13 نکته برای سرعت بخشیدن به زمان بازیابی عمل زیبایی بینی

ممکن است مشتاق دیدن نتایج عمل جراحی زیبایی بینی (فوریت بینی) بلافاصله باشید ، اما روند بهبودی به زمان نیاز دارد. در این مدت ، مراحلی وجود دارد که می توانید برای سرعت بخشیدن به کارها استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز به درستی بهبود می یابد.

 

13 نکته برای سرعت بخشیدن به زمان بازیابی عمل زیبایی بینی

جدول زمانی بازیابی جراحی زیبایی بینی

میانگین زمان بازیابی رینوپلاستی یک سال است. این ممکن است مدت زمان طولانی به نظر برسد ، اما وقتی به یک جدول زمانی تقسیم شود ، بسیار قابل کنترل تر می شود. نقاط عطف بهبودی ممکن است از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد ، اما به طور کلی ، چیزی شبیه به این اتفاق می افتد:
هفته  اول: اسپلینت را می توان از بینی شما خارج کرد و می توانید بدون اینکه علائم قابل توجهی از جراحی نشان داده شود بیرون بروید ، مگر اینکه کبودی در اطراف چشم ایجاد شود. این کار ممکن است 2 هفته طول بکشد. از سرگیری فعالیتهای زندگی روزانه بی خطر است.
هفته دوم: اکثر تورم صورت فروکش کرده است و بیشتر کبودی ها باید برطرف می شد.
هفته سوم: با خیال راحت می توانید به فعالیت های قلبی عروقی مانند دویدن ، شنا و دوچرخه سواری بازگردید.
هفته ششم: استخوان ها پایدار هستند ، می توانید تمرینات مقاومت (وزنه برداری) را از سر بگیرید و عینک بپوشید.
3-6 ماه: بی حسی و احساسات غیر طبیعی در بینی شما باید برطرف شود.
1 سال: روند بهبودی کامل است – تورم باید کاملاً فروکش کرده و شکل جدید بینی کامل شده باشد.
آیا راهی برای سرعت بخشیدن به این جدول زمانی وجود دارد؟ در واقع موارد بسیار کاملی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا بهبود جراحی پلاستیک شما با سرعت بیشتری انجام شود. نکات زیر را توصیه می کنیم:

1. به دکتر خود گوش دهید.

اول و مهمتر از همه ، دستورالعمل پزشک خود را دنبال کنید. می توانید 100 مقاله وب  راجع به بهبود جراحی زیبایی بینی ، مطالعه کنید ، اما هیچ چیز با اطلاعاتی که از جراح پلاستیک صورت خود دریافت خواهید کرد ، مقایسه نمی شود. شما دستورالعمل های مشخصی را در مورد اینکه چه داروهای مصرفی ، چه موقع مصرف آنها ، نحوه مراقبت از محل جراحی برای جلوگیری از عفونت دریافت خواهید کرد ، و چه زمانی باید برای معاینه پیگیری دوباره به مطب بروید.

2. به بدن خود گوش دهید.

جراح پلاستیک شما قادر خواهد بود ببیند که چگونه عمل جراحی زیبایی بینی از خارج انجام می شود ، اما فقط شما می دانید که چه احساسی دارید. به بدن خود گوش دهید – اگر چیزی درست بعد از عمل احساس نمی شود ، فوراً در مورد آن صحبت کنید.

3. سر خود را بالا نگه دارید.

خوابیدن در یک طرف شما بعد از جراحی زیبایی بینی فقط ناراحت کننده نیست – می تواند با ایجاد کبودی و تورم اضافی ، مدت زمان بهبودی شما را طولانی تر کند. یا ترسناک تر ، می تواند بینی شما را جابجا کند. برای جلوگیری از این امر ، باید 6 هفته پس از عمل ، سر خود را در شب بلند کنید. یکی از ساده ترین راه ها برای این کار این است که سر خود را روی دو یا سه بالش  بگذارید. خوابیدن در بستر نیز به خوبی کمک می کند.
اگر تمایل دارید به تند تند چرخ بزنید ، می توانید سر خود را با یک بالش مسافرتی یا اطراف خود با حوله های چرخان محاصره کنید.

4. از کمپرس سرد استفاده کنید.

در 72 ساعت اول بعد از عمل ، استفاده از کمپرس سرد می تواند به کاهش تورم کمک کند. فقط مراقب باشید که کمپرس را مستقیماً روی بینی خود قرار ندهید. درعوض ، آن را روی گونه های خود بمالید تا به طور تصادفی استخوان یا غضروف تغییر نکند.

5. استراحت زیادی داشته باشید.

احتقانی که بعد از عمل احساس می کنید خوابیدن را دشوارتر می کند اما استراحت یک بخش اساسی در روند بهبود است. بدن شما برای بهبودی خود از انرژی استفاده می کند و دریافت هفت یا هشت ساعت خواب خوب هر شب به بدن شما فرصت می دهد تا آن انرژی را بازیابی کند.

 

13 نکته برای سرعت بخشیدن به زمان بازیابی عمل زیبایی بینی

6. حفظ رژیم غذایی سالم

چه ارتباطی با خوردن سبزیجات شما با بهبودی از بینی است؟ در واقع داشتن یک رژیم متعادل بعد از عمل می تواند به شما کمک کند تا با دادن مواد مغذی مورد نیاز برای بهبود خود ، بهبودی خود را بهبود بخشید.
پروتئین یک ساختمان اساسی برای پوست ، ماهیچه ، غضروف و خون است. رژیم غذایی متشکل از آجیل ، گوشت ، تخم مرغ ، ماست ، ماهی و سایر غذاهای سرشار از پروتئین به بدن شما کمک می کند تا بافت آسیب دیده را در داخل و اطراف بینی شما بازسازی کند.
شما همچنین می خواهید مطمئن شوید که ویتامین های زیادی را در رژیم غذایی خود دریافت می کنید ، یعنی ویتامین A و ویتامین C ، که معمولاً در سبزیجات تیره و برگ دار مانند اسفناج و کلم وجود دارد ، یک تقویت کننده سیستم ایمنی عالی است که می تواند به شما در مقابله با عفونت ها بعد از عمل کمک کند. ویتامین C نقش مهمی در بازسازی کلاژن ، پروتئینی که بافت پوست شما را به هم متصل می کند ، دارد. منابع خوب ویتامین C شامل مرکبات ، جوانه بروکسل و کلم بروکلی است.

7. در محل های خنک باشید.

دوش های بخار ، کاسه های گرم سوپ و سونا های آرامش بخش ممکن است احساس خوبی داشته باشند اما برای بینی متورم شما چندان مناسب نیستند. گرما باعث تورم بیشتر بافت های بینی شما می شود ، به همین دلیل بهتر است به رژیم غذایی غذاهای خنک و درجه حرارت اتاق توجه کنید، دوش ولرم بگیرید و در هفته های بعد از عمل از  قرار گرفتن در گرما خودداری کنید.

8. به بینی خود ضربه نزنید.

بعد از عمل ، شما می توانید برخی از احتقانات را برای چند هفته تجربه کنید ، حتی ممکن است چند ماه. این احساس در اثر تورم بافت های بینی ایجاد می شود. در صورت تمایل به دمیدن بینی خود مقاومت کنید و با پزشک خود در مورد استفاده از اسپری شور بینی صحبت کنید تا به آرامی  بینی خود را مرطوب کنید تا تورم کاهش یابد. بعد از گذشت 6 هفته از عمل ، می توانید دمیدن بینی خود را از سر بگیرید.
عطسه چیست؟ شما فقط نمی توانید انتخاب کنید که عطسه نشود. درعوض ، سعی کنید به جای بینی ، از طریق دهان خود عطسه کنید. به نظر می رسد ناخوشایند است ، اما بهتر از آسیب رساندن به بینی جلوگیری کنید و آسیب دیدن بینی کاهش زمان بهبود جراحی زیبایی بینی است.

9. از انجام ورزشهای جدی خودداری کنید.

در بیشتر بیماران ، تقریباً 6 هفته طول می کشد تا استخوان های بینی شما بعد از عمل بهبود یابد. در این مدت ، باید از ورزش شدید خودداری کنید. حتی حرکاتی که مانند کشش ، بلند کردن یا خم شدن بیش از حد بی ضرر به نظر می رسند ، می تواند تورم بینی را افزایش دهد. صبر کنید تا زمانی که پزشکتان چراغ سبز به شما بدهد تا بتواند فعالیت طبیعی خود را از سر بگیرد تا دوباره شروع به کار کنید.

10. عینک نپوشید.

عینک آفتابی ، عینک خواندن ، عینک بدون نسخه – هر چیزی که باعث تاخیردر بهبودی بینی شما شود ، می تواند باعث کبودی اضافی ، تورم یا حتی تورفتگی شود که به عمل جراحی زیبایی مجدد بینی نیاز دارد.
جراح پلاستیک صورت شما در صورت اطمینان از شروع مجدد پوشیدن عینک به شما اعلام می کند. اگر می توانید ، سبکترین قاب های ممکن را بپوشید ، و فقط در صورت لزوم آنها را بپوشید. پرسنل  پس از عمل جراحی می توانند آتلی را که بر روی بینی شما بود به شما بدهند. در صورت لزوم پوشیدن آنها می توان آن را بر روی بینی قرار داد.

 

13 نکته برای سرعت بخشیدن به زمان بازیابی عمل زیبایی بینی

11. از خورشید دور بمانید.

برای محافظت از پوست خود در معرض آفتاب بیش از حد قرار نگیرید ، اما این به خصوص پس از انجام عمل بینی بسیار مهم است. نه تنها بینی های شما در هفته ها و ماه های بعد از عمل مستعد آفتاب سوختگی است بلکه بیش از حد خورشید می تواند باعث ایجاد هر گونه زخم هایی شود که باعث می شود تورم افزایش یابد.

12. سیگار نکشید.

قبل و بعد از عمل ، مهم است که سیگار نکشید و در صورت امکان از دود خودداری کنید. نیکوتین موجود در محصولات دخانیات جریان خون را محدود می کند ، و این باعث می شود که در بهبودی جراحی پلاستیک شما اختلال ایجاد کند.

13. صبور باشید!

بالاتر از همه ، صبر داشته باشید. شما بهبود خواهید یافت  و نتایج جراحی زیبایی بینی شما فقط به زمان نیاز دارد. پس از مراحل فوق ، روند بهبودی یک ساله به یک هفته تبدیل نمی شود ، اما به سرعت بخشیدن به موارد و بهبود تجربه شما بعد از عمل کمک خواهد کرد.

درباره جراحی زیبایی بینی بیشتر بدانید!

روند بهبود جراحی زیبایی بینی برای هر بیمار متفاوت است. اما از لحظه ای که اولین مشاوره خود را در جراحی پلاستیک صورت انجام دادید ، دکتر شما را در طی مراحل مختلف راهنمایی می کند. اگر در مورد بهبودی سؤالی دارید ، با ما تماس بگیرید یا فرم تماس آنلاین را پر کنید.

Source: www.drfarrior.com

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.