بسیاری از افرادی که به جراحی های زیبایی علاقه دارند، همواره به دنبال پزشکان و جراحانی هستند که کار خود را به بهترین نحو انجام دهند. عملکرد جراحان مختلف را می توان از نمونه کارهایی که تا به حال انجام داده اند، شناخت. بنابراین اگر در جستجوی پزشکی ماهر در زمینه جراحی بینی هستید، بهتر است نکاتی را در نمونه های جراحی آن ها بررسی کنید. این نکات به شما کمک خواهد کرد که یک جراحی بینی موفق را به راحتی تشخیص دهید.

بخشی از این جراحی های بینی به دلیل عملکردی که جهت سلامتی افراد دارند، انجام می شوند. بنابراین شناخت پزشکانی که به سلامتی و زیبایی به یک اندازه اهمیت می دهند از اهمیت بالایی برخوردار است. طبیعی بودن نتیجه کار برای بسیاری از علاقه مند به این نوع جراحی ها مهم بوده و ترجیح می دهند که صورت خود را به متخصصان حرفه ای بسپارند.

متخصصان و افراد حرفه ای در این زمینه راه هایی را پیشنهاد کرده اند که به وسیله آن ها قادر خواهید بود که به راحتی آب خوردن یک عمل بینی موفق را از انواع ناموفق آن تشخیص دهید!

داشتن تقارن مناسب

برای بسیاری از افرادی که بنا به دلایل زیبایی، قصد جراحی دارند، وجود تقارن در صورت خصوصاً بینی اهمیت خواهد داشت. با توجه به اینکه طی این عمل جراحی بافت بینی جدا شده و دوباره روی پوست قرار می گیرد، به ترتیب قرار گرفتن این بافت ها مهم است. در مواردی که شما صورت خود را به افراد غیر متخصص می سپارید، این امکان وجود دارد که بینی شما به حالت نامتوازن و نامتقارن شکل بگیرد.

وجود تقارن یکی از مهم ترین عناصر زیبایی شناختی به حساب آمده و برای بسیاری از افرادی که به دنبال جراحی بینی موفق به جهت زیباتر شدن هستند، اهمیت دارد. حتی در مواردی که فرد بنا به دلایل دیگری همچون سلامتی و برطرف کردن بیماری های موجود جراحی بینی را انجام می دهد، ایجاد تقارن مناسب مهم خواهد بود. بنابراین این ویژگی می تواند معیار مناسبی جهت تشخیص یک جراحی بینی موفق باشد.

طبیعی به نظر آمدن

برخلاف تصور عموم از نظر افراد متخصص در این حوزه، بینی که کاملاً طبیعی به نظر برسد از بهترین نمونه های جراحی بینی موفق خواهد بود. بنابراین بینی هایی که به خاطر غفلت جراح یا بنا به درخواست بیمار از حد نرمال خارج شود، از نظر استانداردهای موجود مردود خواهند بود.

همه قسمت های بینی باید در اندازه طبیعی بوده و متناسب با دیگر اجزای صورت باشد. اگر برخی از بخش ها بیش از حد خراشیده شده یا به اندازه کافی کوچک نشوند، می توانند تاثیرات زیبایی شناسی نامناسبی را ایجاد کنند. سوراخ های بینی باید به اندازه باشد و نوک آن در فاصله مناسبی قرار بگیرد. از طرفی تیغه جلویی بینی باید به گونه ای بوده که نه بیش از اندازه بزرگ یا باریک باشد.

در واقع یکی از ویژگی های یک جراحی بینی موفق این بوده که شما متوجه جراحی آن نشوید. نمونه هایی که شما حتی از دور نیز قادر به تشخیص جراحی می شوید، طبیعی نبوده و کاملاً غیراستاندارد هستند. در واقع طبیعی بودن بینی به معنای نامحسوس بودن جراحی آن خواهد بود.

مخفی بودن جای زخم ها

با توجه به اینکه جراحی بینی به وسیله ایجاد برش های عمیق یا خفیفی در سطح پوست انجام می شود، محو شدن جای این زخم ها از مهارت های یک جراح به حساب می آید. در واقع اگر پس از پایان یافتن زمان نقاهت یک بینی جراحی شده، باز هم قادر به دیدن جای زخم ها باشید، می توانید تشخیص دهید که این عمل کاملاً ناموفق بوده است. تنها یک جراح بی تجربه و بدون مهارت می تواند بدون نگرانی از جای زخم ها بینی را تغییر شکل دهد.

با در نظر گرفتن این نکته که جراحی بینی عمدتاً یک جراحی زیبایی به حساب آمده و نتیجه آن در زیبایی افراد تاثیر مستقیم خواهد داشت، به جای ماندن جای زخم ها می تواند فاجعه آور باشد! بنابراین قبل از اینکه صورت خود را به دست جراح یا متخصص بسپارید حتماً از مهارت و تجربه کافی او مطمئن شوید.

پس از به دست آمدن نتایج ضعیف در نتیجه جراحی ممکن است آثار جراحی ها تا پایان عمر شما باقی مانده و هرگز قابل بازگشت نباشند. بنابراین توجه داشته باشید که با یک جستجوی مناسب می توان از طریق این ویژگی به راحتی یک جراحی بینی موفق را تشخیص داده و به پزشک معالج آن جهت انجام عمل جراحی خود مراجعه کنید.

تنفس راحت و آسان

بدون در نظر گرفتن این نکته که عمل جراحی جهت چه منظوری اعم از سلامتی یا زیبایی بوده است، نتیجه کار باید مناسب و ایده آل باشد. اگر فردی پس از انجام عمل جراحی در تنفس خود با مشکل مواجه شود، به طور قطع می توان این نمونه جراحی را مردود دانست! توجه همزمان به داشتن فرمی مناسب و عدم آسیب به عملکرد عضو یکی از وظایف و مهارت های یک جراح است. در واقع بیمار طی یک عمل جراحی بینی موفق باید بهبود عملکرد داشته باشد نه اینکه دچار نقص و ایراد تنفسی شود.

این نقص زمانی اتفاق می افتد که جراح و متخصص زیبایی در هنگام کار میزان غضروف زیادی را خراشیده باشد. این اتفاق باعث باریک شدن تیغه تنفسی شده که عملکرد ضعیفی را در دم و بازدم ایجاد خواهد کرد. بنابراین تنگ شدن راه های تنفسی و ایجاد نقص در تنفس یکی از مهم ترین مشخصه های تشخیص یک جراحی بینی موفق از غیر آن خواهد بود.

موفقیت در جراحی بینی به چه عواملی بستگی دارد؟

عدم نیاز به تجدید عمل جراحی

یکی از روش هایی که می تواند به شما در تشخیص نمونه های موفق کمک شایانی کند، همین موضوع خواهد بود. بر این اساس اگر نمونه های جراحی را ملاحظه کردید که به خوبی انجام شده و نیازی به عمل های جراحی مجدد نخواهند داشت، می توانید به راحتی به پزشک جراح اعتماد کنید. اما نمونه هایی که نیاز به عمل های مجدد دارند، نشان از عدم تجربه و مهارت کافی جراحان آن دارند.

در واقع این مسئله به زودی مشخص نشده و پس از التیام یافتن تورمی که در اثر جراحی ایجاد شده معلوم می شود. در این مرحله بسیاری از بیماران از نتیجه عمل جراحی بینی خود شکایت داشته و درخواست تجدید عمل جراحی را خواهند داشت. در برخی موارد با برطرف شدن ایرادات جزئی کار اصلاح انجام شده اما در موارد جدی تر حتماً باید تجدید نظرهایی کلی درباره عمل جراحی انجام شود.

هماهنگی میان اجزای صورت

گاهی ممکن است که بینی از اندازه و فرم مناسبی برخوردار بوده اما وقتی که نسبت به سایر اجزای صورت فرد در نظر گرفته می شود، به هیچ عنوان مناسب نخواهد بود. بنابراین پزشک جراح باید به این مسئله توجه داشته و بینی هر شخص را بر اساس چهره او طراحی کند. به عنوان مثال فرم دهی بینی باریک و کوچک برای فردی که از اجزای بزرگی برخوردار است، نامناسب خواهد بود.

بنابراین جراح نقش مهمی در ایجاد اعتماد به نفس افراد خواهد داشت. این مسئله یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که در هنگام انتخاب جراح مناسب باید در نظر بگیرید. زیرا اگر یک جراح در ساخت یک بینی مهارت داشته اما درک درستی از هارمونی نداشته باشد می تواند آسیب جدی و گاهاً جبران ناپذیری را به چهره شما وارد سازد. بنابراین جهت تشخیص یک جراحی بینی موفق باید این عامل را در کنار عوامل دیگر مقایسه کنید.

Source: www.doctorbinder.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.