چه افرادی نیاز به عمل بینی دارند

چه افرادی نیاز به عمل بینی دارند

  • اگر سالم هستید، انتظارات منطقی دارید، و خطرات روش مورد نظرتان را می دانید، می توانید کاندید مناسبی برای عمل بینی باشید.
  • اگر دچار مشکلات جدی پزشکی مانند دیابت، فشار خون بالا، اختلال خونریزی، بیماری قلبی یا افسردگی هستید، ممکن است کاندید خوبی برای انجام جراحی زیبایی نباشید.
  • اگر بیش از حد چاق هستید، سیگار می کشید و یا الکل مصرف می کنید، ممکن است کاندید خوبی برای جراحی زیبایی نباشید.

چه افرادی نیاز به عمل بینی دارند

جراح شما ممکن است از شما بخواهد قبل از جراحی تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید. به عنوان مثال، برخی از جراحان از افراد سیگاری می خواهند که دو تا چهار هفته قبل از عمل جراحی سیگار را ترک کنند و حداقل دو تا چهار هفته بعد از عمل سیگار نکشند. این کار به بدن اجازه می دهد تا به درستی بعد از عمل جراحی بهبود یابد. اگر سیگار نمی کشید، باید قبل و بعد از عمل جراحی از استفاده از هر گونه دخانیات دیگر مثل قلیان خودداری کنید.

قبل از عمل جراحی، شما و جراحتان باید در مورد سلامتی، شیوه زندگی (از جمله ورزش، نوشیدن و سیگار کشیدن)، هرگونه بیماری که دارید، و هر نوع دارو یا مکملی که مصرف می کنید، عمیقا صحبت کنید. این گفتگو به شما و جراح شما کمک خواهد کرد تا تصمیمات بهتری بگیرید.

اطمینان حاصل کنید که همه داروهایی که مصرف می کنید، حتی ویتامین ها و محصولات گیاهی که نیازی به تجویز ندارند را با پزشک خود در میان بگذارید. برخی از این داروها ممکن است خطر خونریزی داشته باشند و یا با سایر داروهای مورد استفاده در طول عمل جراحی تداخل داشته باشند.

 

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی

جراحی رینوپلاستی یک روش محبوب، ایمن و موثر است که با تغییر شکل بینی سبب به وجود آمدن چهره ای متقارن تر و متعادل تر می گردد. جراحی رینوپلاستی نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس  می شود، بلکه می تواند مشکلات ساختاری در بینی و صورت و عملکرد تنفسی را بهبود بخشد.

اگر بینی شما بیش از حد بزرگ یا کوچک است، قوز دارد، کج است یا انحراف دارد کاندید مناسبی برای عمل زیبایی بینی هستید. اگر پوست ضخیم دارید، کودک هستید (به طور کامل از لحاظ جسمی رشد نکرده اید)، یا ورزش های تماس انجام می دهید ممکن است کاندید مناسبی نباشید. همچنین باید توانایی پذیرش این احتمال را داشته باشید که در 15 تا 20 درصد موارد، جراحی ترمیم برای رسیدن به بهترین نتیجه لازم است.

 

چه نوع بینی ها بهترین کاندیدان جراحی رینوپلاستی هستند؟

چه افرادی نیاز به عمل بینی دارند

اگر شما از ظاهر بینی خود ناراضی هستید، وضعیت سلامتی خوبی دارید و روش رینوپلاستی را درک می کنید، شما احتمالا یک نامزد خوب برای عمل جراحی زیبایی بینی هستید! اول، بیایید نگاه دقیق تری به انواع بینی هایی که بهترین نامزد برای جراحی هستند بیندازیم.

 

بیش از حد بزرگ و یا بیش از حد کوچک

یک دلیل رایج برای اینکه افراد جراحی رینوپلاستی انجام می دهند این است که اندازه بینی خود را اصلاح کنند. بینی که بیش از حد بزرگ و یا بیش از حد کوچک است می تواند تعادل صورت را مختل کند، در حالی که بینی با اندازه مناسب می تواند هماهنگی و تقارن ویژگی های صورت را به شدت افزایش دهد. در طی جراحی بینی یک بینی بزرگ با برش و کاهش حجم غضروف و استخوان، می تواند به حداقل اندازه برسد، در حالی که یک بینی کوچک یا بیش از حد بالا می تواند با استفاده از پیوند بافت و روش های دیگر بزرگتر شود.

 

بینی قوزدار

قوز در پل بینی نیز نسبتا رایج است و اصلاح آن آسان است. شما می توانید از طریق جراحی رینوپلاستی یک پل بینی صاف و مستقیم به دست آورید.

 

بیش از حد پهن یا بیش از حد باریک

بسیاری از افراد دارای بینی یا سوراخ بینی بیش از حد پهن و یا بیش از حد باریک هستند. از طریق تغییر شکل غضروف، گرافت و اصلاح نوک بینی، این مدل بینی ها می توانند از طریق جراحی رینوپلاستی تصحیح شوند.

 

کج بودن بینی

شاید بینی شما شکسته باشد، یا از آسیبی این چنینی که در گذشته رخ داده رنج می برید؛ و یا شاید بینی شما بصورت طبیعی ظاهری کج دارد. در هر صورت، بینی کج با شکلی غیر طبیعی ممکن است بر روی ظاهر و تقارن چهره شما تأثیر منفی داشته باشد. شما می توانید تقارن و ظاهر چهره خود را با جراحی رینوپلاستی بهبود بخشید و در طی عمل بینی را صاف نمایید.

 

انحراف تیغه بینی

انحراف تیغه بینی و سایر مسائل ساختاری می توانند مشکلات تنفسی ایجاد کنند. خوشبختانه این مشکلات با جراحی رینوپلاستی قابل رفع هستند.

همانطور که می بینید، انواع مختلفی از بینی وجود دارند که شما را یک کاندید مناسبی برای روش رینوپلاستی می کنند! اغلب دلایل درخواست ها برای عمل عبارتند از:

  • باریک کردن پل بینی
  • صاف کردن بینی کج
  • کوچک کردن سوراخ بینی
  • تغییر شکل نوک بینی

گاهی اوقات رینوپلاستی ممکن است با پروتز چانه یا جراحی های دیگر صورت جهت افزایش هارمونی و تقارن کلی صورت، انجام پذیرد.

بهترین روش برای تعیین اینکه آیا شما یک کاندید خوب برای رینوپلاستی هستید مشاوره با یک جراح بینی است. جراح بینی می تواند به شما در تصمیم گیری در مورد عمل کمک کند و همچنین اهداف و انتظارات شما را مورد بحث قرار دهد.

 

source: rhinoplasty.ca, webmd.com

 


دکتر کیوان اخترکاوان جراح بینی ، جراح پلک در تهران و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کیوان اخترکاوان، با شماره تلفن 09365110973 تماس حاصل فرمایید


 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.