نکاتی برای بهبود سریع تر بعد از جراحی بینی

نکاتی برای بهبود سریع تر بعد از جراحی بینی

مزایای جراحی رینوپلاستی عبارتند از تنفس ساده تر، بهبود خواب و اصلاح ناهنجاری ها و عدم تعادل در صورت. رینوپلاستی یکی از عمل های زیبایی بسیار محبوب در سراسر جهان و محبوب ترین عمل جراحی زیبایی در ایران است. بیمارانی از همه سنین تصمیم می گیرند که از طریق رینوپلاستی ظاهر خود را بهبود بخشند و مشکلات تنفسی خود را حل نمایند و در نتیجه زندگی با کیفیت تری را تجربه نمایند. چه برای تغییر آماده شده اید و یا هنوز در مرحله تحقیق و برنامه ریزی هستید، توجه به نکات زیر اطلاعات مفیدی برای ریکاوری پس از عمل در اختیار شما قرار خواهد داد، و به شما کمک می نماید به راحتی مرحله ریکاوری را پشت سر بگذارید.

 

نکاتی برای بهبود سریع تر بعد از جراحی بینی

لطفا سیگار نکشید.

 استفاده از هر محصول نیکوتینی موجب کاهش جریان خون می شود و می تواند پیامدهای شدیدی برای بهبود داشته باشد. اگر سیگار می کشید، جراح شما احتمالا به شما توصیه می کند حداقل دو هفته قبل و بعد از عمل خود از سیگار کشیدن اجتناب کنید.

 

سر خود را بالا نگه دارید.

 جراح بینی به شما توصیه می کند که سر و شانه خود را برای دو هفته اول پس از جراحی زیبایی بینی در ارتفاعی بالاتر از سطح بدن قرار دهید. همچنین به شما توصیه می شود که از خم شدن و یا بلند کردن هر چیز سنگین اجتناب کنید، و دلیل خوبی برای این کار وجود دارد. افزایش فشار خون در ناحیه سر موجب افزایش تورم و ناراحتی و کبودی می شود. اجتناب از فعالیت هایی که ضربان قلب و فشار خون شما را افزایش می دهد نیز یک عامل کلیدی برای بهبود ایمن است. تا زمانی که جراح بینی شما اجازه نداده نباید فعالیت های شدید انجام دهید.

 

با یکی از دوستانتان تماس بگیرید، تا به شما کمک کند.

بسیاری از افراد برای کمک گرفتن تردید می کنند چرا که شخصیتی مستقل دارند. اما حالا وقت کمک گرفتن است. در حالی که مطمئنا شما بستری نخواهید بود ولی نمی توانید بچه ها را بلند کنید، خانه را تمیز کنید یا در برخی فعالیت های شدید دیگر برای مدت زمانی پس از جراحی شرکت کنید. شما بعد از انجام عمل به فردی نیاز خواهید داشت که از شما مراقبت کرده و شما را به خانه برساند. برنامه ریزی پیشاپیش برای کمک گرفتن می تواند به طور قابل توجهی باعث کاهش استرس در طی دوره بهبود شود.

 

از مصرف غذاهای تند اجتناب نمایید.

 واکنش طبیعی غشاهای مخاطی مانند آنهایی که در بینی قرار دارند، در پاسخ به مواد تند باعث بوجود آمدن مخاط می شود. هر گونه تورم یا تحریک اضافی در دهان، بینی و سینوس های شما در طول ریکاوری ناخوشایند و مضر خواهد بود.

 

دستورالعمل ها را دنبال کنید.

شما جراحی بینی با استعداد و معتبر را برای انجام عمل بینی خود انتخاب کرده اید، اما هنگامی که در خانه هستید، نتیجه تا حد زیادی به شما و نحوه انجام دستورالعمل های داده شده بستگی دارد. شما باید در معاینات بعد از عمل شرکت کنید. حتی اگر احساس خوبی داشته باشید، جراح باید شما را ارزیابی کرده و اطمینان حاصل کند که همه چیز به طور مرتب و به خوبی انجام می شود. این معاینات همچنین به جراحی بینی اجازه می دهد تا هر گونه مسئله بالقوه را در مراحل اولیه تشخیص دهند. خطر ابتلا به آسیب و یا عفونت پس از عمل در هفته های اول بالاتر است و حتی محدودیت های ظاهرا غیر ضروری نباید نادیده گرفته شود. عینک نزنید، در برابر رفتن به باشگاه مقاومت کنید و از ورزش کردن اجتناب کنید. همه ی این کارها را می بایست تا زمانی که جراح بینی به شما اجازه نداده، انجام دهید. نتایج بلند مدت ارزش این انتظار را خواهد داشت.

 

کارهای دیگری که می بایست بعد از عمل از انجام آنها اجتناب نمایید:

 

قرار دادن فشار روی بینی

برای چند هفته اول بعد از عمل، بینی شما بسیار شکننده خواهد بود. در نتیجه بسیار مهم است که از ایجاد هرگونه فشار روی بینی خود جلوگیری کنید. این موضوع به این معنی است که شما باید دقت کنید که از فوت کردن، مالیدن بینی یا قرار دادن چیزی تا بینی خود اجتناب کنید، زیرا ممکن است باعث ایجاد ناراحتی یا آسیب رساندن به بافت های حساس در بینی شود.

همچنین لازم است از پوشیدن لباس های جذب و یا تی شرت ها و سوئیشرت هایی که باید با کشیدن روی سر خود بپوشید، اجتناب کنید، زیرا بینی شما ممکن است آسیب ببیند. در عوض پوشیدن پیراهن های دکمه ای یا سوئیشرت های زیپ دار برای چند هفته اول توصیه می شود.

 

نور مستقیم خورشید

هنگامی که اسپلینت شما برداشته شد، پوست روی بینی شما به نور خورشید حساس خواهد بود. در نتیجه لازم است که برای یک سال پس از عمل خود، تلاش کنید از قرارگیری غیر ضروری در معرض اشعه ماوراء بنفش خودداری نمایید. در صورتی که از نتوانید از قرار گرفتن در معرض آفتاب اجتناب کنید، حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کرده و برای محافظت صورت خود در برابر اشعه های مضر خورشید از کلاه استفاده نمایید.

 

بررسی نتایج

اگرچه ممکن است دشوار باشد، سعی کنید نتایج عمل جراحی زیبایی بینی را خیلی سریع بعد از عمل ارزیابی نکنید. در طی دوره ریکاوری، صبر زیادی نیاز است و ممکن است چند ماه طول بکشد تا نتیجه نهایی جراحی خود را ببینید. به یاد داشته باشید که پس از رینوپلاستی تورم انتظار می رود و این تورم به تدریج طی چند ماه از بین می رود.

 

source: rhinoplasty.ca

 

همین امروز برای گرفتن زمان مشاوره با مطب دکتر کیوان اخترکاوان تماس بگیرید.

 


دکتر کیوان اخترکاوان بهترین جراح بینی طبیعی ، جراح پلک در تهران و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کیوان اخترکاوان با شماره تلفن 09365110973 و 09902771196 تماس حاصل فرمایید


بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.