فیلر لب

 فیلر لب فرایندی است که با استفاده از مواد  پرکننده باعث می شود لب ها برجسته تر و پرتر از آنچه هستند ، باشند. برای این منظور ، فیلر به لایه های پوست لب تزریق می شود و ظاهر حجیم به دست می آید. با تزریق فیلر لب ،  لب ها برجسته تر از حالت عادی است.  فیلر لب با روش های پرکردن می تواند در صورت نیاز برای یک دوره موقت انجام شود. مدت ماندگاری فیلر لب موقت با توجه به پرکننده مورد استفاده و کیفیت پرکننده متفاوت است.

فیلر لب چیست؟

فیلر لب برای دادن حجم به لب ها برای افرادی که لب های نازک دارند، از ظاهر لب خود راضی نیستند و به دلیل سن بالا تغییر شکل هایی در لب دارند ، انجام می شود. همچنین ، فیلر لب یک کاربرد زیبایی است. در این کاربرد زیبایی می توان از پرکننده های دائمی یا موقت استفاده کرد ، اما متداول ترین ماده پر کننده لب ، اسید هیالورونیک است.

فیلر لب

آزمایش فیلر لب چگونه انجام می شود؟

فیلر لب که به منظور فراهم آوردن نسبت بین لب فوقانی و لب تحتانی و افزایش حجم لب انجام می شود ، باعث می شود لب ها ظاهر زیبایی داشته باشند.  برای انجام این کاربرد زیبایی ، اول از هر چیز باید یک پزشک متخصص در این زمینه ، که دارای تجربه معایناتی انجام دهد. در طی معاینه که توسط پزشک متخصص انجام شود ، شکل لب های مورد نیاز با توجه به ساختار بدنی و انتظارات افراد مشخص می شود. حجم لب ، شکل لب و وضعیت فعلی بین لب فوقانی و لب پایین قبل از انجام عمل فیلر لب ارزیابی می شود و روند فیلر لب در زمان مقرر آغاز می شود.

در طول معاینه لب ، پزشکان متخصص دقیق ترین پرکردن لب را مطابق با خط صورت و شکل صورت افراد توصیه می کنند. با این حال ، باید خواسته های افرادی که می خواهند فیلر لب تزریق کنند نیز مورد توجه قرار بگیرد .

فیلر لب چگونه انجام می شود؟

بی حسی موضعی به ناحیه بعد از تصمیم برای فیلر لب انجام می شود. با این بی حسی، افراد در طی عمل احساس درد نمی کنند. علاوه بر بی حسی موضعی ، می توان از کرم ها و لوسیون هایی که خاصیت بی حسی دارند به عنوان جایگزین استفاده کرد.

فیلر لب

فیلرلب به روش تزریق:

فیلر لب  به روش تزریق با استفاده از پرکننده های مختلف انجام می شود. این روش پرکاربردترین و ساده ترین روش برای افزایش حجم لب است. این فرایند که با تزریق مواد آماده به لب انجام می شود ، با کلاژن و مواد هیالورونیک قابل انجام است. اثربخشی هر یک از این مواد متفاوت است. علاوه بر این ، می تواند یک واکنش آلرژیک نشان دهد.

پرکننده کلاژن به طور مستقیم زیر پوست تزریق می شود و بی حسی موضعی در این روش لازم نیست. بعد از عمل ، افراد بلافاصله تأثیر آن را می بینند و می توانند به زندگی اجتماعی خود بازگردند. پرکننده لب کلاژن ، که راه حل دائمی ارائه نمی دهد ، باید در فواصل منظم تجدید شود. اگرچه در افراد مختلف متفاوت است ، اما این پرکننده تقریباً 5 ماه قابل استفاده است.

پرکننده هیالورونیک یک محلول آماده با خواص الاستیک است. در این روش که نیازی به بی  حسی موضعی ندارد ، افراد اثر را بلافاصله بعد از اعمال مشاهده می کنند. تزریق پرکننده لب هیالورونیک ، که تاثیر موقت دارد ، در صورت نیاز تجدید می شود.

فیلر لب برای چه افرادی انجام می شود؟

فیلر  لب را می توان برای هر کس که از ظاهر لب خود راضی نیست استفاده کرد. به طور کلی افرادی که فیلر لب انجام می دهند عبارتند از:

  • افرادی که خط لب ندارند
  • افرادی که لب هایشان متقارن نیستند
  • افرادی که به دلیل افزایش سن، لبشان دچار تغییر شکل شده
  • افرادی که از ضخامت لب رضایت ندارند
  • افرادی بین لب بالا و پایین ناسازگار است

اگرچه مواد مورد استفاده در فرآیندهای پر کردن لب و روش های استفاده از این مواد یکسان است ، اما هر فرد به روش های مختلفی درمان می شود. چون که ساختار لب همه ، وضوح خط لب ، ضخامت لب متفاوت است. بنابراین ، از آنجا که نیاز هر فرد به پر کردن لب متفاوت است ، کاربرد آن متفاوت است.

هرکسی که به تزریق فیلر لب نیاز داشته باشد می تواند آن را انجام دهد اما افراد مبتلا به بیماری مزمن ، ناراحتی در سیستم ایمنی بدن و واکنش های آلرژیک قبل از انجام باید از متخصص اجازه بگیرند.

فیلر لب

روند بهبود بعد از فیلر لب:

روند بهبود پس از فیلر  لب کاملاً سریع است.  افرادی که بلافاصله بعد از عمل اثر برنامه را مشاهده می کنند ، می توانند در روز عمل به زندگی اجتماعی خود برگردند ، اما بعضی اوقات افراد به دلیل تزریق ممکن است دچار قرمزی و تورم در اطراف لب شوند. این مشکلات موقتی هستند و در مدت زمان کوتاهی بطور خودبخود از بین می روند.

تجربه خونریزی جزئی در داخل لب و اطراف لب که بعد از استفاده بسیار  کم و طبیعی است. همچنین به دلیل استفاده از انژکتورها بعد از انجام عمل ، تورم در لب ها و اطراف آن  تجربه می شود.

فیلر لبSource: www.cahitvural.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.