مزایا و معایب عمل های زیبایی تزریقی

توجه : این مقاله از تجربیات افرادی که بیش از 5 سال است از زیبایی های تزریقی استفاده می کنند ، بهره گرفته است .

اگر به فکر استفاده از روش های زیبایی تزریقی برای اولین باز هستید ، احتمال این که سوالاتی در ذهن شما به وجود آمده باشد زیاد است ؛ هر چه باشد حرف زیبایی ظاهری شما در میان است و نمی خواهید یک پزشک همراه با یک سرنگ شروع به ایجاد تغییرات در صورتتان کرده ، در حالی که شما هنوز اطلاعات کافی ای در این مورد ندارید . مزایا و معایت زیبایی های تزریقی بسته به نوع فرایند ، بسیار متنوع است اما به گفته ی متخصصان ، بزرگ ترین فایده ی استفاده از فیلر های موقت و شل کننده های عضلات ، راحت بودن آن است – کل این فرایند ها تنها چند دقیقه به طول می انجامد و ریکاوری و بهبودی خاصی نیز در انتظار فرد نیست .

مزایا و معایب عمل های زیبایی تزریقی

 مزیت : کل فرآیند بسیار سریع و بدون درد است

همانطور که گفته شد یکی از بزرگ ترین مزایای استفاده از فیلر های موقف و سایر مواد تزریقی این است ویزیت شما در مطب پزشک به سرعت انجام می شود ، فرایند تقریبا بدون هیچ دردی انجام شده و تنها در چند روز نتیجه عمل زیبایی مشخص می شود . به گفته ی یکی از افراد 34 ساله : ” من از 28 سالگی از بوتاکس استفاده می کنم ؛ نتیجه ای که از بوتاکس گرفتم بسیار موثر بود در حالی که تمام فرایند بسیار ساده انجام شد ؛ از آنجایی که سوزن سرنگ بسیار نازک است درد بسیار کمی نیز حس می شود و در طی فرایند هیچ بیهوشی و پس از آن هیچ دوران ریکاوری ای لازم نیست . ”

دکتر گابریل چیو ، جراح پلاستیک و صاحب شرکت جراحی پلاستیک بورلی هیلز ، یکی دیگر از مزایای فیلر ها و آرام بخش های عضلانی مانند بوتاکس را که عموما مورد استفاده قرار می گیرند را بیان می کند : ” عوارض جانبی بسیار کم و یا صفر است ؛ تزریق ، خطر ابتلا به کبودی و تورم را به همراه داد بنابراین باید چند روز را محض احتیاط استراحت کنید . ”

عیب : گاهی اوقات لازم است برای تصحیح چهره ، چندین فرآیند تزریق نیاز باشد

به گفته ی یکی از افراد 40 ساله که از سن 31 سالگی از عمل های زیبایی تزریقی استفاده می کند ، با اینکه بیشتر تجربیاتش از این عمل ها مثبت است اما می گوید که همواره اینطور نیست که نتیجه ی مد نظرتان را بدست بیاورید : ” هر چه سن من بیشتر می شد ، خطوط لبخندم من را بیشتر اذیت می کرد و برای من رفع کردن این خط ها یک پیشرفت بزرگ بود . ” همچنین او می گوید : ” اولین باری که زیبایی تزریقی را امتحان کردم ، پزشک من ( یک متخصص پوست محترم ) مقدار زیادی فیلر را در گونه های من تزریق کرد و به من گفت که فیلر خط های لبخند را از بین برده و هموار می کند ، اما من از ظاهری که بعد از فیلر داشتم متنفر بودم و از نظر خودم شبیه سنجاب شده بودم . ”

خبر خوب این است که اگر شما در حالی که از ظاهر خود راضی نیستید از مطب پزشک خارج شوید ، ماده ی پایه ی فیلر یعنی اسید هیالورونیک به راحتی قابل برگشت است : ” بهترین چیز این است که اسید هیالورونیک یک ماده ی حلال است . ”

دکتر آنا گوانچه ، متخصص پوست و متخصص مشهور در انستیتوی بلا اسکین  در کالاباس ، اظهار دارد : ”  این یک گزینه ی بسیار عالی برای بسیاری از بیماران است که فیلیر های صورت قابل تزریق و بازگشت هستند ؛ به طوری که افرادی که لب هایی به بزرگی لب های کایلی جنر (مدل مشهور) را درخواست می کنند و پس از مدتی پشیمان شده و یک لب نرم و لطیف و ظریف می خواهند ، می توانن با تزریق هیالورونیداز که حلال ماده ی پایه ی فیلر است ، به شکل مد نظرشان دست پیدا کنند . ”

مزایا و معایب عمل های زیبایی تزریقی

مزیت : استفاده از عمل های زیبایی تزریقی ، مراقب های روزانه از پوست را موثر تر می کنند

زیبایی های تزریقی می توانند به طور هماهنگی با روال مراقبتی شما از پوستتان عمل کنند تا پوستی سالم تر را تجربه کرده و در مسیر افزایش سن ، از پیری زودرس جلوگیری کنید . یکی از افراد که 39 سال سن دارد می گوید : ” من در حال حاظر هر 3 ماه از بوتاکس استفاده می کنم ؛ بوتاکس برای من مانند یک مکمل عالی در رژیم مراقبت از پوست من عمل می کند . بوتاکس خطوط ریز را صاف کرده ، بنابراین نه تنها ظاهری جوان تر به من بخشیده بلکه کمک می کند تا محصولات مراقبت از پوستی که استفاده می کنم یک دست تر ، بر روی  صورتم پخش شود . با مراقبت های مناسب ، چین و چروک ها نیز بسیار کوچک باقی می مانند ؛ باید بگویم که با افزایش سن لازم نیست مقدار بوتاکسی که استفاده می کنید را افزایش دهید ، در واقع من اکنون مقدار کم تری را نسبت به بار های اول استفاده می کنم . ”

حتی برای داشتن نتیجه ای مطلوب تر ، سعی در استفاده ی ترکیبی از عمل های زیبایی تزریقی داشته باشید ؛ دکتر استیون پیرلمن ، جراح پلاستیک و جراحی ترمیم کننده صورت در نیویورک نقل کرده است : ” خطوط به وجود آمده را با بوتاکس ، ریلکس کرده و نرمی پوست صورت را با محصولات مراقبت از پوست تامین کنید … و جوانی بیشتر را با فیلر ها به صورت خود ببخشید . ”

عیب : همیشه مقداری کمی کبودی وجود دارد

تجربه ی هر کسی از تزریق های زیبایی متفاوت است و بعضی از افراد زود تر از بقیه دچار کبودی می شوند . یکی از افراد که 52 سال سن دارد می گوید : ” یکی از نکات منفی فیلر که من را متعجب کرد ، کبودی ها بودند . ” به گفته ی خود او علیرغم وجود کبودی ها ، او در 8 سال گذشته ، استفاده ی مرتب از فیلر را کنار نگذاشته است : ” من قصد ندارم که 10 سال جوان تر به نظر برسم ، فقط نمی خواهم که ظاهری خسته و پیر تر از سنی که احساس می کنم داشته باشم . ” او اضافه می کند : ” عمل زیبایی تزریقی ای که من از آن استفاده کردم ، پیشنهاد پزشکم بود ، من تنها سعی کردم ظاهری که دوست دارم و آن حس سلامتی را از پزشکم درخواست کنم . ”

اگر کبودی ها عامل نگرانی شما هستند، به گفته ی پزشکان مراحلی وجود دارد که می توان آن ها را در حداقل مقدار خود نگه داشت ؛ بنا بر گفته ی دکتر گابریل چیو : ” دوری کردن از فاکتور هایی که خطر ابتلا به کبودی ها افزایش می دهند ، بسیار مهم است . ” بعضی از این فاکتور ها شامل :

  • در روزی که عمل زیبایی دارید ورزش نکنید .
  • یک هفته قبل از عمل ، از دارو ها و غذا هایی که خطر کبودی را افزایش می دهند خودداری کنید (روغن ماهی ، ویتامین E ، دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی ، گیاهان دارویی چینی)
  • در روز عمل زیبایی و روز قبل از آن ، از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید .

مزایا و معایب عمل های زیبایی تزریقی

مزیت : فایده ی عمل های زیبایی تزریقی فراتر از مزر های زیبایی شناختی است

اگر هدف شما از عمل های زیبایی تزریقی جلوگیری از به وجود آمدن چین و چروک ها باشد ، زیبایی های تزریقی ای که باعث ریلکس شدن ماهیچه ها می شوند ، بهترین گزینه است ؛ اما این تنها خاصیت این نوع از عمل های زیبایی تزریقی نیست ؛ به گفته ی متخصصان ، این مواد تزریقی می توانند در تسکین میگرن ، کاهش عرق کردن بیش از حد ، کاهش درد های عضلانی و موارد دیگر نیز کمک کننده باشند .

به گفته ی یکی از افراد 35 ساله که به طور مرتب دو بار در سال از بوتاکس استفاده می کند ، بوتاکس مزیت های دیگری را در کنار رفع چین و چروک برای او داشته است که یکی از آن ها جلوگیری از دندان قروچه او بوده است : ” بیشتر مردم فکر می کنند که بوتاکس و فیلر ، تنها مزیت های زیبایی شناختی دارند اما آن ها اشتباه می کنند ؛ تزریق بوتاکس در قسمت فَک ، نه تنها به نرم تر شدن آن بلکه باعث قطع شدن دندان قروچه که سر درد های تنشی را به مدت طولانی برای من به وجود می آورد ، شد . ”

بیمارانی که به طور مرتب از اسید هیالورونیک که ماده ی پایه ی فیلر ها است استفاده می کنند ، مزایای دیگری از فیلر ها مانند حفظ رطوبت پوست را نیز تجربه می کنند . یکی از این افراد 34 ساله می گوید : ” به دلیل وجود اسید هیالورونیک در فیلر ، لب های او بعد از تزریق دیگر خشک و پوسته پوسته نشده است . ”

دلیل علمی این اتفاق : دکتر فیشمن می گوید: ” هیالورونیک اسید یک ماده ی آب دوست است و می تواند تا 1000 برابر وزن خودش آب نگه دارد ؛ در حالی که تزریق اسید هیالورونیک باعث افزایش فوری حجم در هنگام تزریق به لب ها می شود ، یکی دیگر از مزایای آن جذب آب توسط فیلر و نرم و مرطوب شدن لب ها است . ”

صرف نظر از اینکه چه نوع درمانی را انجام می دهید ، با پزشک خود در مورد آنچه انتظار دارید صحبت کنید ؛ پزشک شما می تواند در آماده شدن شما برای ملاقات های بعدی و جلوگیری از رخ دادن اتفاق های ناخواسته کمک کنند . عمل های زیبایی تزریقی همواره بسیار آسان هستند اما دانستن اینکه در طی عمل چه موادی به بدن شما تزریق می شود ، همیشه مفید و کمک کننده است .

مزایا و معایب عمل های زیبایی تزریقی

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.