شود.

مدتی بعد از جراحی زیبایی بینی خود را تحت فشار قرار ندهید:

همچنین به مدت یک ماه پس از عمل اجتناب از همه حرکاتی که بدن را تحت فشار قرار می دهد  بسیار مهم است.  اجتناب از تمرینات سنگین و تمام حرکاتی که سبب فشار می شود برای حفظ شکل به دست آمده از جراحی بسیار مهم است. یکی از مهم ترین موارد بعد از عمل ، مراقبت از عدم ضربه به بینی است. روند بهبود بعد از جراحی زیبایی بینی دیگر مانند گذشته بیمار را مجبور نمی کند. در مقابل ، این روند بسیار راحت برای بیمار است. البته ممکن است در طی این روند درد خفیف ایجاد شود. با این وجود با استفاده از داروهای ضد درد می توان این دردها را کنترل کرد.

آیا به جراحی بینی ثانویه نیازی است؟

یک باور غلط در بین مردم وجود دارد که باید هر عمل جراحی زیبایی بینی اصلاح شود. اگر عمل توسط متخصص مجرب انجام شود و هیچ اشتباهی انجام نشود ، هیچگاه نیازی به جراحی زیبایی ثانویه نیست. با این وجود ، ممکن است بعد از عمل جراحی پیش آمدی به وجود بیاید. در صورت ضربه به بینی بیمار یا عدم رعایت دستورالعمل متخصص  ، ممکن است شکل بینی مختل شود. با این حال ، هنگامی که چنین وضعیتی رخ دهد ، ممکن است نیاز به جراحی زیبایی ثانویه باشد.

آیا می توانم بینی دلخواه خود را داشته باشم؟

اگر این سؤال را از نظر پزشکی ارزیابی کنیم ، جواب ما “بله” خواهد بود. اگر بافت بینی و استخوان بینی مناسب باشد ، با جراحی می توان ظاهر بینی دلخواه را به دست آورد. با این حال ، باید تأکید کنیم که هر شکل بینی برای هر شکل صورت مناسب نیست. هدف اصلی جراحی زیبایی بینی رسیدن به ظاهری طبیعی است. به همین دلیل ، توصیه می کنیم بیماران ما با انتظارات واقع بینانه و خواسته های شکل بینی که برای صورت مناسب است ، همراه باشند. با مراجعه به  کلینیک می توانید اطلاعات مفصلی کسب کنید.

Source: www.memurlar.net

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.