درمان چین و چروک با فیلر و بوتاکس

اقدامات قبل از درمان چین و چروک با فیلر و بوتاکس:

قبل از درمان چین و چروک با فیلر و بوتاکس انجام برخی از آزمایشات مهم است. با این آزمایش ها ساختار پوست بررسی می شود. با توجه به ساختار پوست، برای اعمال روش مورد نیاز تصمیم گیری می شود.

آزمایشات:

قبل از درمان چین و چروک با فیلر و بوتاکس یک آزمایش خون برای بررسی وجود بیماری ای مبتنی بر عفونت انجام می شود. در عین حال، برای تعیین وضعیت پوست معاینه فیزیکی و اندازه گیری انجام می شود و با توجه به آن برای نوع روش تصمیم گیری می شود.

معاینه فیزیکی:

متخصص با معاینه فیزیکی، قسمتی که پوست چروک شده را تعیین خواهد کرد. برای تعیین ساختار پوست و قسمت هایی که باید درمان شوند معاینه فیزیکی بسیار مهم است.

درمان چین و چروک با فیلر و بوتاکس

اندازه گیری:

برای تعیین چین و چروک پوست ، ضخامت بافت چربی زیر جلدی، ضخامت چین و چروک اندازه گیری شده و در مورد چربی و رطوبت پوست اطلاعات دریافت می شود. ساختار پوست با این اندازه گیری، به وضوح مشخص شده و سپس برای روش مورد استفاده تصمیم گیری می شود.

کنترل تزریق فیلر و بوتاکس:

از سوزن های کوچکی برای درمان چین و چروک پوست استفاده می شود. برای تعیین حساسیت به این سوزن ها آزمایش های کنترل انجام می گیرد. با کمی تزریق زیر پوست اطلاعات لازم بدست می آید. در صورت نداشتن آلرژی ، آزمایش های دیگر ادامه می یابد.

آزمایش خون:

با یک آزمایش خون وجود بیماری عفونی کنترل می شود. در مواردی که عفونت وجود داشته باشد، میزان موفقیت این روش کم می شود و ممکن است عوارض جانبی غیر منتظره ای رخ دهد. به همین علت، ابتدا بیماران مبتلا به بیماری های عفونی درمان می شوند و سپس درمان چین و چروک شروع می شود.

تست بی حسی موضعی:

برای درمان چین و چروک پوست از بی حسی موضعی استفاده می شود. تست حساسیت به بی حسی قبل از درمان مهم است. برای پیشگیری از عوارض غیر منتظره این تست باید قبل از اعمال انجام شود. مقدار کمی بی حسی موضعی به قسمت هایی از صورت تزریق می شود و در مدت چند دقیقه نتایج مشخص می شود.

درمان چین و چروک با فیلر و بوتاکس

 سیگار و الکل قبل از درمان:

قبل از درمان باید از مصرف سیگار و الکل پرهیز شود. سیگار و الکل، سبب تسریع در جریان خون می شود و این هم می تواند سبب خونریزی و تحریک بیش از حد در طول عملیات شود. همچنین، به دلیل وجود مواد شیمیایی در آنها، بازسازی پوست به تاخیر می افتد. به همین دلیل، حداقل یک هفته قبل از درمان سیگار کشیدن و الکل باید قطع شود.

درمیان گذاشتن داروهای مورد استفاده با متخصص:

اگر قبلا از داروهایی برای درمان چین و چروک پوست استفاده کرده اید، باید با متخصص در میان بگذارید. اگر از داروهای مختلف به طور مرتب برای دیابت، فشار خون و داروهای حاوی کورتیزون مصرف می کنید ، قبل از عملیات باید به متخصص اطلاع دهید.

بررسی وضعیت درمان و سلامتی:

باید قبل ازعمل، درمانی که برای پوست انجام می شود نیز شناخته شود. توسط متخصص باید مشخص شود که کدام روش درمانی انجام می شود و چقدر موثر است. در نتیجه می تواند مناسب ترین روش برای درمان چین و چروک پوست تعیین شود. علاوه بر این، وضعیت سلامت عمومی بیمار باید خوب باشد و نباید حتی سرماخوردگی داشته باشد.

آماده سازی برای درمان:

تصمیم گیری برای روش درمان پس از اتمام آزمایشات انجام می شود. روز درمان تعیین می شود و بیماران در مورد آنچه انجام می شود مطلع می شوند.

درمان چین و چروک با فیلر و بوتاکس

تغذیه قبل از درمان و رژیم غذایی:

قبل از درمان، برای افزایش تولید کلاژن بر روی صورت می توان از برنامه غذایی ویژه استفاده کرد. این برنامه باید از یک هفته قبل شروع شود. با توصیه متخصص مواد مغذی حاوی اسید آمینه و ویتامین C  و وعده های غذایی مشخص شده مصرف شود.

تعیین روش درمان و سازگاری آن با بیمار:

روش درمان بر اساس ساختار و شرایط افتادگی پوست بیمار و چین و چروک در قسمت مورد نظر انتخاب می شود. اطلاعات دقیق درباره این روش توسط متخصص به بیمار ، داده می شود.

توضیح مراحل درمان:

درمان چین و چروک با فیلر و بوتاکس در یک جلسه قابل انجام نیست. برای موفقیت درمان و اثربخشی دراز مدت چندین جلسه لازم است. این اطلاعات توسط  متخصص به طور کامل ارائه می شود. قبل از درمان، اطلاعاتی از قبیل مدت زمان درمان، تعداد جلسات انجام شده مشخص شده و به بیمار اطلاع داده می شود.

شروع درمان:

بعد از اتمام این مراحل،  جلسات در روز و زمان تعیین شده شروع می شود.

درمان چین و چروک با فیلر و بوتاکس

پس از درمان چین و چروک با فیلر و بوتاکس:

دوره بهبود پس از درمان چین و چروک وجود ندارد. بنابراین، بیماران می توانند بلافاصله به زندگی عادی خود بازگردند. اثرات جانبی کوتاه مدت است و عوارض به ندرت دیده می شود و در یک زمان کوتاه از بین می رود.

روز درمان:

روزی که درمان چین و چروک انجام می شود برخی از عوارض جانبی دیده می شود، اما این عوارض کوتاه مدت هستند و خود به خود بهبود می یابند.

درد:

از آنجا که از سوزن های کوچک استفاده می شود، درد کوتاه مدت می تواند رخ دهد. 24 ساعت اول پس از تزریق، ممکن است درد خفیف وجود داشته باشد. برای جلوگیری از آن مسکن تجویز می شود.

توانایی تقلید حرکت:

حرکات تقلیدی ممکن است روز اول پس از درمان به طور کوتاه مدت غیر قابل انجام باشد. در روز دوم، انجام این حرکات ممکن است.

مصرف دارو:

بعد از درمان نیازی به استفاده از داروی خاصی نیست. برای تسکین درد کوتاه مدت، می توانید داروهای ضد درد را طبق دستور متخصص مصرف کنید. استفاده از آنتی بیوتیک نیز بسته به نوع کاربرد توصیه می شود.

Source: www.ameliyat.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.