هر آنچه که باید در رابطه با جراحی بینی بدانید

جراحی بینی یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی است که در بین اکثر جوامع گسترش یافته است. همانطور که می دانید عمل زیبایی بینی درواقع به جهت تغییر دادن فرم بینی انجام می شود. شاید بسیاری از افراد و نزدیکان خود را دیده باشید که از فرم بینی خود ناراضی بوده و بینی خود را جراحی کرده اند.

عمل بینی همیشه به جهت زیبایی انجام نمی شود. گاهی اوقات ممکن است برخی از افراد به دلایل مشکلات تنفسی یا انحراف بینی نیاز به جراحی داشته باشند، به همین منظور بینی خود را جراحی کنند.

شما باید قبل از جراحی بینی به نکاتی در خصوص بعد و قبل عمل بینی توجه داشته و اگاهی خود را بالا ببرید. در ادامه این مقاله در خصوص  جراحی بینی بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

هر آنچه که باید در رابطه با جراحی بینی بدانید

فرایند انجام عمل بینی چگونه است؟

در واقع می توان گفت که شکل و اندازه بینی خود را از والدینتان به ارث برده اید. رشد و فرم بینی نهایی تا سنین 16 تا 18 رخ می دهد به همین جهت نباید تا قبل از این سنین شما بینی خود را جراحی کنید. زیرا ممکن است برای شما در آینده تبعاتی را به همراه  داشته باشد. بنابراین پس از سن 18 سالگی می توانید عمل جراحی بینی را انجام دهید.

عمل جراحی زیبایی بینی به شما کمک می کند تا سایز و فرم بینی خود را به شکل دلخواه خود تغییر دهید. پزشکان متخصص می توانند از قسمت پل بینی تا نوک بینی را به طور کلی تغییر داده و همچنین قسمت های کنار بینی را به فرم های کوچکتری تبدیل کنند.

شما باید قبل از جراحی بینی با پزشک خود صحبت کرده و به پزشک توضیح دهید که کدام قسمت از فرم بینی خود نیاز به جراحی و ایجاد تغییراتی دارد، تا پزشک جراح بتواند متناسب با علاقه شما و تغییر فرم دلخواه شما تصمیم بگیرد که چگونه فرم بینی شما را تغییر دهد.

در طول عمل بینی، جراح متخصص کناره های بینی را برش زده تا به استخوان و غضروف بینی دسترسی داشته باشد. در واقع پزشک از داخل بینی استخوان و غضروف را کوچک کرده و به ظاهر آن فرم می دهد. در نتیجه پس از جراحی زخمی را از بیرون مشاهده نخواهید کرد.

اما این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است برخی از افراد نوع بینی انها به گونه ای باشد که نتوان به طور کامل از داخل بینی تغییراتی را انجام داد. گاهی اوقات خارج از بینی نیز باید تغییراتی انجام شود. بسته به شرایط و فرم بینی هر فرد نوع جراحی آن نیز متفاوت خواهد بود.

توصیه هایی قبل از جراحی بینی

عمل بینی از جمله عمل هایی بسیار حساس است که شما باید قبل از انجام آن به نکاتی توجه داشته باشید تا پس از جراحی با مشکلاتی جبران ناپذیر روبه رو نشوید. در ادامه توصیه های ضروری در خصوص جراحی بینی را برای شما خواهیم گفت.

هنگامی که تصمیم به عمل زیبایی بینی گرفته اید، نباید بدون انجام تحقیقات لازم در خصوص پزشک متخصص خود این عمل مهم را انجام دهید. زیرا ممکن است بعد از جراحی بینی با مشکلات یا نواقصی روربرو شوید که جبران پذیر نخواهند بود.

بنابراین بهتر است در خصوص پزشک خود تحقیقات لازم را انجام داده و اطمینان حاصل کنید که در مراکز معتبر تحصیل کرده اند. همچنین شما باید به متخصصانی مراجعه کنید که تخصص گوش، حلق وبینی را داشته و در این رشته تحصیل کرده باشند.

از دوستان و آشنایان خود که جراحی بینی را انجام داده و راضی بودند بخواهید تا پزشک خود را به شما معرفی کنند. قبل از جراحی بینی باید در نظر بگیرید که هدف شما از جراحی چه بوده و چه انتظاراتی باید داشته باشید؟

یکی از مسائل حیاتی این است که نباید سوالات خود را از کارکنان یا پرستارانی که در بخش عمل بینی حضور دارند،  بپرسید. حتما باید با جراح خود ملاقات داشته و خواسته و سوالات خود را با او در میان بگذارید.

جراح بینی باید قبل از جراحی به طور کامل همه جوانب را بررسی کند تا متوجه شود که آیا این نوع عمل زیبایی برای شما مناسب است یا خیر. باید تمام جوانب را مانند سن، سابقه بیماری، مشکلات جسمانی و سلامت روان شما را در نظر بگیرند تا در صورت تایید، بینی شما راجراحی کند.

پیوند استخوان به بینی در عمل جراحی بینی

برخلاف تصور عموم که براین باورند که جراحی بینی صرفا جهت کوچک تر کردن بینی به کار می رود، گاهی اوقات برخی از جراحان برای برخی از افراد پیوند استخوان را جهت بزرگ تر کردن بینی انجام می دهند. در واقع می توان گفت برخی از مراجعه کنندگان نیز هستند که تمایل دارند تا بینی آنها به جهت رفع نواقصی بزرگ تر شود.

در این گونه مواقع پزشکان از استخوان ها یا غضروف هایی که در قسمت گوش، آرنج، دنده و دیگر قسمت هایی که می توان قسمتی استخوان را برداشت به قسمتی از بینی پیوند می زنند. در برخی مواقع نیز کاشت استخوان مصنوعی (ایمپلنت) را انجام می دهند.

پزشکان گاهی اوقات به دلیل برش هایی که در کنار بینی شما زده می شود بخیه هایی را در کنار بینی شما می زنند اگر بخیه از داخل بینی باشد، از نوع جذبی آن استفاده می کنند که پس از مدت کوتاهی جذب خواهند شد. اما گاهی اوقات ممکن است از بیرون از بینی برش هایی را انجام داده و بخیه از بیرون زده شود، در این صورت شما باید پس از یک هفته بخیه بینی خود را بکشید.

هر آنچه که باید در رابطه با جراحی بینی بدانید

پس از جراحی بینی

همانطور که می دانید در طی جراحی بینی شما به طور کامل بیهوش خواهید شد. بنابراین باید تا زمانی که به طور کامل به هوش نیامدید در بیمارستان استراحت کنید تا اثرات بیهوشی به طورکامل بر طرف شود. شما پس از عمل احساس می کنید که بینی شما کیپ شده مانند فردی که سرما خورده است.

پس از عمل بینی پزشک پانسمان را در بینی شما قرار می دهد. شما در این شرایط نمی توانید به خوبی از بینی تنفس کرده و به طور کلی نفس کشیدن کمی برای شما دشوار خواهد شد. همچنین دور بینی شما را به طور کامل به حالت گچ گرفتن می بندد که استخوان ها به طور کامل انسجام پیدا کنند.

شما پس از مدتی می توانید درمنزل خود دوران نقاهت خود را سپری کنید. اما گاهی اوقات ممکن است مراجعه کنندگان تا یک روز پس از جراحی در بیمارستان بمانند اما پس از مدتی به خانه بازخواهند گشت.

در هنگام استراحت در منزل باید از دوستان یا خانواده خود درخواست کنید تا مدتی در کنار شما بمانند. پزشک شما پس از جراحی بینی توصیه های لازم در خصوص مراقبت های پس از جراحی به شما خواهد گفت. پس از مدتی استراحت و بهبودی نسبی باید مجددا به پزشک متخصص مراجعه کنید تا دستورات لازم رابه شما گوشزد کند.

مراقبت های پس از عمل جراحی بینی

شما باید پس از جراحی بینی به نکاتی توجه داشته باشید تا دوران نقاهت کاهش یابد. در ادامه نکات ضروری در این خصوص را برای شما خواهیم گفت:

صورت خود را پس از جراحی تا حد امکان بالا نگهدارید. هنگام خواب بهتر است سر خود را در ارتفاع بیشتری قرار دهید.

پانسمان هایی که درون بینی شما قرار گرفته را تاحد امکان خشک نگهدارید . در هنگام حمام کردن مراقب باشید تا پانسمان های بینی شما خیس نشود. زیرا پس از خیس شدن ممکن است از بینی شما خارج شود.

از قرار گرفت در مکان هایی که افراد سیگاری یا آلودگی های دیگر در آن جا وجود دارد، اجتناب کنید.

پس از عمل بینی تا به بهودی کامل دست نیافتید، از ورزش و فعالیت های فیزیکی تا مدتی پس از عمل خودداری کنید.

Source:  www.nhs.uk, www.bupa.co.uk, www.bapras.org.uk

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.