عمل بینی بسته

عمل بینی بسته

 

عمل بینی بسته

درباره رینوپلاستی

و همچنین اصلاح ظاهر بینی بدون اسکار و سازگار با صورت است. عمل بینی بسته روشی است که نسبت به عمل بینی باز مزایای جدی دارد. رینوپلاستی بسته باعث ایجاد مشکلاتی مانند کبودی یا تورم روی صورت نمی شود.

 • از چکش و ابزار برش استفاده نمی شود.
 • پس از عمل، هیچ اسکاری وجود ندارد.
 • بینی طبیعی سازگار با صورت به دست می آید.
 • نوع بیهوشی: عمومی
 • مدت زمان عملیات: 4-2 ساعت
 • زمان بازگشت به کار: 3 روز

 

 عمل بینی بسته (رینوپلاستی) چیست؟

بینی، که مهم ترین ارگان تعیین کننده  چهره است، در بخش قابل توجه صورت قرار دارد. بینی، که یکی از پنج ارگان حسی است و شخصیت چهره را تعیین می کند، بخش قابل توجهی از صورت است. در صورت هر گونه تغییر شکل یا مشکلات تنفسی، سیگنال ناراحتی به مغز می دهد و باعث کاهش کیفیت زندگی می شود. امروزه جراحی زیبایی بینی  با تکنیک های پیشرفته و بدون درد و اسکار انجام می شود.

عدم توانایی در راحت نفس کشیدن باعث مشکلات بسیاری مانند خروپف، آپنه خواب و خواب کم کیفیت می شود. انحراف استخوان، افتادگی بینی، مشکلات تنفسی مادرزادی مانع از تنفس راحت می شود و ممکن است راه را برای مشکلات جدی سلامتی هموار کند. علاوه بر بینی سازگاز با بینی، برای مشکلات تنفسی نیز عمل بینی انجام می شود. عمل بینی بسته یا باز، کاملا به انتخاب شخص بستگی دارد. با این حال، به عنوان یک عملیات بدون درد که هیچ اسکاری به نمی گذارد، دیده می شود و حتی عمل بینی با نگاه کردن به عکس ها مشخص نیست و جراحی است که نسبت به عمل بینی باز بیشتر ترجیح داده می شود.

هدف جراحی زیبایی بینی با تکنیک های باز و بسته، رفع مشکلات  تنفسی و ایجاد یک بینی طبیعی   مناسب و سازگار با صورت است.

در عمل بینی بسته که از طریق سوراخ بینی انجام می شود هیچ اسکاری وجود ندارد چون هیچ برشی انجام نمی شود. در حالی که در نوک بینی  در عمل بینی باز اسکار وجود دارد، پس از رینوپلاستی بسته، هیچ  اسکاری وجود ندارد. عمل استخوان بینی به روش بسته یک جراحی دشوار است و نیاز به تخصص و تجربه دارد. جراحانی  که عمل بینی بسته انجام می دهند متخصصان ماهر و با تجربه هستند.

تفاوت بین عمل باز و بسته بینی این است که در عمل بینی بسته هیچ اسکاری وجود ندارد و روند بهبودی سریع تر است.

 • عمل بینی بسته بدون برش و اسکار انجام می شود
 • از این روش برای اصلاح مشکلات تنفسی در بینی استفاده می شود.
 • تغییر شکل استخوان و غضروف بینی ظاهر جدید و طبیعی  ایجاد می کند.

 

عمل بینی بسته برای چه افرادی انجام می شود؟

عمل بینی بسته، بدون استفاده از ابزارهای برش، بهترین شکل بینی را به صورت می دهد. برای افرادی که برای اولین بار عمل بینی انجام می دهند و همچنین برای افرادی که از عمل بینی خود راضی نیستند انجام می شود. به خصوص کسانی که به علت مشکلات ساختار داخلی بینی نمی توانند به راحتی نفس بکشند، کسانی که مشکلات خروپف و آپنه خواب دارند، کسانی که دچار مشکلات تنفس در روز و شب هستند و همچنین برای مشکلات پولیپ بینی عمل بینی بسته انجام می شود.

گرفتگی بینی و ناراحتی های سینوزیت با علائم پولیپ بینی تشخیص داده شده و با عمل بینی بسته بیمار در مدت زمان کوتاهی بهبود می یابد. کسانی که از لحاظ زیبایی مشکل دارند، کسانی که فکر می کنند بینی آنها مناسب صورتشان نیست، کسانی که قوس بینی دارند پس از رینوپلاستی بسته نمی توانند تغییر را باور کنند.

کسانی که نمی توانند برای عمل به روش باز و بسته تصمیم گیری کنند با ترجیح عمل بینی بسته با ویژگی نبودن اسکار یک روند بسیار راحت تر را تجربه می کنند. کسانیکه عمل انحراف بینی به روش بسته انجام می دهند در مدت زمان کوتاهی به یک بینی ایده آل می رسند و از آنجا که هیچ اسکاری وجود ندارد راضی و شاد هستند. حتی کسانی که یک یا چند عمل بینی  انجام داده، اما هنوز از بینی خود راضی نیستند، با عمل بینی بسته به بینی دلخواه خود می رسند. همچنین افرادی که عمل آنها موفق نبوده یا در اثر تروما دچار شکستگی شده می توانند عمل بینی بسته انجام دهند.

 • عمل بینی بسته بدون مشکل و یا درد، مشکل تنفس را از بین می برد.
 • کسانی را که از ظاهر بینی خود راضی نیستند به یک بینی ایده آل می رساند
 • مشکلات کسانی را که از عمل قبلی خود راضی نبوده اند حل می کند

 

عمل بینی بسته چگونه انجام می شود؟

قبل از رینوپلاستی، شکایت های بیمار پرسیده شده و بیمار تحت بررسی دقیق قرار می گیرد. انتظارات بیمار از عمل جراحی بسیار مهم است. مشکلات تنفسی بیمار، انحراف بینی، پولیپ بینی، مشکلات نامتقارن در استخوان و غضروف بینی و افتادگی نوک بینی، در صورت وجود، در طی معاینه بررسی می شود.

روز عمل تعیین می شود. اگر قبلا عملیات انجام شده باشد باید برای مداخلات کوچک، 6 ماه و    برای مداخلات بزرگ2-1 سال گذشته باشد. چون که شکل واقعی بینی در پایان این دوره ظاهر می شود. مانند هر عمل جراحی در عمل بینی بسته نیز، 1 هفته قبل از عمل داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین قطع می شود.

سیگار نکشیدن سیگاری ها قبل و بعد از جراحی مهم است. از آنجاییکه عمل بینی بسته هم برای مردان و هم زنان انجام می شود، چیزهایی که جراح در طول فرآیند آماده سازی درخواست می کند برای هر دوی آنها انجام می شود. مصرف غذا 6 ساعت قبل از عمل قطع می شود. عمل بینی بسته عملیاتی  است که از طریق سوراخ بینی استخوان و غضروف بینی اصلاح می شود. با بهبود ظاهر بینی، ظاهر صورت نیز بهبود می یابد. بینی خیلی ضخیم یا نازک، نامناسب برای صورت،انحراف استخوان و غضروف بینی مشکل زیبایی جدی است. هر سال میلیون ها نفر در ایران و همچنین در سراسر جهان عمل بینی بسته انجام می دهند.

 

source: turabismayilov.com.tr

 

همین امروز برای گرفتن زمان مشاوره با مطب دکتر کیوان اخترکاوان تماس بگیرید.

 


دکتر کیوان اخترکاوان بهترین جراح بینی طبیعی ، جراح پلک در تهران و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کیوان اخترکاوان با شماره تلفن 09365110973 و 09902771196 تماس حاصل فرمایید


بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.