چه افرادی به عمل بلفاروپلاستی نیاز دارند

چه افرادی به عمل بلفاروپلاستی نیاز دارند

جراحی افتادگی پلک ، جراحی زیبایی است که در سال های اخیر مورد تقاضای بالا بوده است. در پی بلفاروپلاستی، بازخورد بسیار موثر به دست می آید و روند بهبود سریع است. افتادگی پلک می تواند به دلایل بسیاری دیده شود. پفی کردگی، علل ژنتیکی، خستگی و پیری از علل افتادگی پلک است. این وضعیت باعث می شود که فرد از نظر زیبایی خسته و پیرتر بنظر برسد. تغییرات در پلک، تیره شدن، تغییر رنگ، چین و چروک، پف کردگی، حلقه های بنفش، سبب شلی و ورم پلک ها شده و این وضعیت باعث ناراحتی فرد می شود. در بعضی از افراد، تضعیف و سفت شدن پلک باز شدن چشم را محدود می کند. در نتیجه، سبب ایجاد مشکل در دید می شود. افرادی که دچار افتادگی پلک هستند با جراحی زیبایی به نام جراحی بلفاروپلاستی می توانند این وضعیت را به راحتی از بین ببرند. افرادی که جراحی افتادگی پلک انجام می دهند اغلب هم زمان لیفت ابرو و جراحی کشش صورت نیز انجام می دهند.

چه افرادی به عمل بلفاروپلاستی نیاز دارند

درباره بلفاروپلاستی

زیبایی چشم ها و پلک ها از لحاظ زیبایی ضروری است. اولین نشانه های پیری در اطراف چشم ها آغاز می شود. از میانسالی افتادگی پلک ها، تشکیل بافت چربی و تجمع دیده می شود. همچنین چین و چروک های پنجه کلاغی در اطراف چشم دیده می شود. استفاده از محصولات آرایشی نیز با چنین ظاهری سخت است. با گذشت زمان، تغییرات افزایش می یابد و خطوط قدیمی و خسته تر در شخص ظاهر می شود. این مشکلات می تواند به دلایل ژنتیکی نیز باشد. در جوانان نیز ممکن است افتادگی دیده شود. ظاهر جوان با افتادگی پلک اثر خود را از دست می دهد و یک ظاهر خسته ظاهر می شود. با عمل جراحی زیبایی، این مشکلات با سهولت از بین می روند. عملیات بسیار ساده است و میزان موفقیت آن بالا است.

 

افتادگی پلک چیست؟

بعضی از افراد دچار نگاه خواب آلود هستند، این به خاطر پتوز یعنی افتادگی پلک است. دلیل افتادگی پلک ، اختلال در لایه عضلانی است. پلک های افراد سالم قسمت های رنگی چشم را  1.5-1 میلی متر پوشش می دهند. بستن پلک بیش از 1-1.5 میلی متر، افتادگی پلک نامیده می شود. دلایل زیادی برای افتادگی پلک وجود دارد و یکی از آنها اختلال در لایه عضلانی است. برای افتادگی پلک که به علل مختلفی ایجاد شده درمان های مختلفی وجود دارد. افتادگی پلک در دوران کودکی بدون تغییر است و ممکن است در طول زمان، فرد را دچار ناراحتی کند. در بعضی موارد، افتادگی پلک سبب اختلال در دید می شود. در چنین مواردی، درمان اجتناب ناپذیر است. باید به موقع درمان شود وگرنه سبب تنبلی چشم می شود. افتادگی پلک ممکن است مادرزادی باشد یا بعدا ایجاد شود. افتادگی پلک مادرزادی (پتوز) ناشی از عدم توانایی عضلات برای بلند کردن پلک است. پتوزی که بعدا ایجاد می شود ناشی از نازک شدن عضلاتی است که پلک را بلند می کند.

 

علل افتادگی پلک

دلایل زیادی برای افتادگی پلک وجود دارد. افتادگی چشم ممکن است پس از جراحی و بیماری دیده شود. وضعیتی که به علت  آپوئولوزیک شناخته می شود در بزرگسالان رخ می دهد و بافت عضله چشم جایی نیست که باید باشد. علت این ممکن است بیماری، استفاده از لنز، عمل و یا قرار گرفتن پلک در معرض تروما باشد. در عین حال دلایلی برای افزایش افتادگی پلک نیز وجود دارد. دیابت، بیماری های سیستم عصبی و  ضعف عضلانی شدید خطر را افزایش می دهد.

بیماری گراویس

میاستنی گراویس یک بیماری عصبی است. با ضعف عضلانی و خستگی شدید مشخص می شود. سیستم ایمنی بدن با در نظر گرفتن سلول های خودی به عنوان سلول های خارجی به آن حمله می کند و به همین علت تشنج در فواصل خاصی در عضلات رخ می دهد. در نتیجه، عضلات شروع به تضعیف می کنند. بیماری Gravis بدون درمان پیشرفت می کند و باعث بیماری های دیگر می شود. بیماری Gravis در زنان 20 تا 30 ساله و در مردان بالای 50 سال رایج است. با تضعیف قدرت عضلانی، بدن به تدریج سنگین تر می شود و از دست رفتن حرکت تجربه می شود. با ضعف عضلات، بافت چربی جایگزین می شود. علائم بیماری گراویس عبارتند از خستگی، دید دوتایی، دشواری در بلع و افتادگی پلک. پیشرفت بیماری ممکن است از فرد به فرد متفاوت باشد. در برخی افراد ممکن است در یک گروه عضلانی مشخص رخ دهد، در حالی که در برخی دیگر ممکن است به گروه های عضلانی دیگر گسترش یابد. این معمولا در گروه های عضلانی کوچک موثر است. اگر بیماری درمان نشود، خطر مرگ وجود دارد. این یک بیماری نادر است و مسری نیست.

اختلال عملکرد عصبی

3 عصب به باز شدن پلک کمک می کند. اختلال  عملکرد 3عصب، یعنی  فلج شدن آن  سبب اختلال حرکات چشم و افتادگی پلک می شود. در عین حال اختلال بینایی نیز در چشم دیده می شود. علل نارسایی عصبی عبارتند از: دیابت، تومور، تروما، فشار خون بالا و آنوریسم. فلج 3عصب به دو صورت رخ می دهد. فلج عصبی جزئی و کامل. در فلج کامل عصبی، پلک به طور کامل پایین است و چشم به نور پاسخ نمی دهد. علائم فلج عصب جزئی  متغیر است. فلج عصبی جزئی شایع تر است. فلج 3 عصب ناشی از فشار خون بالا و دیابت به طور خودبه خودی در حدود 3 ماه بهبود می یابد. هیچ مداخلات جراحی نیازی نیست. فلج عصبی ناشی از آنوریسم بیشتر دردناک است. اول باید علت افتادگی پلک ناشی از آنوریسم حذف شود. در تومور نیز درمان مشابه است. در مرحله اول، تومور درمان می شود و سپس افتادگی پلک ها.

 

source: ameliyat.com

همین امروز برای گرفتن زمان مشاوره با مطب دکتر کیوان اخترکاوان تماس بگیرید.

 


دکتر کیوان اخترکاوان بهترین جراح بینی طبیعی ، جراح پلک در تهران و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کیوان اخترکاوان با شماره تلفن 09365110973 و 09902771196 تماس حاصل فرمایید


 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.