عمل بینی قوس دار

قوس بینی می تواند باعث ایجاد احساس ناخوشایندی در فرد و دور ماندن از زندگی اجتماعی  شود.  با عمل زیبایی بینی و توسعه تکنولوژی، ظاهر قوس بینی می تواند به راحتی اصلاح شود. به طور خاص، قوس ضخیم بینی هم از لحاظ فیزیولوژیکی باعث مشکلات تنفسی و هم از لحاظ زیبایی باعث ناهنجاری در شکل بینی و ظاهر بد می شود. مشکلات اجتماعی و روانی ناشی از احساس ناراحتی جسمی که بر زندگی روزمره فرد تاثیر می گذارد، ممکن است با اصلاح قوس بینی به اعتماد به نفس تبدیل شوند.

عمل بینی قوس داراز چه روشی برای قوس بینی استفاده می شود؟

فردی که می خواهد عمل زیبایی بینی قوس دار انجام دهد ابتدا باید به یک جراح  که در رینوپلاستی تجربه  دارد مراجعه کند. برای تصمیم گیری در مورد استفاده از کدام روش برای عمل بینی قوس دار ضخامت استخوان بینی، ساختار غضروف و سازگاری شکل بینی با چهره بررسی می شود. پس از زیبایی بینی، ارتفاع و ضخامت قوس بینی مشخص می شود. پس از مشخص شدن قوس بینی جدید به سازگاری آن با صورت باید توجه کرد. طراحی شبیه سازی با آخرین دستگاه های تکنولوژی ، تصویر جدید ساخته شده  پس از زیبایی بینی به فرد نشان داده می شود. علاوه بر ارائه شکل بینی جدید، انتظارات شخصی که می  خواهد عمل زیبایی انجام دهد  و بررسی جراح  در نظر گرفته می شود.

 پر کننده قوس بینی:

با تزریق ژل صورت به پایین و بالای قوس بینی،  قوس بینی می تواند نامشخص شود. فرایند تزریق به قوس بینی در مدت زمان کوتاهی به مدت 15 دقیقه انجام می شود. از آنجا که در طی فرایند تزریق از کرم موضعی استفاده می شود، هیچ دردی احساس نمی شود . ازآنجا که در تزریق بینی   برشی ایجاد نمی شود، قرمزی، کبودی و ورم وجود ندارد. شما می توانید بلافاصله پس از انجام این کار، به زندگی روزانه خود بازگردید. با این حال زیبایی بینی قوس دار به روش تزریق و بدون جراحی روشی ماندگار نیست. مدت زمان تزریق ممکن است بین 4 تا 18 ماه متغیر باشد. هنگامی که پرکننده ها ذوب می شوند، انجام مجدد فرآیند باعث واکنش نخواهد شد.

عمل بینی قوس دارسوهان کشیدن قوس بینی:

رایج ترین روش تصحیح  قوس بینی سوهان کشیدن است. شکل طبیعی ساختار تشریحی بینی باید در انجام سوهان کشیدن قوس بینی حفظ شود. بنابراین، عملیات سوهان کشیدن قوس به یک روش جراحی خوب و تجربه نیاز دارد. پس از سوهان کشی قوس بینی،  ممکن است نوک بینی تغییر کند. به همین علت، علاوه بر فرایند سوهان کشیدن قوس بینی، مداخالت زیبایی  نیز می تواند در سایر قسمت های بینی انجام شود. شایع ترین روش ها همراه با سوهان کشیدن قوس بینی، بالا دادن نوک بینی است.

سوهان کشیدن قوس بینی چگونه انجام می شود؟

نتایج موثری می تواند با استفاده از روش سوهان کشیدن برای اصلاح قوس بینی حاصل شود. قوس بینی در طی عملیات سوهان کشیدن شکسته نمی شود. به این ترتیب، کبودی و ورم که ممکن است پس از جراحی زیبایی بینی ایجاد شود، کاهش می یابد. در روش سوهان کشیدن از یک ابزار مخصوص قلم مانند استفاده می شود. روش سوهان کشیدن یک فرآیند بسیار ظریف است. بنابراین باتجربه بودن جراح برای انجام این کار مهم است. نقاطی که نیاز به اصلاح با روش سوهان کشیدن دارند، تصحیح می شوند. نقطه های تیز، برآمدگی ها و اضافی ها با سوهان اصلاح می شود. با فرآیند  سوهان کشیدن، انحراف یا تصویر نامتقارن در قوس بینی اصلاح می شود.

عمل زیبایی  قوس بینی چگونه انجام می شود؟

از دستگاه های اندوسکوپی ویژه در عمل زیبایی قوس بینی استفاده می شود. این دستگاه یک لوله نازک با اندازه 1 میلی متر دارد. این لوله دارای ویژگی روشنایی برای منطقه مورد پردازش و یک دوربین کوچک که منعکس کننده قسمت روشنایی بر روی صفحه نمایش است. عملیات قوس بینی   زیر بیهوشی عمومی بدون باز کردن بینی انجام می شود. جراح  می تواند به راحتی منطقه مشکل دار را با دوربین در دستگاه آندوسکوپی  ببینید.

با ابزار میکرو که در دستگاه وجود دارد، قوس و لبه بینی سوهان کشیده می شود. بسته به شکل بینی، بالا بردن نوک بینی و پشتیبانی غضروف در اطراف بینی می تواند انجام شود. عملیات قوس بینی می تواند به طور متوسط 2-1 ساعت انجام شود. در پایان عملیات،  تامپون های سیلیکونی  در داخل بینی قرار می گیرد.  به این ترتیب، با حفظ شکل بینی، از خونریزی و چسبندگی هایی که ممکن است اتفاق بیفتد، جلوگیری می شود. این تامپون معمولا ظرف 3 روز توسط جراح  برداشته می شود.

عمل بینی قوس دار چه افرادی می توانند عمل زیبایی قوس بینی انجام دهند:

افراد بالای 18 سال ، افرادی که سن بلوغ را تکمیل کرده و از ظاهر قوس بینی خود ناراحت هستند، می توانند عمل جراحی بینی انجام دهند.  در موارد خاص مانند شکستگی بینی ، جراحی بینی ممکن است قبل از  18 سالگی انجام شود. اگر فرد قبل از  18 سالگی جراحی بینی داشته باشد،  هم جراح  و هم خانواده اش باید تایید کنند.

چه کاری باید بعد از جراحی زیبایی قوس بینی انجام شود ؟

از آنجا که در عملیات قوس بینی از روش سوهان کشیدن استفاده می شود قوس بینی شکسته نمی شود. هیچ گونه کبودی و ورم وجود ندارد زیرا شکستگی بر روی قوس بینی انجام نمی شود. پس از عمل، تامپون سیلیکونی می تواند بر اساس تصمیم جراح مورد استفاده قرار گیرد. این تامپون معمولا ظرف 3 روز توسط جراح  برداشته می شود. به این ترتیب، افراد می توانند به زندگی روزانه خود  سریع تر بازگردند.

  • از آنجا که مداخله ای که بر روی قوس بینی انجام می شود، یک عمل جراحی است، باید توجه ویژه ای به بینی بخصوص  در 2 هفته اول داشته باشید.
  • از بالش های بلند برای جلوگیری از کبودی و ورم پس از عمل استفاده شود. باید مدتی  مصرف الکل و سیگار را ترک کنید.
  • به جز داروهایی که جراح تجویز می کند از داروهای مسکن و رقیق کننده خون نباید بعد از عمل بینی استفاده شود.
  • از مسکن های توصیه شده توسط جراح برای درد بعد از عمل استفاده کنید.
  • با استفاده از اسپری آب نمک ، می توانید از ایجاد زخم در بینی جلوگیری کنید و سرعت روند بهبود را افزایش دهید.

Source: www.estecenter.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.