16 سوال پر تکرار درباره عمل جراحی زیبایی بینی به همراه پاسخ آن ها

آیا شما هم به جراحی بینی علاقه دارید اما دوست دارید پیش از اقدام عمل زیبایی بینی اطلاعات بیشتری کسب کنید ؟ در این مقاله پاسخ برخی سوالات شما در مورد جراحی زیبایی بینی داده شده است .

1 . آیا در صورت سرماخوردگی می توانم جراحی زیبایی بینی انجام دهم؟

در صورت سرماخوردگی نباید تحت عمل جراحی بینی قرار بگیرید. تورم مسیر بینی ، عفونت نایژه ها و سایر مشکلات شایع در بیماری های تنفسی می تواند باعث ایجاد عوارض در روند جراحی شما شود . بهتر است تا زمانی که سلامتی خود را به دست بیاورید ، عمل خود را به تعویق بیندازید .

16 سوال پر تکرار درباره عمل جراحی زیبایی بینی به همراه پاسخ آن ها

2 . آیا در زمان بارداری می شود عمل جراحی بینی را انجام داد ؟

شما در زمان بارداری نه تنها نباید تحت عمل جراحی بینی قرار بگیرید بلکه باید از هر نوع عمل دیگر نیز اجتناب کنید . در صورتی که جراحی را انجام دهید کودک متولد نشده خود را در معرض خطر قرار می دهید . هیچ جراح معتبری عمل جراحی بینی را بر روی خانم باردار انجام نمی دهد .

3 . چه مدت طول می کشد تا بعد از جراحی بینی ، چهره به حالت عادی خود برگردد ؟

کبودی معمولاً دو هفته بعد از عمل برطرف می شود و اکثر تورم های عمده مدت کوتاهی پس از آن فروکش می کنند. بنابراین ، تنها چند هفته پس از عمل ، “طبیعی” به نظر خواهید رسید . بیماران ممکن است قبل از سپری شدن این دو هفته به سر کار خود برگردند و با استفاده از لوازم آرایشی کبودی ها را پوشش دهند . با این وجود تورم های داخلی و روند بهبودی داخلی حتی تا یک سال ادامه پیدا می کند و در همین مدت تغییرات ظریف بینی شما در نهایت شکل ظاهری نهایی آن را پدید می آورند .

4 . چه موقع می توانم بعد از جراحی زیبایی بینی عینک بگذاریم؟

به طور کلی ، شما نباید چند هفته بعد از عمل ، به خصوص در صورت شکستگی استخوان بینی ، عینک خود را مستقیماً روی بینی خود بگذارید . برای چند ماه اول بعد از جراحی در صورتی ک نیاز به عینک طبی دارید ، از لنز های طبی استفاده کنید .

5 . چه موقع بعد از جراحی می توانیم دوش بگیریم ؟

شما روز بعد از عمل جراحی در صورتی که بتوانید از خیس شدن بینی و یا پانسمان آن جلوگیری کنید ، می توانید دوش بگیرید . در هنگام شستشوی موهای خود مراقب باشید و از یک لیف حمام تمیز برای شستشو و تمیز کردن صورت خود استفاده کنید . همین طور شما باید با آبی با حرارت نسبتا ملایم به جای آب داغ برای شستشو استفاده کنید زیرا احتمالا بخار آب تورم را افزایش می دهد .

6 . چه موقع می توانم بعد از جراحی زیبایی بینی ورزش کنم؟

دکتر توصیه می کند حداقل سه تا شش هفته بعد از جراحی ، برای انجام فعالیت های ورزشی صبر کنید . به خصوص شما باید در طی فرایند بهبودی اولیه خود ، از هر نوع آسیب و ضربه به بینی خود جلوگیری کنید .

7 . چه زمانی می توانم بعد از جراحی زیبایی بینی شنا کنم؟

دکتر توصیه می کند حداقل سه تا شش هفته منتظر بمانید. آب می تواند قبل از تنظیم بافت ها ، بافت بینی را تغییر داده و بافت آن را ارتجاعی کرده و مانع از کنترل رون بهبودی شود .

8 . چه زمانی می توانم بعد از جراحی زیبایی بینی سیگار بکشم؟

بیماران باید حداقل چهار هفته قبل و چهار هفته بعد از جراحی رینوپلاستی سیگار را ترک کنند. درواقع بهتر است سیگار کشیدن را هیچ وقت بعد از جراحی بینی دوباره شروع نکنید .

9 . چه موقع بعد از جراحی زیبایی بینی می توانم از طریق بینی خود تنفس کنم؟

تنفس از طریق بینی خود بعد از جراحی زیبایی بینی ، تقریبا تا یک هفته بعد از جراحی آسان تر می شود . تنفس از طریق بینی رفته رفته با گذشت هفته ها بهبود یافته و بعد از گذشت دو هفته از جراحی به حالت عادی خو باز می گردد . بیمارانی که تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گرفته اند ، باید یکی دو ماه بعد از عمل ، تنفس بینی را راحت تر از قبل از عمل تشخیص دهند.

10 . چه زمانی بعد از جراحی زیبایی بینی حس بویایی خود را به دست می آوریم ؟

به دلیل تورم بافت های داخلی بینی بعد از عمل ، حس بویای شما در مدت زمان ریکاوری بعد از عمل ، به طور موقف کاهش می یابد . بعد از گذشت چند هفته ، با کاهش تورم ، حس بویایی شما به حالت عادی باز می گردد.

11 . چه زمانی بعد از جراحی زیبایی بینی حس چشایی خود را به دست می آوریم ؟

از آنجایی که حس بویای و چشایی به شدت به یکدیگر وابسته اند ، ممکن است در مدت زمان بهبودی بعد از جراحی بینی ، توانایی شما در چشیدن مزه ها به طور موقت دچار تغییر شود . با کاهش تورم ، حس چشایی شما به حالت عادی باز خواهد گشت.

12 . کدام روز بعد از عمل زیبایی بینی ، بدترین روز است ؟

برای اکثر بیماران ، جراحی زیبایی بینی بهبودی دردناکی ندارد. میزان تورم و داشتن احساس ناخوشایند در دو یا سه روز اول به اوج خود می رسد ، به خصوص اگر پانسمان داشته باشید ، بهبودی در این مناطق دشوار تر است . پانسمان – در صورتی که داشته باشید – معمولا بعد از دو یا سه روز برداشته می شود .

16 سوال پر تکرار درباره عمل جراحی زیبایی بینی به همراه پاسخ آن ها

13 . جراحی زیبایی بینی باید در چه سنینی انجام شود ؟

شما قبل از انجام عمل جراحی بینی باید حداقل در اواسط تا اواخر دوره نوجوانی خود باشید. بلوغ فیزیکی بافت های بینی و همچنین بلوغ عاطفی فرد ، هر دو برای انجام این عمل ضروری هستند .

14 . چگونه باید بعد از جراحی زیبایی بینی بخوابم؟

بعد از جراحی زیبایی بینی ، باید حداقل یک هفته به کمر بخوابید و سر خود را بر روی دو عدد بالش که روی هم قرار گرفته اند، بگذارید تا تورم به حداقل برسد . ممکن است پزشک ، برخی از بیماران را ملزم به ادامه خوابیدن بر روی قسمت پشت خود کند تا از آسیب دیدن بافت های بینی جلوگیری شود . نحوه ی خوابیدن طبق شرایط خاص شما ، طبق دستور العملی به شما داده می شود .

15 . آیا جراحی زیبایی بینی بر صدا تاثیر خواهد گذاشت ؟

بسیار بعید است که جراحی زیبایی بینی بر صدای آواز شما تأثیر بگذارد ، اما احتمال کمی تغییر جزئی وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر ساختار بینی شما تغییر کرده باشد ، به خصوص اگر سپتوم انحراف یافته شما صاف شده باشد ، ممکن است باعث شود تا کمی از کیفیت صدای شما کم شود . برخی خوانندگان این اتفاق را ویژگی خوبی می دانند ، به خصوص اگر این تغییر بدین معنا باشد که مسیر تنفسی بازتری برای آواز خواندن داشته باشند . از آنجا که حفره های بینی هنگام خواندن با صدای شما تغییر می کنند ، تغییرات ساختاری می تواند باعث ایجاد تغییرات جزئی در کیفیت صدای شما شود. اما وقتی صحبت از جراحی زیبایی بینی و آواز خواندن می شود ، هیچ نگرانی ای وجود ندارد که به طور چشمگیر و نامطلوبی بر صدای آواز خواندن شما اثر بگذارد.

16 . آیا بعد از جراحی زیبایی بینی می توانم بهتر نفس بکشم؟

در صورتی که جراحی زیبایی بینی با سپتوپلاستی همراه باشد ، نفس کشیدن از طریق بینی بعد از جراحی بهتر خواهد شد . این روش می تواند یک سپتوم انحراف یافته را برای بهبود راه های هوایی بینی صاف کند. اگر مشکل تنفسی دارید ، سپتورینوپلاستی می تواند مشکل شما را برطرف کند .

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.