تزریق فیلر بینی

فیلر بینی، که همچنین به عنوان زیبایی غیرجراحی بینی شناخته می شود ، به تغییرات شکل بینی که بدون مداخله جراحی انجام می شود ، اشاره دارد. این روش معمولاً شامل تزریق فیلر پوست است.

فیلرهای پوستی مانند فیلر اسید هیالورونیک محصولاتی هستند که برای اضافه کردن حجم ، به قسمت های مختلف صورت تزریق می شوند. از جمله قسمت های تزریق صورت می توان به لب ها ، چین های بینی (چروک بین لبه های بینی و گوشه های دهان) و گونه ها اشاره کرد. در سال های اخیر تکنیک رینوپلاستی غیرجراحی توسعه یافته است ، در این روش با تزریق  فیلر در بینی، حفره ها ، نقص کانتور و عدم تقارن درمان می شود.

تزریق فیلر بینی

فیلر بینی چگونه انجام می شود؟

این عمل شامل پر کردن بافت بینی است که معمولاً با یک کرم بحسی به مدت 20 تا 30 دقیقه انجام می شود ، سپس در نواحی کلیدی که توسط متخصص و بیمار تعیین می شود ، تزریق انجام می شود و از این طریق از نظر زیبایی اصلاح حاصل می شود. تزریق معمولاً 10-5 دقیقه طول می کشد و در کلینیک انجام می شود.

مزایای فیلر بینی چیست؟

زیبایی فیلر بینی مزایای بسیاری را برای بیماران به همراه دارد. اول ، برای بسیاری از بیمارانی که مایل به انجام عمل جراحی نیستند یا در حال فکر کردن به جراحی هستند اما هنوز تصمیم نگرفته اند ، گزینه خوبی است. در مرحله دوم ، مشخص کردن روتوش بسیار آسان است یک تزریق ساده برای اضافه کردن مقدار کمی فیلر به یک منطقه خاص کافی است. با این خاصیت ها ، بینی تا زمان رسیدن به نتیجه مطلوب ، می تواند با تزریق شکل بگیرد. و سوم ، فیلر بینی در مقایسه با تکنیک های جراحی بسیار اقتصادی تر است.

اثر فیلر بینی چه مدت طول می کشد؟

از آنجا که مواد فیلر مورد استفاده در فیلر بینی دائمی نیستند ، این تکنیک به بیمار امکان می دهد بدون  تعهد دائمی ، در مورد نتیجه فکر کند. در مواردی که بیمار کاملاً از نتیجه راضی نباشد ، از آنجا که روند برگشت پذیر است به بیمار اطمینان خاطر می دهد. فیلر در طی چند ماه از بین می رود و بینی شکل اصلی خود را می گیرد.

تزریق فیلر بینی

معایب فیلر بینی چیست؟

دو عیب اصلی وجود دارد. اول ، نتیجه دائمی نیست. زمان اثر بسته به نوع مواد فیلر متفاوت است. بسته به مواد و تکنیک تزریق ، نتیجه می تواند  یک یا دو سال طول بکشد. دوم ، محدودیت اصلی تکنیک این است که فقط می تواند به حجم اضافه کند. اگر هدف کوچک کردن بینی یا در صورت وجود قوز و انحراف شدید ، تزریق فیلر به تنهایی کافی نیست. بنابراین ممکن است فیلر بینی برای هر شرایطی مناسب نباشد ، زیرا با این روش برخی از نقص های بینی قابل اصلاح نیست.

با این وجود ، فیلر بینی می تواند بسیاری از مشکلات را که می توان با انجام عمل جراحی انجام داد ، اصلاح کند. این یک تکنیک همه کاره است و می تواند در انواع مختلف آناتومی بینی و انواع پوست انجام شود. این یک جایگزین مناسب برای بیمارانی است که مایل به جراحی نیستند ، یا ممکن است جراحی به دلایل پزشکی یا دلایل دیگری خیلی پرخطر باشد ، یا کسانی که زمان کافی برای ریکاوری مورد نیاز جراحی ندارند.

فیلر برای جراحی ثانویه بینی نیز قابل استفاده است:

استفاده گسترده از فیلر بینی همچنین برای بیمارانی که تحت عمل جراحی رینوپلاستی قرار گرفته اند ، اما برای اصلاحات جزئی به عمل ثانویه بینی احتیاج دارند نیز انجام می شود. تزریق فیلر بینی گزینه خوبی برای چنین بیمارانی است. می توان از آن برای استتار نقص استفاده کرد و یا در مناطقی که از بین رفتن بافت وجود دارد حجم اضافه کرد. فیلر بینی گزینه ای مناسب برای هر بزرگسال با وضعیت سلامت عمومی خوب و عدم تغییر شکل بیش از حد در بینی می باشد.

تزریق فیلر بینی

روند بهبود در فیلر بینی چگونه است؟

پس از تزریق  فیلر بینی ، زندگی طبیعی بدون وقفه می تواند ادامه یابد. هیچ گونه مجبوریتی برای ماندن در خانه به دلیل ورم ، کبودی و بهبود وجود ندارد. این یکی از روش های زیبایی است که در آن رضایت بیمار در بالاترین  حد است.

عوارض جانبی احتمالی فیلر بینی:

چندین ماده فیلر وجود دارد که می توانند عوارض جانبی مختلفی داشته باشند. اگرچه واکنش های ناخواسته بندرت وجود دارد. عوارض جانبی احتمالی فیلر بینی را می توان به شرح زیر ذکر کرد:

 • تورم
 • قرمزی
 • کبودی
 • درد
 • خارش
 • عفونت
 • واکنش / حساسیت آلرژیک
 • التهاب
 • نکروز بافت

تزریق فیلر بینی

پیشنهاداتی برای کاهش خطرات قبل از فیلر بینی:

 • اولین قدم برای به حداقل رساندن نتایج ناخواسته ، شروع با تزریق فیلرهای موقت است. این کار به بیمار و متخصص این امکان را می دهد تا نتایج را ارزیابی کرده و تصمیم بگیرند که آیا فیلر دائمی مورد نظر خواهد بود یا خیر.
 • مهم است که بررسی کنید که هیچ گونه عفونت فعال پوستی در محلی که قرار است فیلر تزریق شود وجود ندارد و به دلیل فیلر هیچ واکنشی قبلی وجود ندارد.
 • جلوگیری از استفاده از داروهایی که ممکن است در لخته شدن خون قبل از فیلر اثر داشته باشد.

Source: www.yenikapihaber.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.