10 نکته که باید بعد از جراحی بینی به آن ها توجه کرد

10 نکته که باید بعد از جراحی بینی به آن ها توجه کرد

عمل بینی یکی از بیشترین عملیات انجام شده در جهان است. با استفاده از تکنیک های جدید، انجام عمل بینی بهتر از روش های قدیمی است، با این وجود، توجه به آنچه پس از عملیات مورد نیاز است، بسیار مهم است. دوره ای که پس از جراحی شروع می شود تا شکل گیری بینی، در دوره پس از عمل جایگاه مهمی دارد. به همین دلیل باید از نکاتی که باید بعد از رینوپلاستی مورد توجه قرار گیرد آگاه بود و به آنچه جراح بینی می گوید عمل کرد.

با استفاده از روش های نوین جراحی زیبایی بینی، عوارض پس از عمل به حداقل می رسد، با این حال بیماران همچنین می توانند با آگاهی از نکات مورد توجه بعد از رینوپلاستی این وضعیت را به طور کامل کم کنند. بیماران زمانی که عمل بینی را به عنوان یک عمل نه بلکه یک فرآیند در نظر بگیرند، می توانند نتایج بهتری را در مدت زمان کم دریافت کنند.پ

 

10 نکته که باید بعد از جراحی بینی به آن ها توجه کرد

 

نکاتی که باید بعد جراحی بینی به آنها دقت کرد:

بی حالی

با روش های جدید جراحی بینی بیماران گاهی در بیمارستان بستری نمی شوند و گاهی اوقات 1-2 روز بستری می شوند. با این حال، چه بیماران در بیمارستان بستری شوند چه بستری نشوند، عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و ممکن است باعث بی حالی در بیماران شود. به همین دلیل استراحت چند روز پس از عمل ضروری است.

 

فرم خوابیدن

در دوره پس از عمل، مخصوصا تا زمانی که اسپلینت سیلیکونی از داخل بینی بیرون آورده شود،  فرد هم در حالت استراحت و هم هنگام خوابیدن حتما باید از دو عدد بالشت استفاده کند. در عین حال، بالا نگه داشتن سر از ورم جلوگیری می کند. به همین دلیل، بیماران همیشه برای بالا نگه داشتن سر از دو بالش استفاده کنند.

 

خشکی دهان

چند روز پس از جراحی بینی، به دلیل وجود اسپیلنت سیلیکونی در بینی ممکن است انسداد بینی دیده شود، و بیماران هم با بینی و هم دهان نفس بکشند. این مسئله باعث خشکی دهان می شود. برای جلوگیری از ترک خوردگی لب ها و خشکی دهان ، باید مایعات زیادی مصرف شود. آب باید به آرامی مصرف شود. لب باید با مرطوب کننده مرطوب شود.

 

خونریزی

شایع ترین نگرانی در میان بیماران پس از جراحی بینی، خونریزی است. با این حال، ترشح مایع صورتی رنگ از بینی بعد از جراحی طبیعی است. با این حال، اگر ترشح بینی به رنگ خون و شدید باشد، باید بلافاصله به جراح خود مراجعه کنید. به دلیل اینکه وجود چنین وضعیتی پیش بینی می شود. پیش از عملیات جراح قطعا به شما در مورد این موضوع اطلاعات خواهد داد.

 

 آفتاب

پوست بینی پس از جراحی بینی حساس می شود. بنابراین، محفاظت از آن لازم است. از آنجائیکه نور خورشید می تواند باعث تحریک پوست شود، ضروری است که بینی تا حد امکان از نور خورشید محافظت شود. حتی برای بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند نیز حفظ درجه حرارت اتاق در سطح معین سالم تر خواهد بود.

 

مسواک زدن

یکی از مسائلی که بیماران پس از جراحی بینی باید توجه بیشتری به آن کنند مسواک زدن است. به خصوص برای فک بالا باید حساسیت بیشتری نشان داد. پس از جراحی بینی باید از یک مسواک نرم استفاده کرد. لب بالایی را تا حد امکان نباید حرکت داد.

 

ورزش

فشار خون و فشار سر برای بیماران رینوپلاستی بسیار مهم هستند. از آنجا که ورزش باعث افزایش فشار خون می شود، باید حداقل 2 هفته از ورزش خودداری کنید. در این مدت شما می توانید پیاده سبک انجام دهید. علاوه بر این، در زندگی روزمره، باید از کارهایی که شما را خسته می کنند اجتناب کنید، به ویژه اینکه باید مراقب باشید که سر خود را خم نکنید.

 

عینک

پس از جراحی بینی، به پیروی از توصیه های جراح در دوره پس از عمل به منظور شکل گیری بینی تاکیید کردیم. یکی از این توصیه ها مربوط به استفاده از عینک است. بیمارانی که از عینک استفاده می کنند، پس از عمل مخصوصا 2 ماه اول نباید از آن استفاده کنند. بیمارانی که از لنز استفاده می کنند می توانند با جراح خود در مورد زمان استفاده از آن مشورت کنند. اگر وضعیت اضطراری باشد، بیمارن می توانند 3-4 روز بعد از عمل استفاده از لنز را شروع کنند.

 

انسداد بینی

انسداد بینی در بیماران پس از جراحی بینی بسیار رایج است. اگر اسپیلنت سیلیکونی وجود داشته باشد نیز بعد از برداشتن آن مشکل وجود خواهد داشت. با این حال، می توانید به این وضعیت با اسپری توصیه شده توسط جراح غلبه کنید. این اسپری ها هم در بهبود زخم به شما کمک می کند و هم از لحاظ تنفس به شما کمک می کند.

 

تمیز کردن بینی

هنگام صحبت از تمیز کردن بینی، نباید به تمیز کردن با ضربه فکر کنید. این حرکت به دلیل ایجاد خونریزی داخل بینی توصیه نمی شود. شما می توانید بینی خود را 2-3 بار در حالت آرام با گوش پاک کن طبق توصیه جراح خود تمیز کنید. علاوه بر این، تمیز کردن بینی برای بیماران که قصد مسافرت دارند بسیار مهم است و قبل از سفر باید بینی را تمیز کرده و طبق توصیه جراح از اسپری استفاده کند.

تا زمانی که این مراحل را صحیح و به موقع انجام دهید، شکایت از جراحی بینی غیرممکن خواهد بود.

 

source: posta.com.tr

 


دکتر کیوان اخترکاوان جراح بینی ، جراح پلک در تهران و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و مشاوره رایگان حضوری با دکتر کیوان اخترکاوان با شماره تلفن 09365110973 تماس حاصل فرمایید


 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.