عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی + فیلم و عکس عمل بینی گوشتی

شکل و ظاهر بینی عمدتا وابسته به شکل و ساختار اسکلت بینی است. بنابراین رینوپلاستی زیبایی شناختی اساسا بر شکل دادن به ساختارهای زیر پوستی استخوانی و غضروف بستگی دارد. پوست با بافت همبند و چربی آن که بر روی اسکلت پایه بینی قرار می گیرد توسط جراح تاثیر می پذیرند. از آنجا که پوشش پوست شامل ضخامت های مختلف بوده و نوک بینی را بیش از پل بینی تحت تاثیر قرار می دهد، نتیجه نهایی رینوپلاستی وابسته به تعامل ضخامت پوست و اساس استخوان و غضروف است. از آنجا که شما نمی خواهید هیچ گونه اسکار قابل مشاهده بر روی پل بینی رخ دهد، میزان تغییر در پوشش پوست بسیار محدود است.

 

عمل بینی گوشتی

 

میزان تغییرات بینی،به ضخامت پوست که تنها عامل تاثیرگذار در جراحی است که جراح نمی تواند جز به مقدار کم آن را دست کاری کند وابسته است. افراط ها مانند پوست بسیار نازک یا بسیار ضخیم، گام های مختلف عمل جراحی در رینوپلاستی دارند.

 

مشاوره رایگان برای عمل بینی گوشتی: تماس با شماره 09902771196

 

 

عمل بینی گوشتی

تاثیر پوست نازک بر روی نتیجه جراحی زیبایی بینی

در بیماران دارای پوست بسیار نازک، اسکارها خیلی زود درمان می شوند و تورم در ناحیه جراحی کم است. با این حال پوست نازک تنها پتانسیل استتار کمی برای پوشش دادن اسکلت بینی زیرین داراست. حتی ناهمواری بسیار کم روی پل بینی نیز قابل مشاهده می شود. بنابراین بزرگترین چالش در بیماران دارای پوست بسیار نازک این است که بسیار دقیق عمل شوند و یک پل بینی کاملا صاف برجا بماند. به طور جایگزین پیوند و گرافت می توانند (فاسیا، درم، غضروف) از نقاط دیگر انتقال یافته و یا تزریق شوند تا ضخامت پوست را تقویت کنند.

 

نمونه فیلم عمل بینی گوشتی

 

 

پوست ضخیم: چالشی در رینوپلاستی

پوست بسیار ضخیم اسکلت بینی را به خوبی بر روی ناحیه بینی می پوشاند اما متاسفانه عامل محدود کننده ای برای ایجاد بینی کوچک، به ویژه یک نوک بینی کوچک است. بیماران اغلب از نوک بینی بزرگ و بینی های ضخیم و گسترده و سوراخ بینی بزرگ رنج می برند. پوست ضخیم که احتمالا با نوک بینی بزرگ همراه است نسبت به سایر اجزای صورت نامتناسب به نظر می رسد.

پوست ضخیم همیشه علت نوک ضخیم بینی نیست (به اصطلاح نوک جعبه ای) – یک غضروف آلرژیک توسعه یافته می تواند نوک بینی را در پوست های نازک را نیز بزرگ کند. پوست بسیار ضخیم برای جراح یک چالش است. پوست در زمان ایجاد شکل دلخواه و غضروف کوچکتر و نوک بینی خوش فرم تر سرسخت عمل کرده و مقاومت می کند. تکنیک های جراحی که عمدتا غضروف نوک بینی را تضعیف می کنند و به جای نوک بینی گوشتی و گرد، نوکی فشرده و جمع و جور فراهم می آورند دیگر کارایی ندارند. در این حالت، تثبیت ساختاری بینی و دستیابی به یک شکل نه بسیار کوچک توصیه می شود.

در این مورد، یک بینی خوش فرم اما کمی بزرگتر از یک بینی کوچک، با سر گوشتی و گرد و بدفرم است.

 

قبل و بعد عمل بینی گوشتی

نازک کردن پوست ضخیم

نازک کردن پوست، به معنی حذف بافت چربی و بافت های همبند زیر پوست به ویژه از نوک بینی، بدون خطر نیست. فاکتور محدود کننده عروق خونی نوک بینی هستند. درست زیر لایه درمیس پوست  شبکه ای از رگ های تامین کننده خون وجود دارند و نباید در طی نازک کردن پوست صدمه ببینند. نتیجه گردش خون آُسیب دیده می تواند فاجعه باشد. بنابراین در طول این روند نازک شدن پوست دقت زیادی لازم است. در طی این روش باید از زیاده روی پرهیز کرد.

بیماران با پوست بسیار ضخیم ( بینی گوشتی ) ممکن است پس از انجام رینوپلاستی اولیه به عنوان مثال برای برداشتن قوز بینی و شکل دادن به غضروف نوک بینی، یک جراحی ثانویه بعد از یک سال لازم داشته باشند. این در صورتی است که بیمار احساس کند نوک بینی بیش از حد بزرگ است و در بینی اسکارهای ضخیم در لایه بافت همبند زیر پوست وجود دارد. در این روش ثانویه به طور کلی، ورقه اسکار فیبروزی با ضخامت 1-3 میلی متر، حذف می شود و نتیجه زیبایی شناختی می تواند حاصل شود.

 

تورم طولانی مدت بینی های گوشتی

پوست ضخیم تمایل به تورم طولانی تر بینی و افزایش شکل اسکار به خصوص در زیر نوک بینی دارد. تقریبا در تمام بیماران دارای پوست ضخیم، تورم تا 24 الی 36 ماهگی مشاهده می شود. اثر نهایی رینوپلاستی را تنها پس از این مدت می توان تشخیص داد.

در بعضی موارد، استروئید ها فقط می توانند در طی چندین هفته پس از عمل، به داخل پوست ضخیم نوک بینی تزریق شوند تا از ایجاد زخم های شدید با کاهش واکنش بافت همبندی قوی جلوگیری شود. معمولا این تزریق یک تا 4 مرتبه با فاصله 6 هفته انجام می شود. در موارد بسیار نادر از واکنش بافت های بسیار قوی بافت همبند، این درمان ممکن است مدتی طول بکشد تا تمام علائم واکنش بافت همبند قوی کاهش یابد.

 

عمل بینی گوشتی

علائم بیانگر بینی گوشتی چیست؟

پوست ضخیم بر روی بینی توسط عوامل مختلف شناخته می شوند:

  • منافذ بزرگ
  • غدد چربی زیاد
  • در یک سوم پایینی بینی، فقط پوست و بافت همبندی لبه های بینی را تشکیل می دهند
  • لبه های بینی پهن و ضخیم، مختص بینی با پوست ضخیم است
  • هنگامی که پره های بینی فشار داده می شود، با فشردن بینی بین دو انگشت می توان ضخامت یا نازک بودن پوست را احساس کرد.

 

به عنوان یک قاعده کلی

 

پوست بسیار ضخیم و بسیار نازک- هر دو دارای مزایا و معایبی هستند:

پوست نازک: تورم سریع از بین می رود، استتار کم است

پوست ضخیم: تورم همچنان ادامه دارد، استتار بهتر است

 

زمانی متوجه نتیجه نهایی رینوپلاستی می شوید که تورم بینی از بین برود، این زمان معمولا:

در پوست نازک: حدود 1 سال است

پوست ضخیم متوسط: حدود 2 سال

پوست ضخیم: حدود 3 سال است

هنگام شنیدن این اظهارات، بسیاری از بیماران می ترسند. اما شما قبل از عمل باید این واقعیت ها را بدانید. رینوپلاستی زیبایی شناختی عملی است که می تواند یک بار در طول زندگی انجام شده و چهره شما را برای همیشه تغییر دهد، بنابراین ارزش انتظار را دارد.

برای اطمینان یافتن باید بدانید که معمولا بعد از 3 تا 4 هفته پس از عمل، بینی ای کوچکتر و با ظاهری بهتر از قبل خواهید داشت. بقیه تورم عمدتا حدود 1-3 میلی متر است که اطرافیان شما به ندرت متوجه می شوند.

 

نمونه دیگری از فیلم عمل بینی گوشتی

 

 

 

source: nasenkorrektur-frankfurt.de

 

عمل بینی

 


دکتر کیوان اخترکاوان جراح بینی ، جراح پلک در تهران و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کیوان اخترکاوان و هزینه عمل بینی گوشتی، با شماره تلفن 09902771196 تماس حاصل فرمایید


 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.