سوالات بعد از عمل بینی

مطمئن هستیم که قبل و بعد از جراحی بینی سؤالات زیادی وجود دارد. در این بخش، سعی خواهیم کرد تا به بهترین نحو به آنها پاسخ دهیم.

سوالات بعد از عمل بینی

چه زمانی زخم و اسکار بهبود می یابد؟

در جراحی رینوپلاستی با تکنیک باز، یک زخم نازک زیگزاگی شکل در ناحیه سوراخ بینی ایجاد می شود که پره های بینی را جدا می کند. این محل را با بافتی که بسیار با بافت سازگار است، بخیه می زنیم و بعد از 3 ماه تقریبا در تمام بیماران  غیر قابل تشخیص است. این اسکار در دوره اولیه کمی صورتی رنگ است، با گذشت زمان سفید رنگ و نامرئی می شود. علاوه بر این در بیمارانی که سوراخ بینی کوچک شده در جایی که پایه بینی وپره بینی به هم چسبیده یک اسکار نازک وجود دارد. این اسکار با گذشت زمان سفید شده و مانند بینی طبیعی غیر قابل تشخیص می شود. در عمل بینی از بخیه هایی که به طور کامل در طی 2 هفته جذب می شوند استفاده می شود. اینها گاهی ممکن است در پوسته بینی وجود داشته باشد، هرگز نباید سعی کنید آنها را بیرون بکشید. برای جلوگیری از ناپدید شدن این بخیه ها در زیر پوسته و کاهش پوسته شدن، استفاده از آب اکسیژنی با گوش پاک کن پنبه ای بسیار مفید است (4 تا 5 بار در روز) و برای تنفس راحت بیمار یک روش خوب است.

آیا بعد از عمل ، مشکل تنفس وجود دارد؟

پس از جراحی زیبایی بینی، معمولا از تامپون های سیلیکونی که لوله هایی برای تنفس هستند استفاده می شود. با این وجود، پوسته شدن پس از عمل می تواند راه هوایی این تامپون ها را مسدود کند و نفس کشیدن را دشوار کند. استفاده از آب اکسیژنه شده با گوش پاک کن برای کاهش پوسته پوسته شدن و استفاده از سرم شستشو پس از نرم شدن این پوسته ها یک فرایند بسیار مفید است (4 تا 5 بار در روز(

احساس درد پس از جراحی وجود دارد؟

عمل بینی بدون درد است. از آنجا که برای جلوگیری از خونریزی در طول عمل از بی حسی موضعی استفاده می شود هنگامی که به هوش می آیید، درد را برای 4-3 ساعت احساس نمی کنید. پس از این دوره، برای درد مسکن تجویز می شود و به این ترتیب  اولین شب و هفته را بدون احساس درد می گذرانید.

آیا انجام رینوپلاستی از لحاظ مذهبی نامناسب است ؟

مطمئنا، اگر من یک نظر و فتوا را اعلام کنم، درست نیست. اما با توجه به نظرات دانشمندان: «اگر ناراحتی های فیزیکی یا روانی بر احساسات فرد تاثیر منفی بگذارد، می توان آن را انجام داد. علاوه بر این، برای اکثر بیماران مبتلا به احتقان بینی و مشکل در تنفس می تواند از لحاظ سلامتی ضروری باشد. در بسیاری از افراد، تصحیح کامل فرآیند تنفس ممکن است به سادگی با از بین بردن انحراف غضروف در داخل بینی، یعنی جراحی انحراف ممکن نباشد و نیاز به مداخله در نوک بینی نیز باشد.  تصمیم درست با اراده آزاد بیمار و راهنمایی های واقع بینانه جراح صورت خواهد گرفت.

آیا بیهوشی عمومی خطرناک است؟

بعضی از افراد کمی بیشتر از بیهوشی عمومی می ترسند. امروزه بیهوشی به اندازه کافی توسعه یافته است و بیماری در اثر این بیهوشی فوت نکرده است. از آنجایی که رینوپلاستی یک عمل طولانی مدت نیست، خطر بیهوشی عمومی بسیار پایین است. به عبارت دیگر، اگر شما بیماری با گروه بیهوشی با ریسک بالا نیستید، به عبارت دیگر، اگر هیچ مشکلی جدی سلامتی نداشته باشید، خطر بیهوشی تقریبا برای شما صفر است.

اگر پس از جراحی بر اثر ضربه ، بینی کج شود:

قبل از هر چیز نگران نشوید برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد، در چنین مواردی معمولا مشکل در استخوان کناره های بینی وجود دارد و اصلاح دوباره آن معمولا یک روش ساده است. با این حال، باید از ضربه به بینی، به ویژه در ماه اول بعد از جراحی زیبایی بینی اجتناب کنید. حتی ضربه های کوچک در طول این دوره می تواند منجر به ناهنجاری های بینی شود زیرا بهبود استخوان هنوز ادامه دارد. در صورت امکان،   3 ماه اول از عینک استفاده نکنید.  ضربه های احتمالی در 1 ماه اول می تواند با دست کاری های کوچک تحت بی حسی موضعی اصلاح شود چون استخوان سازی ادامه دارد. برای ضربه های بعد از این دوره باید 3 ماه برای تکمیل شدن فرآیند استخوان سازی صبر کنیم، در چنین مواردی، معمولا می توانیم با استفاده از بیهوشی عمومی خفیف، بینی را به خط میانی بازگردانیم.

سوالات بعد از عمل بینی

سوهان کشیدن بینی چیست؟

اگز غضروف و استخوان پشت بینی ناراحت کننده باشد، می توان آنها را با یک سوهان مخصوص سوهان کشید و یا برداشت. اگر تنها این کار لازم باشد، روش کوتاه بسته ممکن است کافی باشد،  اما این روش همیشه ممکن نیست کافی باشد، به خصوص اگر قوس بینی بزرگ باشد، به جای سوهان کشیدن به روش های جراحی کلاسیک نیاز است.

بینی جدید چگونه باید باشد؟

مهم ترین فلسفه، طبیعی بودن آن است. از آنجا که بر بیان و زیبایی صورت تاثیر می گذارد، عمل جراحی بینی خوب از نظر سلامتی و زیبایی بسیار مهم است. بینی جدید باید مانند بینی های طبیعی  زیبا باشد. هر کس که شما را نمی شناسد نباید متوجه شود که بینی شما عمل شده است و  شما باید احساس کنید که یک بینی بسیار زیبا دارید تا علاوه بر داشتن چهره شیرین شما را جوان و جذاب نشان دهد. بستگان شما که بینی شما را دیده اند باید متوجه تغییرات مثبت بینی شما شوند. اگر با بینی قبلی چهره ای سرد و خسته داشته اید، بینی جدید باید یک بیان قوی و آرام به صورت شما اضافه کند. بینی جدید شما باید اعتماد به نفس را افزایش دهد و به شما روحیه مثبت بدهد و باید با سایر ساختارهای صورت شما، به ویژه ابروها، چشم ها، فک و گونه  سازگار باشد. بینی که در دیگری به نظر می رسد زیبا است ممکن است برای شما مناسب نباشد، بینی که در شما زیبا است ممکن است در صورت دیگری  خوب نباشد، بنابراین بینی  باید خاص شما باشد.

Source: www.seckinulusoy.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.